Mikroskop (leczenie w mikroskopie)

Mikroskop (leczenie w mikroskopie)

Czy mikroskop jest niezbędny w stomatologii?

Dobra widoczność jest podstawą prowadzenia prawidłowego leczenia stomatologicznego. Mikroskop w stomatologii używany jest od niedawna, ale natychmiast został doceniony przez lekarzy stomatologów jako niezbędne narzędzie pracy w procesie leczenia kanałowego. Umożliwia dostrzec to, co “gołym okiem” niewidoczne, dokładne opracowanie kanału, dostrzeżenie wszelkich zmian koniecznych do wyleczenia, jest niezbędny do usuwania złamanych narzędzi z kanału. Mikroskop zwiększa przez to jakość zabiegów i wpływa na komfort pracy lekarza. Dzięki nawet 25-krotnemu powiększeniu widoczności uzyskanemu przez mikroskop, możliwe jest wykonanie skomplikowanych zabiegów endodontycznych czy chirurgicznych. Jest pomocne również przy usuwaniu złamanych narzędzi z kanału zęba.

Mikroskop w Klinice Nova Estetica używany jest przy większości zabiegów, począwszy od stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, skończywszy na protetyce. Oczywiście w endodoncji jest on bezwzględnie obowiązkowy.
W przypadku zabiegów z zakresu mikrochirurgii wysokiej klasy optyka mikroskopu zapewnia obraz o znakomitej jakości, dzięki której lekarz stomatolog bezbłędnie rozróżni wszelkie szczegóły podczas zabiegu – a to decyduje o sukcesie klinicznym.

W przypadku stomatologii zachowawczej doskonała widoczność pod mikroskopem zapewnia precyzję podczas prac kosmetycznych, ułatwia postawienie diagnozy, pozwala ustalić stopień zaawansowania zmian próchniczych, zwiększa precyzję podczas zakładania wypełnień w okolicy przydziąsłowej.

W protetyce mikroskop zapewnia precyzję podczas szlifowania filarów zębowych oraz weryfikuje dokładność wykonanej pracy przez pracownię protetyczną.

Czym się wyróżnia leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu?

Jeśli chodzi o pacjenta, leczenie kanałowe z i bez mikroskopu znacząco się od siebie nie różni. Lekarz przysuwa sobie mikroskop nad głowę pacjenta – jest on najczęściej umieszczony na wysięgniku przy suficie. Po tym, jak ząb zostanie zabezpieczony gumowym koferdamem izolującym ząb od reszty jamy ustnej (nie jest to nadal powszechne w endodoncji…) lekarz otwiera ząb w celu uzyskania dostępu do wszystkich kanałów. Rozpoczyna się opracowywanie kanałów, które jest dokładniejsze dzięki nawet 25-krotnemu powiększeniu leczonego zęba. Leczenie kanałowe jest wówczas bardziej precyzyjne i skuteczne. W nowoczesnej endodoncji, wysokiej jakości leczenie bez kontroli mikroskopu jest już niemożliwe. Dzięki mikroskopowi jest perfekcyjne i stanowi pewną inwestycję w swoje zdrowie.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share