PRP

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma)

Uzyskiwane jako kolejna warstwa z krwi pacjenta (po wspomnianej wyżej membranie PRF), ze względu na na swoją biokompatybilność i naturalność, niemal całkowicie eliminuje niekomfortowy “efekt po” zabiegu.

Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, po wykonaniu których oczekiwania dotyczą natychmiastowej regeneracji i wygładzenia, a nie opuchlizny czy intensywnego zaczerwienienia, czasami długotrwale występującej reakcji alergicznej.

Terapia osoczem bogatopłytkowym z własnej krwi opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji, biostymulacji komórek skóry i jest bezpieczna dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Ta nowoczesna i niezwykle bezpieczna metoda jest coraz bardziej popularna w szerokim wachlarzu zabiegów medycyny estetycznej. Zwłaszcza, że efekt jej działania widoczny jest już po jednym zabiegu.

Pozytywne działanie osocza bogatopłytkowego:

Regeneracja i rewitalizacja skóry
Odmłodzenie
Ujędrnienie i poprawa napięcie skóry
Odżywienie skóry
Wypełnienie zmarszczek
Przyspieszenie procesu gojenia się ran pozabiegowych

POsocze bogatopłytkowe PRP stosujemy, jeśli:

występują oznaki starzenia: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry – dotyczy skóry twarzy, szyi, karku, dekoltu, dłoni
skóra jest zmęczona, wysuszona, słabo napięta, jej kolor nie jest jednakowy
zależy nam, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po zabiegach estetycznych
potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku
występuje wypadanie włosów lub łysienie typu męskiego
gdy poszukiwane są produkty naturalne lub są uczulenia na inne produkty