Wybielanie

Biały uśmiech to nasza najlepsza wizytówka. Dodaje uroku i pewności siebie, a nawet odejmuje lat. Dlatego jest marzeniem wielu z nas. Kiedy zęby z biegiem czasu tracą swoją naturalną biel na skutek nawyków żywieniowych, zaniedbania higieny czy palenia papierosów szukamy sposobu na wybielenie zębów.

Bezpieczne wybielanie zębów w Nova Estetica

Mamy skuteczne metody na przywrócenie białego uśmiechu! Marzysz o Hollywood Smile ? #hollywoodsmile

Wybielanie zębów w Nova Estetica to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nowy, najczęściej 2-3 krotnie jaśniejszy kolor zębów utrzymuje się od 1 do 2 lat w zależności od stosowania zaleceń bezpośrednio po zabiegu, nawyków żywieniowych czy jakości codziennej higieny jamy ustnej. Zabieg może być przeprowadzony u osób powyżej 16 roku życia. Wszyscy pacjenci marzą o śnieżnobiałym uśmiechu, 30 minutowa sesja lunchowego zabiegu wybielania zębów najnowszą Lampą Beyond Polus Advanced pozwoli spełnić to marzenie.

“Dla uzyskania lepszego efektu wybielanie zębów powinno być poprzedzone profesjonalnym czyszczeniem zębów. Skaling i piaskowanie zębów wykonuje się na kilka dni przed zabiegiem. Efektywność podtrzymuje stosowanie białej diety i pełna gama preparatów , past marki Beyond Pearl White. ”

poleca – JUSTYNA STRZELEC dyplomowana Higienistka Stomatologiczna

Wybielanie zębów gdzie w Warszawie?

Dlaczego wybielanie zębów w Nova Estetica?

 1. zabieg wybielania wykonują doświadczone higienistki stomatologiczne
 2. posiadamy oryginalną NAJNOWSZA LAMPĘ BEYOND POLUS do wybielania zębów
 3. korzystamy tylko ze sprawdzonych i bezpiecznych preparatów wybielających
 4. wspieramy w utrzymaniu nowego, białego uśmiechu na dłużej

Która metoda wybielania zębów jest najlepsza?

W Nova Estetica z powodzeniem stosujemy dwie metody:

Wybielanie zębów najnowszą Lampą Beyond Polus Advanced

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym Nova Estetica daje najbardziej spektakularny efekt w najszybszym czasie – widoczne natychmiastowe rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów. Nowoczesne rozwiązanie jakie proponujemy jest skuteczne, znane na całym Świecie i nagradzane za wysoki efekt działania. LAMPA BEYOND ADVANCED wybiela już w 30 minut, a rozjaśniony kolor zębów utrzymuje się nawet do 2 lat. Oczywistym jest że, efekt uzależniony jest od indywidualnych cech i zachowań pacjenta. Gabinet stomatologiczny Nova Estetica posiada jedną z najbardziej zaawansowanych technologii w wybielaniu Lampa Beyond Polus Advance to bezkonkurencyjny lider rynku wybielania. Zdobywca kilkunastu międzynarodowych nagród i wyróżnień. Wybielanie zębów lampą Beyond Polus Advance jest bezkonkurencyjne wśród metod związanych z wybielaniem zębów, firma Beyond stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu, jakość materiałów na których pracuje gabinet oraz zmniejszoną nadwrażliwość po zabiegową dzięki  stosowanym ultradźwiękom i jonizacji.

Wybielanie zębów w domu – nakładkami i żelem wybielającym

Wybielanie nakładkowe w domu to zabieg, który Pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Trwa od 2 do 4 tygodni.

 1. Pierwszym etapem jest wykonanie wycisku przy użyciu standardowych łyżek wyciskowych.
 2. Następnie higienistka stomatologiczna przygotowuje i dostosowuje indywidualnie szyny nakładkowe. Dobiera dopasowany do poziomu wrażliwości zębów pacjenta żel wybielający i instruuje, w jaki sposób z nich korzystać.
 3. Pacjent otrzymuje indywidualny zestaw do domowego wybielania i zgodnie ze wskazówkami zakłada nakładki z żelem wybielającym na noc lub nosi je przez kilka godzin w ciągu dnia.
 4. W Nova Estetica do zabiegu wybielania nakładkowego wykorzystywany jest Opalescense – profesjonalny preparat, który nie niszczy szkliwa i nie uczula. Dzięki temu, że jest bezpośrednio aplikowany na zęby i aktywowany chemicznie, nie wymaga dodatkowego naświetlania lampą.
 5. Wybielanie nakładkami rozjaśnia zęby w sposób widoczny i bardzo trwały. To, czy uda się osiągnąć tak imponujący efekt, jest w dużej mierze uzależnione od naszej pamięci, wytrwałości i samokontroli. I stosowania zaleceń “białej diety” nie tylko po zakończeniu wybielania zębów, ale również w trakcie całej kuracji.

Zabieg wybielania może wybielić jedynie naturalne zęby i nie zmieni koloru licówekkoron protetycznych czy wypełnień.

Nowoczesna stomatologia pozwala jednak wybielić zęby leczone kanałowo lub martwe z innych przyczyn.

Wybielanie zęba martwego

Martwy ząb to kłopot estetyczny. Nie da się go wybielić żadnym domowym sposobem. W Nova Estetica lekarz stomatolog przeprowadza je zupełnie inną, w pełni profesjonalną metodą.

Wybielanie zęba martwego rozpoczyna się od wykonania małoobrazkowego zdjęcia RTG, dzięki któremu można ocenić poprawność przeprowadzonego leczenia kanałowego. Następny krok to otwarcie korony zęba i umieszczenie w niej wkładki wybielającej niezbędnej do rozjaśnienia zęba. Preparat wybielający należy wymienić i umieścić ponownie kilkukrotnie, dlatego stomatolog zakłada opatrunek tymczasowy. Wybielanie zęba martwego powtarza się aż do uzyskania pożądanego efektu. W niektórych przypadkach niezbędne okazuje się ponowne leczenie kanałowe, które umożliwia usunięcie starego typu materiału powodującego przebarwienia. Na koniec zakładane jest wypełnienie kompozytowe.

Utrzymanie białego uśmiechu po wybielaniu

Utrzymanie się efektu wybielania zależy od wielu czynników:

 1. utrzymania “białej diety” minimum 2, a najlepiej 7 dni po zabiegu wybielania
 2. odpowiedniej, codziennej higieny jamy ustnej
 3. diety, która ogranicza spożywanie pokarmów i napojów przebarwiających zęby
 4. unikania palenia papierosów
 5. regularnego wykonywania zabiegu wybielania zgodnie ze wskazaniami higienistki stomatologicznej

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zakupu w naszej recepcji rekomendowanych i bezpiecznych dla szkliwa past wybielających, które idealnie podtrzymają efekt wybielania.

Kiedy nie można wybielać zębów?

Zabiegowi wybielania zębów nie powinny poddawać się:

 1. osoby z chorobami dziąseł i przyzębia
 2. młodzież do 16 roku życia
 3. kobiety ciężarne i karmiące
 4. osoby z intensywną nadwrażliwością zębów
 5. osoby z mocno popękanym szkliwem zębów
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share