Zalecenia po zabiegach – Wybielanie zębów

Zalecenia po zabiegach – Wybielanie zębów

Wybielanie lampą Beyond - promocja!

lub dowiedz się więcej…

Wybielanie zębów w gabinecie lampą Beyond

 

Wybielanie zębów to zawsze skuteczna metoda dla każdego, kto chce rozjaśnić kolor swoich naturalnych zębów. Zęby po zabiegu u doświadczonej higienistki stomatologicznej są w każdym przypadku zauważalnie bielsze, a ostateczny efekt można zaobserwować po ok. 2 tygodniach. Wybielanie zębów to zabieg estetyczny, ale powinien być przeprowadzony w gabinecie dentystycznym, pod profesjonalną opieką dyplomowanej higienistki stomatologicznej, która zadba o bezpieczną dla szkliwa wybielanych zębów dawkę preparatu  oraz odpowiednio zabezpieczy dziąsła na czas zabiegu.

Efekty wybielania u dentysty

Efekt wybielenia jest uzależniony od naturalnego koloru zębów każdego z nas. Może się utrzymać przez około rok lub dłużej i jest uzależniony od diety oraz tego, jak Pacjent dba na co dzień o higienę jamy ustnej. Jeśli chcemy spowolnić proces ponownego wnikania barwników ze spożywanych pokarmów w szkliwo, warto raz dziennie używać pasty wybielającej, ale tylko bezpiecznej i takiej, która nie ściera szkliwa. Naszym Pacjentom polecamy amerykańskie pasty BEYOND, bezpieczne do codziennego stosowania. Doskonale usuwają powierzchowne przebarwienia i osad z powierzchni zębów.

Co jeść i pić po wybielaniu zębów

Nasze higienistki stomatologiczne po zabiegu wybielania zębów zalecają Pacjentom tzw. „białą dietę”. Na czym polega? 

Przez tydzień od zabiegu należy wyeliminować produkty powodujące przebarwienia zębów, m. in. kawę, herbatę (czarną i zieloną), napary ziołowe, gazowane napoje, czerwone wino, a nawet soki owocowe i warzywne. Wykluczone są maliny, jagody, buraki, papryka czerwona i inne potrawy czy przyprawy zawierające substancje barwiące lub kwasy – kiszona kapusta, kurkuma, sos sojowy, papryka słodka mielona, garam masala, cynamon, pomidor suszony czy wszystkie cytrusy. 

Palenie papierosów nie tylko jest niezdrowe, ale i nie podtrzyma efektu wybielania. W czasie ok. 24 godzin po zabiegu nie należy spożywać pokarmów bardzo gorących ani bardzo zimnych, ze względu na możliwość pojawienia się przejściowej nadwrażliwości zębów. Poza tym przez dwie godziny po zabiegu wybielanie zębów nie można jeść ani pić.

 

Kontrola po wybielaniu zębów

Bezpieczne wybielanie zębów jest możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym. Jeśli stosowane są nasze zalecenia Pacjent cieszy się długi czas nowym kolorem zębów. O czy nie można zapominać?

Wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. Powinny odbywać się co 6 miesięcy i łączyć się z profesjonalnym oczyszczaniem zębów z osadów oraz kamienia nazębnego.

 Jeśli Pacjent w widocznym w uśmiechu odcinku przednim ma jakiekolwiek wypełnienia, już 2 tygodnie po zabiegu wybielania zębów powinien je wymienić na nowe. Dzięki temu kolor wszystkich zębów będzie taki sam, bo lekarz stomatolog jest w stanie dobrać idealnie dopasowany do „nowych zębów”.


Więcej o bezpiecznym wybielaniu zębów w Nova Estetica przeczytaj tutaj >>>

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share