Wybielanie

Wybielanie zębów

Biały uśmiech to nasza najlepsza wizytówka. Dodaje uroku i pewności siebie, a nawet odejmuje lat. Jest marzeniem wielu z nas. Kiedy zęby z biegiem czasu tracą swoją naturalną biel na skutek nawyków żywieniowych, zaniedbania higieny jamy ustnej czy palenia papierosów, szukamy sposobu na wybielanie zębów. Jest ich wiele, ale najbezpieczniejsze  są zabiegi wykonane w gabinecie stomatologicznym pod okiem profesjonalnej higienistki stomatologicznej. I co najważniejsze – dają spektakularne efekty!

W Nova Estetica od wielu lat największą popularnością cieszy się wybielanie zębów lampą Beyond, która emituje zimne światło. Aktywuje ono położony na zębach specjalny żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Na dziąsła, jeszcze przed aplikacją żelu, nakłada się ochronny preparat (koferdam w płynie), który zabezpiecza dziąsła przed poparzeniem. Cały zabieg trwa około 60 minut i jest całkowicie bezbolesny. Dla uzyskania maksymalnego efektu wybielania musisz mieć wyleczone wszystkie ubytki (zero próchnicy!) i zęby wyczyszczone z osadu oraz kamienia nazębnego. Jeśli tego nie zrobisz, lampa wybielająca Beyond może spowodować widoczne przebarwienia na zębach.

Bezpieczne wybielanie zębów w Nova Estetica

Mamy skuteczne metody na przywrócenie białego uśmiechu! Marzysz o #hollywoodsmile?

Wybielanie zębów w Nova Estetica to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nowy, najczęściej 2-3 krotnie jaśniejszy kolor zębów utrzymuje się do roku lub dłużej, w zależności od stosowania zaleceń higienistki stomatologicznej bezpośrednio po zabiegu; od Twoich nawyków żywieniowych czy jakości codziennej higieny jamy ustnej. Zabieg może być przeprowadzony u osób powyżej 18 roku życia.

“Dla uzyskania lepszego efektu, wybielanie zębów powinno być poprzedzone profesjonalnym czyszczeniem zębów. Skaling i piaskowanie zębów wykonuje się najlepiej na kilka dni przed zabiegiem. Efektywność wybielania podtrzymuje stosowanie białej diety i pełna gama wybielających preparatów past, np. marki Beyond Pearl White. ”

poleca – JUSTYNA STRZELEC

dyplomowana Higienistka Stomatologiczna

Wybielanie zębów gdzie w Warszawie?

Dlaczego warto wykonać wybielanie zębów w Nova Estetica?

 1. zabieg wybielania wykonują wyłącznie doświadczone higienistki stomatologiczne
 2. posiadamy oryginalną NAJNOWSZA LAMPĘ BEYOND POLUS ADVANCED do wybielania zębów
 3. korzystamy tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i oryginalnych preparatów wybielających
 4. wspieramy w utrzymaniu nowego, białego uśmiechu na dłużej poprzez zalecenia i kontrolę po zabiegu wybielania

Która metoda wybielania zębów jest najlepsza?

W Nova Estetica od wielu lat z powodzeniem stosujemy dwie metody:

Wybielanie zębów najnowszą Lampą Beyond Polus Advanced

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym Nova Estetica daje najbardziej spektakularny efekt w najszybszym czasie – widoczne natychmiastowe rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów. Nowoczesne rozwiązanie jakie proponujemy jest skuteczne, znane na całym świecie, corocznie nagradzane za wysoki efekt działania. LAMPA BEYOND ADVANCED wybiela już w 60 minut, a rozjaśniony kolor zębów utrzymuje się około roku lub dłużej. Efekt uzależniony jest od indywidualnych cech Pacjenta.

Lampa Beyond Polus Advanced to bezkonkurencyjny lider rynku wybielania. Zdobywca kilkunastu międzynarodowych nagród i wyróżnień. Firma Beyond stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu, wysoką jakość materiałów oraz zmniejszenie nadwrażliwości pozabiegowej dzięki  stosowanym ultradźwiękom i jonizacji.

Wybielanie zębów w domu – nakładkami i żelem wybielającym

Wybielanie nakładkowe w domu to zabieg, który Pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Trwa od 1 do 2 tygodni.

