Wizyta kontrolna

Wizyta kontrolna

Jak często chodzić do dentysty?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna ze względu na fakt, iż w różnymi wieku i u poszczególnych osób ryzyko wystąpienia chorób zębów jest po prostu różne.

W zależności od naszych potrzeb powinniśmy kontrolować nasze zęby co 3-6 miesięcy. Osoby, które tak częste odwiedzanie dentysty przyprawia o ból głowy powinny pamiętać, że rzadsze kontrole oznaczają potem i tak dużo częstsze wizyty związane z leczeniem zaniedbanego uzębienia. Dzieci powinny pojawiać się na wizycie kontrolnej co 3 miesiące.

Jak wygląda wizyta u stomatologa?

Po pierwsze, ważne jest znalezienie doświadczonego dentysty, w którego gabinecie będziesz czuć się swobodnie i którego obdarzysz zaufaniem. Następnym krokiem jest ustalenie terminu badania kontrolnego – należy je przeprowadzić przed pojawieniem się jakichkolwiek problemów.

Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadzi pełny wywiad dotyczący Twojego zdrowia. Pamiętaj, aby podczas kolejnych wizyt informować go o wszelkich zmianach swojego stanu zdrowia. Będzie chciał pomóc Ci w zachowaniu dobrego zdrowia jamy ustnej i zapobiec powstaniu poważniejszych problemów poprzez ich wyszukanie i jak najszybsze wyleczenie.

Większość wizyt u stomatologa polega na przeglądzie stanu uzębienia i dziąseł. Regularne odbywanie takich wizyt kontrolnych (najlepiej co 6 miesięcy) sprawi, że Twoje zęby pozostaną czyste i będą Ci dłużej służyły, bez bolesnych dolegliwości.

Prawie w każdym przypadku w trakcie wizyty kontrolnej stomatolog lub higienista przeprowadza kompletne czyszczenie zębów. Przy pomocy specjalnych instrumentów usuwa osad z miejsc poniżej linii dziąseł oraz z powierzchni zębów, usuwając nagromadzoną tam płytkę bakteryjną i kamień nazębny, który może być przyczyną choroby dziąseł, ubytków tkanki zęba, nieprzyjemnego zapachu z ust i innych problemów.

Stomatolog może poprosić o wykonanie zdjęcia pełnego uzębienia, zwanego pantomogramem. Umożliwia ono uzyskanie pełnego obrazu górnej i dolnej szczęki, dzięki czemu stomatolog może zdobyć wiedzę o zgryzie pacjenta oraz relacjach pomiędzy poszczególnymi zębami a łukiem zębowym. W naszej klinice wykonanie na miejscu aktualnego zdjęcia pantomograficznwgo jest podstawą opracowania planu leczenia i właściwej oceny stanu uzębienia.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share