Nowoczesna tomografia komputerowa 3D

Klinika Dentystyczna Nova Estetica wzbogaciła się o jeden z najbardziej nowoczesnych i kompleksowych sprzętów do diagnostyki stomatologicznej RTG – tomograf MyRay Hyperion X9. Jest to wyjątkowy aparat diagnostyczny wykonujący zdjęcia RTG zębów w technice obrazowania cyfrowego 2D (pantomogram) i trójwymiarowego 3D (tomografia komputerowa oraz cefalometria).

Hyperion X9 to najnowszej generacji tomograf 3D, który umożliwia nam wykonywanie pełnej diagnostyki RTG – począwszy od zdjęć panoramicznych (2D całego uzębienia) po tomografię (zdjęcia 3D poszczególnych struktur twarzoczaszki) i cefalometrię (tzw. tele boczne czaszki).

Dzięki niemu wykonujemy zdjęcia tylko wybranego miejsca, przez co dawka promieniowania jest praktycznie niezauważalna dla organizmu – co najmniej 60% mniejsza w porównaniu z klasyczną tomografią komputerową. Ekspozycja promieniowania w trakcie wykonywania tomografii to tylko 3,6 sekundy. Podnosimy tym samym bezpieczeństwo naszych Pacjentów. Aparat posiada otwartą konstrukcję i wygodne uchwyty, które ułatwiają pozycjonowanie i zapewniają poczucie bezpieczeństwa i brak dyskomfortu klaustrofobii u Pacjenta.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share