Skip to content

Metamorfozy uśmiechu w Nova Estetica

Zobacz, jak zmieniają się uśmiechy naszych Pacjentów!

Przedstawiamy kilka przykładów rekonstrukcji uśmiechu – tych mniejszych, ale i tych kompleksowych – wymagających współpracy kilku ekspertów z Nova Estetica. Do zdjęć metamorfoz dołączyliśmy opis problemu, z jakim zgłosił się do nas Pacjent i informację o zastosowanych rozwiązań stomatologicznych.

Zdjęcia przed i po leczeniu

Każda metamorfoza to 2 zdjęcia – przed leczeniem i efekt po leczeniu. Aby zobaczyć pełną metamorfozę chwyć strzałkę na dowolnym, poniższym zdjęciu i przesuwaj ją w prawą i lewą stronę.

Aparat ortodontyczny

Metamorfoza Pani Amelii

Pani Amelia to młoda osoba, która na ostatnim roku studiów postanowiła poprawić swój uśmiech.
Już na pierwszy rzut oka widać, że konieczne było leczenie ortodontyczne, które jeszcze przed startem wzmocniliśmy diagnostyką stawów skroniowo-żuchwowych (deprogramacja Koisa). Dzięki otrzymanym informacjom opracowaliśmy plan bezpiecznego dla zgryzu leczenia ortodontycznego. Po zdjęciu aparatu ortodontycznego wykonaliśmy estetyczne wypełnienia w odcinku przednim.
Pani Amelia z nowym uśmiechem rozpoczęła poszukiwanie pracy - z sukcesem!
Metamorfoza Pani Amelii przedMetamorfoza

Licówki porcelanowe

Metamorfoza Pani Katarzyny

Pani Katarzyna zgłosiła się do nas z ogromną potrzebą szybkiej zmiany swojego uśmiechu. Otrzymała właśnie propozycję stanowiska na wysokim szczeblu i chciała wesprzeć swoją pewność siebie również pięknym uśmiechem.
Zaopatrzyliśmy braki zębowe w implant z koroną i wykonaliśmy estetyczne odbudowy w tylnym odcinku zębów. Górny łuk to porcelanowe licówki.
Pani Katarzyna widząc swój nowy uśmiech mocno się wzruszyła - zmiana była spektakularna!
Metamorfoza licówki porcelanoweMetamorfoza licówki

Licówki i wybielanie zębów

Metamorfoza Pani Ani

Pani Ania to piękna i młoda kobieta, której w swoim wyglądzie przeszkadzały nierówne i przebarwione zęby.
W pierwszej fazie leczenia wykonaliśmy wybielanie zęba martwego po leczeniu kanałowym - przebarwionej jedynki. Kolejnym etapem była periodontologiczna korekta dziąseł (gingiwektomia). Dopiero wówczas przygotowaliśmy licówki pełnoceramiczne na górny łuk zębowy. W dolnym wykonaliśmy estetyczne odbudowy zębów.
Nowy uśmiech zyskał pełną akceptację Pani Ani.
MetamorfozaMetamorfoza

Leczenie implantologiczne i ortodontyczne

Metamorfoza Pana Piotra

Pan Piotr trafił do nas zmęczony ukrywaniem swojego uśmiechu - potrzebował zmiany.
Jego uśmiech wymagał wieloetapowego leczenia i współpracy specjalistów z Nova Estetica. W pierwszym etapie wykonaliśmy pilne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zaopatrzyliśmy Pana Piotra w aparaty ortodontyczne, później został wszczepiony implant zęba i osadzona korona porcelanowa na implancie. Ostatnim etapem była korekta zwarcia (podniesienie zgryzu).
Pan Piotr obecnie cieszy się nowym uśmiechem. Dba o regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego i higienistki.
MetamorfozaMetamorfoza

Korony porcelanowe i licówki

Metamorfoza Pani Marceliny

Pani Marcelina to energiczna młoda mama, która po urlopie macierzyńskim chciała wrócić do pracy. Zgłosiła się do nas z potrzebą diametralnej zmiany swojego uśmiechu.
Przebarwione zęby okazały się zdrowe, nie wymagały dodatkowego leczenia. Piękny, jasny odcień zębów uzyskaliśmy dzięki pełnoceramicznym licówkom. Nowy uśmiech Pani Marceliny tworzą również korony porcelanowe, do których wykorzystaliśmy cyfrowy skaner wewnątrzustny zamiast standardowych wycisków z użyciem masy protetycznej.
Pani Marcelina wróciła do pracy - co więcej - otrzymała awans na wymarzone stanowisko;)
MetamorfozaMetamorfoza

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Metamorfoza Pana Jakuba

Pan Jakub zgłosił się do nas z silnie postępującą chorobą okluzyjną. Poza silnie startymi zębami, cierpiał z powodu przewlekłego bólu głowy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Odczuwał ogromny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu i gryzieniu.
Szyna relaksacyjna wykonana specjalnie dla Pana Jakuba pomogła rozluzować stawy, a przeprowadzona pełna diagnostyka problemów za pomocą deprogramacji Koisa potwierdziła konieczność pełnej rekonstrukcji zgryzu. Za pomocą kilkunastu koron porcelanowych odbudowaliśmy Panu Jakubowi wysokość zgryzu.
Nawracające migreny ustąpiły, a nowy uśmiech odmłodził i uszczęśliwił Pana Jakuba.
MetamorfozyMetamorfozy

Leczenie protetyczne i endodoncja

Metamorfoza Pani Judyty

Pani Judyta trafiła do nas z pilną potrzebą leczenia kanałowego i reendo.
Zdecydowała się na kontynuację leczenia i poprawę zaniedbanego przez lata uśmiechu. Zęby po leczeniu kanałowym zostały wzmocnione wkładem koronowo-korzeniowym i odbudowane ceramiczną odbudową inlay, a częściowo trwałymi endokoronami.
Pani Judyta jest w trakcie odbudowy dolnego odcinka zębów, a jej przykład pokazuje że uśmiech można zmienić bez względu na wiek.
MetamorfozaMetamorfoza

Leczenie periodontologiczne i protetyczne

Metamorfoza Pani Haliny

Pani Halina trafiła do nas z problemem periodontologicznym - przewlekłe zapalenie przyzębia.
Wykonano serię kiretaży oraz leczenia zachowawcze i leczenie kanałowe pod mikroskopem. W ten sposób Pani Halina była gotowa do podjęcia leczenia ortodontycznego, w którym wykorzystaliśmy aparaty ortodontyczne ruchome (lip bumper oraz GMD) i w końcowym etapie aparat ortodontyczny stały. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym wykonaliśmy kiretaż zamknięty kilku zębów, dzięki czemu udało się zahamować ich rozchwianie. Ostatni etap to odbudowy estetyczne kompozytowe, implant zęba 12 i korony porcelanowe.
Pani Halina jest zachwycona nowym uśmiechem!
MetamorfozyMetamorfozy