Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – jakie metody się obecnie stosuje?

Wybielanie zębów oraz oczyszczanie ich z kamienia i osadów to jedne z najpopularniejszych metod, które pozwalają utrzymać zdrowie całej jamy ustnej i zadbać o kolor zębów. Kliniki stomatologiczne oferują pełen wachlarz takich usług. Jakie metody stosujemy w naszej klinice? Sprawdź skuteczne wybielanie zębów w Nova Estetica >>>

Zęby można wybielić na różne sposoby. Do wyboru są:

  • nakładki wykonane przez technika, dzięki którym Pacjent samodzielnie wybiela zęby w domu przy użyciu zaleconego w gabinecie stomatologicznym żelu wybielającego. Nakładki z żelem zakłada się na noc przez kilka dni, a cały proces jest szczegółowo omówiony i uzgodniony z higienistką stomatologiczną, która zaprasza Pacjenta na kontrolę. Nakładki są perfekcyjnie dopasowane do zębów, a żel na nie nałożony przystosowany jest dla alergików. Ponadto nie wymagają one żadnego naświetlania. Warto jednak pamiętać, że ten sposób może nie być tak skuteczny, jak metoda stosowana w profesjonalnym gabinecie.
  • lampa wybielająca np. BEYOND. Wybielanie tą metodą odbywa się wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, pod opieką higienistki stomatologicznej. To najczęściej stosowania metoda wybielanie zębów. Zabieg jest szybki i trwały. Białym uśmiechem możemy cieszyć się już po 60 minutach, a uzyskane efekty utrzymują się około 3 lat. 
  • popularną metodą wybielenia zębów są zestawy wybielające, czyli nakładki sprzedawane w drogerii wraz z żelem. Zakłada się je na noc. Nie zawsze są dopasowane do kształtu uzębienia, dlatego ich użycie może skończyć się podrażnieniami.
  • pasty i paski wybielające. Są one skuteczne tylko w niewielkim procencie. Działają w momencie, gdy na zębach są jedynie niewielkie przebarwienia i osady.

Cena wybielania zębów jest uzależniona od metody.

Wybielanie zębów – co to takiego?

Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg pielęgnacyjny. Można go wykonać samodzielnie w zaciszu domowym lub w gabinecie dentystycznym. Nie jest bolesny, ale nierzadko towarzyszy mu niewielki dyskomfort. Wybielać można zarówno zdrowe zęby, jak i te martwe. Zanim do tego dojdzie, pacjent powinien się zgłosić na zabieg oczyszczenia uzębienia z kamienia i wyleczyć wszystkie ubytki. W innym wypadku na zębach mogą powstać nieestetyczne przebarwienia.

Wybielanie zębów to zabieg czysto pielęgnacyjny, nie poleca się go jednak każdemu. Biały uśmiech mogą zyskać tylko te osoby, które nie zmagają się z chorobami stomatologicznymi i mają uzupełnione wszystkie ubytki. Przeciwwskazaniem do wybielania jest również ciąża i okres karmienia piersią. Zębów nie wybiela się osobom z cukrzycą, nowotworami oraz schorzeniami o podłożu neurologicznym. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby z nadwrażliwością zębów i alergią na składniki żelu wybielającego. Zdecydowanym przeciwwskazaniem do zabiegu jest uszkodzone szkliwo czy choroby dziąseł i przyzębia. Zabiegów tego typu nie wykonuje się również u nałogowych palaczy.

Wybielanie lampą Beyond

Największą popularnością wśród ludzi cieszy się wybielanie przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Mowa o zabiegach, które wykonuje się przy użyciu lamp emitujących zimne światło. Aktywuje ono położony na zęby żel wybielający. Cały zabieg trwa około 60 minut i jest całkowicie bezbolesny. Pacjenta trzeba do niego przygotować. Musi mieć naprawione wszelkie ubytki i zęby wyczyszczone z kamienia. Inaczej lampa mogłaby spowodować przebarwienia. Zanim zabieg wybielania się rozpocznie, na dziąsła nakłada się specjalny preparat, który chroni je przed poparzeniem. 

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

Niewątpliwą zaletą wybielania zębów lampą jest długotrwały i natychmiastowy efekt. Może się on utrzymać około rok. Trzeba jednak pamiętać, że po wybielaniu Pacjent musi przestrzegać zaleceń higienistki stomatologicznej. W ciągu najbliższego tygodnia zabronione jest jedzenie oraz picie produktów, które mają działanie barwiące. „Biała dieta” jest konieczna. Przez kilka dni po zabiegu pacjent może zmagać się z nadwrażliwością zębów.

Sprawdź nasze wskazówki po wybielaniu zębów>>>

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Koszt wybielenia zębów jest zależny od wybranej metody. Najdroższą usługą jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, w którym higienistka stomatologiczna używa najbardziej profesjonalnych (i oryginalnych) materiałów, a także naświetlanie jest kontrolowane przez specjalistę. Ważny w tym przypadku jest także rodzaj lampy. Najtańsza jest ledowa, najdroższa (stosowana w Nova Estetica) jest lampa BEYOND.

Za wybielające pasty do zębów zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych. Paski i nakładki wybielające to nieco większy wydatek. Koszt zestawu przekracza nierzadko 200 złotych.

Sprawdź cennik Kliniki Dentystycznej Nova Estetica >>>

 

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share