Zalecenia po zabiegach – Wybielanie zębów

Zalecenia po zabiegach – Wybielanie zębów

Po zabiegu wybielania zęby są zauważalnie bielsze, ale ostateczny efekt można zaobserwować po ok. 2 tygodniach. Długość efektu wybielania zależna jest od indywidualnych predyspozycji, sposobu odżywiania oraz higieny jamy ustnej.

Higiena

Efekt wybielenia utrzymuje się przez około 3 lata i jest uzależniony od diety oraz tego, jak pacjent dba o higienę jamy ustnej. Jeśli chcemy spowolnić proces ponownego wnikania barwników w szkliwo warto używać pasty wybielającej, ale tylko bezpiecznej i nie ścierającej szkliwa. Naszym pacjentom polecamy włoskie pasty marki BLANX, rekomendowane przez WHO.

Jedzenie

Przez tydzień od zabiegu wybielania należy zachować tzw. białą dietę, czyli nie palić papierosów, nie pić kawy, mocnej herbaty, coli, czerwonego wina i innych „kolorowych” napojów, ale również nie jeść malin, jagód, buraków i innych potraw zawierających substancje barwiące lub kwasy, jak kiszona kapusta czy cytrusy. W czasie ok. 24 godzin po zabiegu nie należy spożywać pokarmów bardzo gorących ani bardzo zimnych. W przypadku pojawienia się nadwrażliwości zębów należy płukać jamę ustną roztworem sody oczyszczonej. Poza tym przez dwie godziny po zabiegu nie można jeść ani pić.

 

 

Kontrola

Nie należy zapominać o wizytach kontrolnych u stomatologa co 6 miesięcy i profesjonalnym oczyszczaniu zębów z osadów oraz kamienia nazębnego w NOVA ESTETICA. Jeśli pacjent w odcinku przednim ma jakiekolwiek wypełnienia, 2 tygodnie po zabiegu wybielania powinien je wymienić na nowe.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share