Estetyka

Estetyka

Wybielanie lampą Beyond - promocja!

lub dowiedz się więcej…

Jakie są metody na poprawienie estetyki mojego uśmiechu?

Nowoczesna stomatologia estetyczna, dla uzyskania najlepszych efektów, łączy różne techniki korygujące problemy związane z uśmiechem powodującym kompleksy. Są to:

 1. wybielanie zębów
 2. wykonywanie licówek, koron i mostów (leczenie protetyczne)
 3. leczenie implantologiczne
 4. techniki periodontologiczne (poprawa kondycji i kształtu dziąseł)
 5. zastosowanie nowoczesnych kompozytów (zmiana kształtu i koloru zębów)
 6. ortodoncję (wyprostowanie nierówności uśmiechu)
 7. inne zaawansowane techniki stomatologiczne

W ramach każdej grupy wyróżnia się różne poziomy ciemnych odcieni, w której prawie każdy odnajdzie swój własny kolor zębów.

Korzystając z takiej skali można przyporządkować swój obecny kolor zębów do odpowiedniego koloru na wykresie. Dzięki temu możemy porównać odcień zębów przed i po wybielaniu.

Jakie czynniki mają wpływ na kolor zębów?

Niektórzy od urodzenia mają zęby bardziej „żółte” niż inni, zęby żółkną również wraz z wiekiem. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na naturalny kolor zębów.

Przyczyny przebarwień mogą być ogólne i miejscowe.

Ogólne przyczyny przebarwień zębów

 1. Przebarwienia tetracyklinowe, powstają po zadziałaniu antybiotyków z tej grupy na zawiązki zębów mlecznych lub stałych. Przybierają postać żółtych, żółto-brązowych, brązowych lub szarych plam na zębach dzieci, u których stosowano taką kurację w pierwszych siedmiu latach życia lub których matkom podawano te leki w okresie ciąży. Są to przebarwienia trudne do wybielenia.
 2. Fluoroza – jest chorobą zębów związaną z nadmiernym gromadzeniem fluoru w organizmie, podczas tworzenia szkliwa i mineralizacji zębów. Wysokie stężenie fluoru powoduje początkowo utratę połysku i przezroczystości szkliwa. Dopiero później na powierzchni szkliwa powstają kredowobiałe, a następnie brunatne plamy.
 3. Niedostateczna higiena, niewłaściwa dieta, używki. Zaniedbania w codziennej higienie jamy ustnej, palenie papierosów, picie dużych ilości kawy, herbaty oraz spożywanie pokarmów barwiących: czerwonego wina, kolorowych napojów, malin, jagód, buraczków itp.. To wszystko w połączeniu ze złą higieną jamy ustnej powoduje powstawanie płytki nazębnej, podatnej na przebarwienia. Dość łatwo ulegająca jednak one wybieleniu.
 4. Przebarwienia zębów związane z wiekiem. Ciemniejszy kolor zębów związany z przyrastającym wiekiem pacjentów jest wynikiem przebarwień zewnętrznych oraz cieńszego i bardziej przeziernego szkliwa. Zęby przybierają barwę od żółtej do brązowej lub jeszcze ciemniejszą.
 5. Choroba hemolityczna noworodków.
 6. Porfiria wrodzona.
 7. Ostre choroby gorączkowe.

Miejscowe przyczyny przebarwień zębów

Próchnica zęba – zęby przybierają wówczas barwę żółtawą lub brunatną.

Miazga w rozpadzie zgorzelinowym. Korona przybiera barwę szarą. Dzieje się tak w wyniku rozkładu produktów krwawienia w kanalikach zębinowych.

Miazga martwa w jamie zęba (po leczeniu kanałowym lub po urazie zęba).

Niektóre leki i materiały stosowane do wypełnień kanałów korzeniowych.

Urazowe uszkodzenie zawiązków zębów. Przebarwienie zębów stałych głównie siekaczy.

Niesymetryczne rozmieszczenie zmian.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share