Zalecenia po zabiegach – Gaz rozweselający / Syrop dormicum

Sedacja wziewna to nowoczesna metoda aplikowania gazu rozweselającego przez specjalną maseczkę nosową. Jej celem jest umilenie pacjentowi czasu spędzonego na fotelu dentystycznym – wprowadza go w stan ogólnego rozluźnienia. Pozwala to na całkowite zniwelowanie bólu, ale i odczucia strachu, które często uniemożliwia skuteczne leczenie. Metoda jest całkowicie bezpieczna.

może być stosowany u każdego powyżej 3 roku życia
pacjent musi być w pełni zdrowy, bo nawet katar wyklucza sedację wziewną
niezbędne jest powstrzymanie się od jedzenia, a nawet picia na 2-3 godziny przed zabiegiem. W dniu zabiegu NIE WOLNO pić alkoholu!
w trakcie oraz po zabiegu sedacji, dzieciom powinien towarzyszyć dorosły opiekun
należy unikać ciasnych ubrań na czas wizyty
już pół godziny po zakończeniu zabiegu można bezpiecznie prowadzić samochód
kobiety w ciąży powinny poinformować o swoim stanie stomatologa, a wcześniej skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę

Syrop Dormicum

W przypadku dzieci poniżej 3. roku życia (ale nie starszych niż 6 lat oraz ważących do 24 kg) lub takich, na które nie zadziałał gaz rozweselający możliwe jest zastosowanie innej metody umilenia zabiegu stomatologicznego. Syrop Dormicum to lek o smaku owocowym, z lekką nutą mięty. Po 15 minutach od podania syropu u dziecka następuje spowolnienie odruchów, zdarza się lekkie przysypianie.

Przed zażyciem syropu pacjent nie może jeść przez 3 godziny i pić co najmniej 2 godziny. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest podanie dziecku niewielkiej ilości wody przed zabiegiem. Warunkiem zastosowania syropu Dormicum jest brak infekcji u dziecka oraz opieka dorosłego opiekuna. Zdarza się, że dziecko po zabiegu jest ospałe, więc zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci warto na wizytę zabrać wózek spacerowy (lub zapewnić transport autem).