Zalecenia po zabiegach – Endodoncja

Zalecenia po zabiegach – Endodoncja

Leczenie kanałowe pod mikroskopem 15% taniej

lub dowiedz się więcej o endodoncji…

  1. Najlepiej wstrzymać się z posiłkiem do czasu działania znieczulenia lub zachować szczególną ostrożność w czasie nagryzania. Podczas jedzenia spożywać produkty miękkie, które nie wymagają intensywnego przeżuwania. Można przyjmować płyny zimne lub te w temperaturze pokojowej.
  2. Po ustąpieniu znieczulenia ząb leczony kanałowo może (ale nie musi) być wrażliwy, tkliwy przez parę dni po zabiegu. Zwykle po paru dniach objawy te ustępują samoistnie. W razie potrzeby można zażyć leki przeciwzapalne po konsultacji z lekarzem stomatologiem.
  3. W przypadku obrzęku (opuchlizna policzka) lub gorączki prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją kliniki.
  4. Jeśli ząb został zabezpieczony opatrunkiem proszę unikać nagryzania na ten ząb, aż do momentu całkowitego odbudowania zęba wypełnieniem stałym lub koroną protetyczną. Pomimo wyłączenia ze zgryzu osłabiona struktura zęba może pęknąć znacznie komplikując leczenie.
  5. Po 6 miesiącach od leczenia kanałowego prosimy zgłosić się na kontrolne zdjęcie RTG/CBCT leczonego zęba w celu oceny efektu terapeutycznego przeprowadzonego zabiegu.
  6. Przy okazji kontroli zęba leczonego kanałowo zalecamy umówić się i wykonać zabieg higienizacyjny u jednej z naszych higienistek. Profilaktyka wzmocni długotrwały efekt leczenia!
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share