Nowoczesny sprzęt w stomatologii

Nowoczesne technologie od zawsze były nam bliskie. Od wielu lat wyznaczamy trendy i nadal śmiało podążamy za nowinkami technologicznymi z zakresu stomatologii. Dlatego jesteśmy dumni, że w Klinice Dentystycznej Nova Estetica udało nam się zgromadzić wiele nowoczesnych urządzeń, które pozwalają naszym ekspertom uzyskać najlepsze wyniki leczenia w optymalnym czasie.

Posiadamy sprzęt diagnostyczny, który umożliwia kompleksową diagnostykę (pełen zakres zdjęć RTG 2D i 3D) oraz kamera wewnątrzustna). Dla maksymalnej precyzji leczenia pracujemy przy użyciu mikroskopów stomatologicznych i lup powiększających.

Diagnostyka RTG w Nova Estetica

Leczenie naszych pacjentów rozpoczynamy od kompleksowej diagnozy, w tym wykonania niezbędnych zdjęć RTG. Stosując zaawansowane technologiczne urządzenia jesteśmy w stanie zdiagnozować i wyleczyć najbardziej złożone przypadki. Najnowszej generacji tomograf MyRay Hyperion X9 pozytywnie wpływa na planowanie i standard leczenia implantologicznego, chirurgicznego, endodontycznego czy nawet ortodontycznego.

Cyfrowe zdjęcia RTG

W naszej klinice wykonujemy wszystkie rodzaje stomatologicznych zdjęć RTG. Pantomogram 2D, tomografię komputerową 3D całościową i wycinkową, zdjęcie cefalometryczne boczne)

Zdjęcia RTG wewnątrzustne

Punktowe zdjęcia zęba (wewnątrzustne) wykonujemy z uwzględnieniem komfortu Pacjenta w każdym gabinecie podczas zabiegów. Aparat Kodak 2200 to zaawansowany sprzęt, który  naświetla minimalną, w pełni bezpieczną dawką promieniowania. 

Skaner zdjęć RTG

Skaner Vista Scan firmy Durr Dental umożliwia odczytanie cyfrowej wersji zdjęć wewnątrzustnych. Dzięki temu dawki promieniowania rtg wykorzystywane do zdjęć cyfrowych zębów są zredukowane nawet do 80% w porównaniu do tradycyjnej metody z wykorzystaniem kliszy.

Skaner wewnątrzustny

To rewolucja w protetyce stomatologicznej! Nasi Pacjenci mogą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości 3D!  Cyfrowy skaner wewnątrzustny Cerec Omnicam to ułatwienie dla Pacjenta w diagnostyce i leczeniu implanto-protetycznym. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać Pacjentowi już na pierwszej wizycie, jak będzie wyglądać potrzebne mu uzupełnienie na etapie końcowym! To wszystko bez użycia mas wyciskowych!

Mikroskop stomatologiczny

Nasza klinika wyposażona jest w niemieckie, niezwykle precyzyjne mikroskopy Carl Zeiss i Karl Kaps. Mikroskop zabiegowy gwarantuje dokładne leczenie kanałowe w dużym powiększeniu i doświetleniu, co pozwala lekarzowi uratować nawet zęby skazane na usunięcie. To najwyższa możliwa jakość leczenia kanałów zęba. W Nova Estetica wykorzystujemy je również do zabiegów higienizacji zębów, chirurgii, czasem protetyki czy leczenia zachowawczego.

Urządzenia do endodoncji

W Nova Estetica specjalizujemy się w profesjonalnym leczeniu kanałowym. W każdym przypadku używamy nie tylko mikroskopu stomatologicznego, ale i innych zaawansowanych urządzeń, w tym:

  1. mikrosilnik endodontyczny Gold Reciproc Kit VDW
  2. Endometr Morita Dentaport Root-ZX
  3. lokalizator wierzchołkowy Raypex
  4. endomotor Endo IT
  5. urządzenie do endodoncji System B
  6. Obtura II
Skaling i piaskowanie

Piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego to zabiegi profilaktyczne i niezbędne dla utrzymania zdrowych zębów. Nowoczesny sprzęt AIR-FLOW Master firmy EMS to znak najwyższej jakości zaawansowanych zabiegów higienizacyjnych. Jest to pierwsze na świecie urządzenie do profilaktyki poddziąsłowej, które łączy w sobie dwie piaskarki, stanowiąc idealne rozwiązanie zarówno do piaskowania zębów nad-, przy-, i poddziąsłowego. Idealnie sprawdza się u pacjentów periodontologicznych czy implantologicznych.

Sterylizacja

Ważnym zagadnieniem w naszej klinice jest sterylizacja narzędzi i dezynfekcja przestrzeni. Tylko dzięki właściwie przeprowadzonej sterylizacji można zagwarantować 100% ochrony przed zakażeniem podczas zabiegów stomatologicznych. Proces sterylizacji składa się z kilku etapów, w których wykorzystujemy myjki ultradźwiękowe i niezawodne Autoklawy W&H Lisa.

Gaz rozweselający

Absolutna rewolucja w znieczulaniu Pacjenta przed leczeniem stomatologicznym. Pozytywnie wpływa zarówno na komfort leczenia jak i samopoczucie po zabiegu. Całkowicie bezpieczny odpręża i uspokaja, działa również przeciwbólowo i rozluźniająco. Gaz rozweselający wykorzystujemy w leczeniu dzieci i dorosłych już od 2011 roku!

Wirówka PRF

Wirówka PRF wraz z innowacyjnymi probówkami to kolejny nowoczesny sprzęt, który skraca okres gojenia miejsca po zabiegu i poprawia komfort funkcjonowania Pacjenta w trakcie leczenia i w okresie rekonwalescencji.

 Stanowi nowy system do pozyskiwania z krwi pacjenta fibryny (osocze bogatopłytkowe) o unikalnych właściwościach przyśpieszających gojenie się miejsc poddanych zabiegom chirurgicznym i zmniejszających ich opuchliznę. Wykorzystywany do ekstrakcji zębów, zabiegów implantologicznych i chirurgicznych.

Fizjodyspenser stomatologiczny

W sytuacji utraty zęba wykorzystujemy urządzenie Carlo de Gorgi. Fizjodyspenser jest również doskonałym wsparciem lekarza stomatologa w przypadku precyzyjnych zabiegów implantologicznych i chirurgicznych.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share