PRF (Platelet Rich Fibrin – fibryna bogatopłytkowa)

W klinice NOVA ESTETICA bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka stomatologiczna. Corocznie uczestniczymy w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej, organizujemy bezpłatne przeglądy uzębienia przedszkolaków w warszawskim Ursusie i okolicach.

Przebadaliśmy również wielu pacjentów testem wykrywającym raka jamy ustnej. O profilaktykę dbają nasi lekarze stomatolodzy, jak i higienistki.
Właśnie higienizacja jamy ustnej stanowi element profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia. Powinniśmy zgłosić się po profesjonalną pomoc zanim dopadną nas jakiekolwiek choroby związane ze środowiskiem jamy ustnej. Wskazana jest przy okazji wizyt kontrolnych u stomatologa, minimum co 6 miesięcy.

Poradnia Higieny Jamy Ustnej, jaką utworzyły w NOVA ESTETICA higienistki stomatologiczne, ma wspomóc Pacjentów w zakresie jak najlepszego dbania o higienę jamy ustnej.

Błony PRF wykorzystujemy w stomatologii:

  • jako uzupełnienie braków kości podczas zabiegów implantacji (zanotowano wysoki poziom stymulacji kości w miejscu jej ubytku)
  • w podnoszeniu dna zatoki
  • podczas zabiegów periodontologicznych (zwłaszcza paradontozy)
  • jako zabezpieczenie zębodołu po ekstrakcji zęba (PRF łagodzi ból i goi wyrostek zębodołowy w przypadku suchego zębodołu)

Każdemu Pacjentowi odwiedzającemu Poradnię Higieny Jamy Ustnej po przeprowadzonym wywiadzie i badaniu przez doświadczoną higienistkę, proponowany jest indywidualny program higieny jamy ustnej. Dobrany specjalnie pod kątem indywidualnych potrzeb i warunków Pacjenta.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share