Zalecenia po zabiegach – Korony/mosty tymczasowe

Zalecenia po zabiegach – Korony/mosty tymczasowe

Ten rodzaj korony/mostu jest użytkowany jedynie podczas okresu wykonywania dla Państwa korony/mostu tymczasowego. Może więc odstawać barwą od docelowej pracy. Mimo jej założenia może też występować nadwrażliwość na ciepło, zimno czy słodycze. Te problemy znikną, gdy w miejsce tymczasowej korony/mostu zostanie osadzona docelowa korona/most, wykonana na specjalne zamówienie. Korona tymczasowa jest niezbędna! Bez niej zęby mogą ulec przemieszczeniu, przez co wykonana właściwa korona/most mogą już nie pasować.

Higiena

Wskazane jest delikatne szczotkowanie oraz nitkowanie wokół korony tymczasowej.

Jedzenie

Po założeniu korony tymczasowej nie można jeść przez godzinę. Potem należy powstrzymać się od żucia gumy, jedzenia słodyczy i innych pokarmów mogących przyklejać się do korony lub nawet spowodować jej odklejenie.

Kontrola

Korona tymczasowa powinna być użytkowana tylko i wyłącznie przez okres wskazany przez lekarza.

Kiedy skontaktować się z Nova Estetica?

Korona/most pęknie, rozłamie się lub spadnie? Korony tymczasowe nie są wytrzymałe. Jeśli coś takiego się przydarzy, proszę niezwłocznie skontaktować się z kliniką i umówić na wizytę. Trzeba przynieść ze sobą koronę (lub choćby jej odłamki). Ponownie ją osadzimy lub wymienimy na nową.
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share