 1. Pierwszym etapem jest wykonanie wycisku przy użyciu standardowych łyżek wyciskowych.
 2. Następnie higienistka stomatologiczna przygotowuje i dostosowuje indywidualnie szyny nakładkowe. Dobiera dopasowany do poziomu wrażliwości zębów pacjenta żel wybielający i udziela wskazówek, w jaki sposób z nich korzystać.
 3. Pacjent otrzymuje indywidualny zestaw do domowego wybielania i zakłada nakładki z żelem wybielającym na noc.
 4. W Nova Estetica do zabiegu wybielania nakładkowego wykorzystywane są Opalescence lub Night White – profesjonalne preparaty, które nie niszczą szkliwa i nie uczulają. Dzięki temu, że są bezpośrednio aplikowane na zęby i aktywowane chemicznie, nie wymagają dodatkowego naświetlania lampą.
 5. Wybielanie nakładkami rozjaśnia zęby w sposób widoczny i bardzo trwały. To, czy uda się osiągnąć spektakularny efekt, jest w dużej mierze uzależnione od stosowania zaleceń “białej diety” nie tylko po zakończeniu wybielania zębów, ale również w trakcie całej kuracji.

“Obydwie metody są bezpieczne i dobierane indywidualnie do potrzeb Pacjenta. Jeżeli chcemy uzyskać szybki i widoczny efekt przed ważnym wydarzeniem lub leczeniem protetycznym, polecam wybielanie Lampą Beyond Polus Advanced. W przypadku tej metody rzadko występuje nadwrażliwość zębów. Stosowanie białej diety jest skrócone, w porównaniu do wybielania nakładkowego. Pacjent również oszczędza swój cenny czas, ponieważ zabieg trwa około 60 minut. “

JUSTYNA STRZELEC,

dyplomowana Higienistka Stomatologiczna

 

Zabieg wybielania zębów może rozjaśnić jedynie naturalne zęby i nie zmieni koloru licówekkoron protetycznych czy wypełnień.

Nowoczesna stomatologia pozwala jednak wybielić zęby leczone kanałowo lub martwe z innych przyczyn.

Wybielanie zęba martwego

Martwy ząb to kłopot estetyczny. Nie da się go wybielić żadnym domowym sposobem. W Nova Estetica lekarz stomatolog przeprowadza je zupełnie inną, w pełni profesjonalną metodą.

Wybielanie zęba martwego rozpoczyna się od wykonania małoobrazkowego zdjęcia RTG, dzięki któremu można ocenić poprawność przeprowadzonego leczenia kanałowego. Następny krok to otwarcie korony zęba i umieszczenie w niej wkładki wybielającej niezbędnej do rozjaśnienia zęba. Preparat wybielający należy wymienić i umieścić ponownie kilkukrotnie, dlatego stomatolog zakłada opatrunek tymczasowy. Wybielanie zęba martwego powtarza się aż do uzyskania pożądanego efektu. W niektórych przypadkach niezbędne okazuje się ponowne leczenie kanałowe, które umożliwia usunięcie starego typu materiału powodującego przebarwienia. Na koniec zakładane jest wypełnienie kompozytowe.

Utrzymanie białego uśmiechu po wybielaniu

Utrzymanie się efektu wybielania zależy od wielu czynników:

 1. utrzymania “białej diety” minimum 2 do 7 dni po zabiegu wybielania
 2. odpowiedniej, codziennej higieny jamy ustnej
 3. diety, która ogranicza spożywanie pokarmów i napojów przebarwiających zęby
 4. unikania palenia papierosów
 5. regularnego wykonywania zabiegu wybielania zgodnie ze wskazaniami higienistki stomatologicznej

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zakupu w naszej recepcji rekomendowanych i bezpiecznych dla szkliwa past wybielających, które idealnie podtrzymają efekt wybielania.

Kiedy nie można wybielać zębów?

Zabiegowi wybielania zębów nie powinny poddawać się:

 1. osoby z chorobami dziąseł i przyzębia
 2. młodzież do 16 roku życia
 3. kobiety ciężarne i karmiące
 4. osoby z intensywną nadwrażliwością zębów
 5. osoby z mocno popękanym szkliwem zębów
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share