Skip to content

Wykorzystywany sprzęt

Nowoczesne technologie od zawsze były nam bliskie. Od wielu lat wyznaczamy trendy i nadal śmiało podążamy za nowinkami technologicznymi z zakresu stomatologii. Dlatego jesteśmy dumni, że w Klinice Dentystycznej Nova Estetica udało nam się zgromadzić wiele nowoczesnych urządzeń, które pozwalają naszym ekspertom uzyskać najlepsze wyniki leczenia w optymalnym czasie.

Posiadamy sprzęt diagnostyczny, który umożliwia kompleksową diagnostykę (pełen zakres zdjęć RTG) i kamera wewnątrzustna). Dla maksymalnej precyzji leczenia pracujemy przy użyciu mikroskopów stomatologicznych i lup powiększających.

Diagnostyka RTG w Nova Estetica

Leczenie naszych pacjentów rozpoczynamy od kompleksowej diagnozy, w tym wykonania niezbędnych zdjęć RTG. Stosując zaawansowane technologiczne urządzenia jesteśmy w stanie zdiagnozować i wyleczyć najbardziej złożone przypadki. Najnowszej generacji tomograf MyRay Hyperion X9 pozytywnie wpływa na planowanie i standard leczenia implantologicznego, chirurgicznego, endodontycznego czy nawet ortodontycznego.

Sprzęt Nova Estetica

Cyfrowe zdjęcia RTG

Wykonujemy wszystkie rodzaje stomatologicznych zdjęć RTG:

Sprzęt Nova Estetica

Zdjęcie panoramiczne zębów 2D (pantomogram)

Sprzęt Nova Estetica

Tomografia komputerowa zębów 3D

Sprzęt Nova Estetica

Zdjęcie cefalometryczne (tele boczne czaszki)

Zdjęcia RTG wewnątrzustne

Punktowe zdjęcia zęba wykonujemy z uwzględnieniem komfortu Pacjenta za pomocą aparatu Kodak 2200 podczas zabiegów na fotelu. Wykonane zdjęcia RTG (prześwietlenia) są archiwizowane i dostępne wiele lat po zakończonym leczeniu.

Sprzęt Nova Estetica

Skaner zdjęć RTG

Skaner Vista Scan firmy Durr Dental umożliwia odczytanie cyfrowej wersji zdjęć wewnątrzustnych. Dzięki temu dawki promieniowania rtg wykorzystywane do zdjęć cyfrowych zębów są zredukowane nawet do 80% w porównaniu do tradycyjnej metody z wykorzystaniem kliszy.

Sprzęt Nova Estetica

Skaner wewnątrzustny (protetyczny)

To rewolucja w protetyce stomatologicznej. Nasi Pacjenci mogą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości 3D dzięki komputerowemu skanerowi wewnątrzustnemu Cerec Omnicam. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać pacjentowi już na pierwszej wizycie, jak potrzebne mu uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym! To wszystko bez użycia mas wyciskowych i bez dotykania zębów!

Sprzęt Nova Estetica

Mikroskop stomatologiczny

Nasza klinika wyposażona jest w niemieckie mikroskopy Carl Zeiss i Karl Kaps. Mikroskop zabiegowy gwarantuje precyzyjne leczenie w dużym powiększeniu i doświetleniu, co pozwala nam ratować nawet zęby skazane na usunięcie. To najwyższa możliwa jakość leczenia kanałów zęba.

Sprzęt Nova Estetica

Urządzenia do endodoncji

W Nova Estetica specjalizujemy się w profesjonalnym leczeniu kanałowym. W każdym przypadku używamy nie tylko mikroskopu stomatologicznego, ale i innych zaawansowanych urządzeń, w tym:

mikrosilnik endodontyczny Gold Reciproc Kit VDW
Endometr Morita Dentaport Root-ZX
lokalizator wierzchołkowy Raypex
endomotor Endo IT
urządzenie do endodoncji System B
Obtura II
Sprzęt Nova Estetica

Skaling i piaskowanie

Piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego to zabiegi profilaktyczne i niezbędne dla utrzymania zdrowych zębów. Wykonujemy je w sposób komfortowy dla pacjenta dzięki nowemu urządzeniu, które łączy funkcje piaskarki i skalera (EMS Air Flow S2).

Sprzęt Ems Air Flow s2

Higienizacja

Nowoczesny sprzęt AIR-FLOW Master firmy EMS to znak najwyższej jakości zaawansowanych zabiegów higienizacyjnych. Jest to pierwsze na świecie urządzenie do profilaktyki poddziąsłowej, które łączy w sobie dwie piaskarki, stanowiąc idealne rozwiązanie zarówno do piaskowania zębów nad-, przy-, i poddziąsłowego. Idealnie sprawdza się u pacjentów periodontologicznych czy implantologicznych.

Sprzęt Higienizacja

Sterylizacja

Ważnym zagadnieniem w naszej klinice jest sterylizacja. Tylko dzięki właściwie przeprowadzonej sterylizacji można zagwarantować 100% ochrony przed zakażeniem podczas zabiegów stomatologicznych. Proces sterylizacji składa się z kilku etapów, w których wykorzystujemy myjki ultradźwiękowe i autoklaw LISA.

Sprzęt Nova Estetica

Gaz rozweselający

Rewolucja w znieczulaniu przed leczeniem stomatologicznym. Pozytywnie wpływa zarówno na komfort leczenia jak i samopoczucie Pacjenta po zabiegu. Całkowicie bezpieczny odpręża i uspokaja, działa również przeciwbólowo i rozluźniająco. Gaz rozweselający wykorzystujemy w leczeniu dzieci i dorosłych już od 2011 roku.

Sprzęt Nova Estetica

Wirówka PRF

Wirówka PRF wraz z innowacyjnymi probówkami to nowość w naszej klinice. Stanowi nowy system do pozyskiwania z krwi pacjenta fibryn o unikalnych właściwościach przyśpieszających gojenie się miejsc poddanych zabiegom chirurgicznym i zmniejszających ich opuchliznę.

Wirówka PRF

Fizjodyspenser stomatologiczny

W sytuacji utraty zęba wykorzystujemy urządzenie Carlo de Gorgi. Fizjodyspenser jest również doskonałym wsparciem lekarza stomatologa w przypadku precyzyjnych zabiegów implantologicznych i chirurgicznych.

Sprzęt Nova Estetica