Wykorzystywany sprzęt

Nowoczesne technologie od zawsze były nam bliskie. Od wielu lat wyznaczamy trendy i nadal śmiało podążamy za nowinkami technologicznymi z zakresu stomatologii. Dlatego jesteśmy dumni, że w Klinice Dentystycznej Nova Estetica udało nam się zgromadzić wiele nowoczesnych urządzeń, które pozwalają naszym ekspertom uzyskać najlepsze wyniki leczenia w optymalnym czasie.

Posiadamy sprzęt diagnostyczny, który umożliwia kompleksową diagnostykę (pełen zakres zdjęć RTG) i kamera wewnątrzustna). Dla maksymalnej precyzji leczenia pracujemy przy użyciu mikroskopów stomatologicznych i lup powiększających.

Diagnostyka RTG w Nova Estetica

Leczenie naszych pacjentów rozpoczynamy od kompleksowej diagnozy, w tym wykonania niezbędnych zdjęć RTG. Stosując zaawansowane technologiczne urządzenia jesteśmy w stanie zdiagnozować i wyleczyć najbardziej złożone przypadki. Najnowszej generacji tomograf MyRay Hyperion X9 pozytywnie wpływa na planowanie i standard leczenia implantologicznego, chirurgicznego, endodontycznego czy nawet ortodontycznego.

Cyfrowe zdjęcia RTG

Wykonujemy wszystkie rodzaje stomatologicznych zdjęć RTG.

Zdjęcia RTG wewnątrzustne

Punktowe zdjęcia zęba wykonujemy z uwzględnieniem komfortu Pacjenta za pomocą aparatu Kodak 2200 podczas zabiegów na fotelu. Wykonane zdjęcia RTG (prześwietlenia) są archiwizowane i dostępne wiele lat po zakończonym leczeniu.

Skaner zdjęć RTG

Skaner Vista Scan firmy Durr Dental umożliwia odczytanie cyfrowej wersji zdjęć wewnątrzustnych. Dzięki temu dawki promieniowania rtg wykorzystywane do zdjęć cyfrowych zębów są zredukowane nawet do 80% w porównaniu do tradycyjnej metody z wykorzystaniem kliszy.

Skaner wewnątrzustny (protetyczny)

To rewolucja w protetyce stomatologicznej. Nasi Pacjenci mogą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości 3D dzięki komputerowemu skanerowi wewnątrzustnemu Cerec Omnicam. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać pacjentowi już na pierwszej wizycie, jak potrzebne mu uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym! To wszystko bez użycia mas wyciskowych i bez dotykania zębów!

Mikroskop stomatologiczny

Nasza klinika wyposażona jest w niemieckie mikroskopy Carl Zeiss i Karl Kaps. Mikroskop zabiegowy gwarantuje precyzyjne leczenie w dużym powiększeniu i doświetleniu, co pozwala nam ratować nawet zęby skazane na usunięcie. To najwyższa możliwa jakość leczenia kanałów zęba.

Urządzenia do endodoncji

W Nova Estetica specjalizujemy się w profesjonalnym leczeniu kanałowym. W każdym przypadku używamy nie tylko mikroskopu stomatologicznego, ale i innych zaawansowanych urządzeń, w tym:

  1. mikrosilnik endodontyczny Gold Reciproc Kit VDW
  2. Endometr Morita Dentaport Root-ZX
  3. lokalizator wierzchołkowy Raypex
  4. endomotor Endo IT
  5. urządzenie do endodoncji System B
  6. Obtura II

Skaling i piaskowanie

Piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego to zabiegi profilaktyczne i niezbędne dla utrzymania zdrowych zębów. Wykonujemy je w sposób komfortowy dla pacjenta dzięki nowemu urządzeniu, które łączy funkcje piaskarki i skalera (EMS Air Flow S2).

Higienizacja

Nowoczesny sprzęt AIR-FLOW Master firmy EMS to znak najwyższej jakości zaawansowanych zabiegów higienizacyjnych. Jest to pierwsze na świecie urządzenie do profilaktyki poddziąsłowej, które łączy w sobie dwie piaskarki, stanowiąc idealne rozwiązanie zarówno do piaskowania zębów nad-, przy-, i poddziąsłowego. Idealnie sprawdza się u pacjentów periodontologicznych czy implantologicznych.

Sterylizacja

Ważnym zagadnieniem w naszej klinice jest sterylizacja. Tylko dzięki właściwie przeprowadzonej sterylizacji można zagwarantować 100% ochrony przed zakażeniem podczas zabiegów stomatologicznych. Proces sterylizacji składa się z kilku etapów, w których wykorzystujemy myjki ultradźwiękowe i autoklaw LISA.

Gaz rozweselający

Rewolucja w znieczulaniu przed leczeniem stomatologicznym. Pozytywnie wpływa zarówno na komfort leczenia jak i samopoczucie Pacjenta po zabiegu. Całkowicie bezpieczny odpręża i uspokaja, działa również przeciwbólowo i rozluźniająco. Gaz rozweselający wykorzystujemy w leczeniu dzieci i dorosłych już od 2011 roku.

Wirówka PRF

Wirówka PRF wraz z innowacyjnymi probówkami to nowość w naszej klinice. Stanowi nowy system do pozyskiwania z krwi pacjenta fibryn o unikalnych właściwościach przyśpieszających gojenie się miejsc poddanych zabiegom chirurgicznym i zmniejszających ich opuchliznę.

Fizjodyspenser stomatologiczny

W sytuacji utraty zęba wykorzystujemy urządzenie Carlo de Gorgi. Fizjodyspenser jest również doskonałym wsparciem lekarza stomatologa w przypadku precyzyjnych zabiegów implantologicznych i chirurgicznych.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share