Zalecenia po zabiegach – Aparaty ortodontyczne stałe

Zalecenia po zabiegach – Aparaty ortodontyczne stałe

Higiena

Zęby należy czyścić po każdym posiłku odpowiednią szczoteczką (najlepiej elektryczną ze specjalną końcówką ortodontyczną) i pastą z fluorem. Trzeba dokładnie sprawdzać, czy zostały prawidłowo oczyszczone. Szczególnie dotyczy to okolic przydziąsłowych i elementów aparatu. Przydatna będzie tu szczoteczka międzyzębowa, specjalne nici dentystyczne typu Superfloss i antybakteryjne płukanki do jamy ustnej. Co pół roku należy poddać się zabiegowi profesjonalnego czyszczenia kamienia nazębnego u higienistki stomatologicznej w NOVA ESTETICA.

Jedzenie

Nie wolno jeść gumy do żucia, lepkich cukierków, karmelków, miodu, ale i grzanek, surowej marchwi, twardych jabłek, orzechów i innych twardych produktów. Najlepiej na czas leczenia ograniczyć spożywanie słodyczy.

Kontrola

Niezbędne są regularne wizyty u ortodonty, który podczas nich dostosowuje aparat do zębów. Unikanie wizyt wydłuża czas leczenia. Bez kontroli lekarza aparat może wręcz zaszkodzić!

Kiedy skontaktować się z Nova Estetica?

  1. Odkleił się element aparatu? Jeżeli jest to dokuczliwe, należy skontaktować się z lekarzem w celu ponownego umieszczenia zamka lub pierścienia. Jeśli nie, poczekać do planowej wizyty.
  2. Łuk aparatu kłuje? Odstający drucik można delikatnie docisnąć palcem do zęba lub nałożyć na niego wosk ortodontyczny. Jeśli to nic nie da, należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share