Wybielanie

Biały uśmiech to nasza najlepsza wizytówka. Dodaje uroku i pewności siebie, a nawet odejmuje lat. Dlatego jest marzeniem wielu z nas. Kiedy zęby z biegiem czasu tracą swoją naturalną biel na skutek nawyków żywieniowych, zaniedbania higieny czy palenia papierosów szukamy sposobu na wybielenie zębów.

Bezpieczne wybielanie zębów

Mamy skuteczne metody na przywrócenie białego uśmiechu! Wybielanie zębów w Nova Estetica to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nowy, najczęściej 2-3 krotnie jaśniejszy kolor zębów utrzymuje się od 1 do 3 lat w zależności od stosowania zaleceń bezpośrednio po zabiegu, nawyków żywieniowych czy jakości codziennej higieny jamy ustnej. Zabieg może być przeprowadzony u osób powyżej 16 roku życia.

Dla uzyskania lepszego efektu wybielanie zębów powinno być poprzedzone profesjonalnym czyszczeniem zębów. Skaling i piaskowanie zębów wykonuje się na tydzień przed zabiegiem.

Wybielanie zębów gdzie w Warszawie?

Dlaczego wybielanie zębów w Nova Estetica?

zabieg wybielania wykonują doświadczone higienistki stomatologiczne
posiadamy renomowany i nowoczesny sprzęt do wybielania zębów
korzystamy tylko ze sprawdzonych i bezpiecznych preparatów wybielających
wspieramy w utrzymaniu nowego, białego uśmiechu na dłużej
Wybielanie zębów

Zobacz naszego eksperta

Dyplomowana higienistka Justyna Strzelec

Justyna Strzelec

Dyplomowana higienistka

Która metoda wybielania zębów jest najlepsza?

W Nova Estetica z powodzeniem stosujemy dwie metody:

Wybielanie zębów Beyond

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym daje najbardziej spektakularny efekt – widoczne natychmiastowe rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów. Nowoczesne rozwiązanie jakie proponujemy jest skuteczne, znane na całym świecie i nagradzane za wysoki efekt działania. LAMPA BEYOND wybiela już w 30 minut, a biały kolor zębów utrzymuje się nawet do 3 lat.

Wybielanie zębów lampą Beyond jest bezkonkurencyjne wśród metod związanych z wybielaniem zębów i daje często o 30% lepsze rezultaty niż np. wybielanie nakładkowe. Zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów w trakcie i po zabiegu. Jest również w 100% bezpieczne i komfortowe.

img51

Wybielanie zębów w domu – nakładkami i żelem wybielającym

Wybielanie nakładkowe w domu to zabieg, który Pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Trwa od 2 do 4 tygodni.

1. Pierwszym etapem jest wykonanie wycisku przy użyciu standardowych łyżek wyciskowych.

2. Następnie higienistka stomatologiczna przygotowuje i dostosowuje indywidualnie szyny nakładkowe. Dobiera dopasowany do poziomu wrażliwości zębów pacjenta żel wybielający i instruuje, w jaki sposób z nich korzystać.

3. Pacjent otrzymuje indywidualny zestaw do domowego wybielania i zgodnie ze wskazówkami zakłada nakładki z żelem wybielającym na noc lub nosi je przez kilka godzin w ciągu dnia.

W Nova Estetica do zabiegu wybielania nakładkowego wykorzystywany jest Opalescense – profesjonalny preparat, który nie niszczy szkliwa i nie uczula. Dzięki temu, że jest bezpośrednio aplikowany na zęby i aktywowany chemicznie, nie wymaga dodatkowego naświetlania lampą.

4. Wybielanie nakładkami rozjaśnia zęby w sposób widoczny i bardzo trwały. To, czy uda się osiągnąć tak imponujący efekt, jest w dużej mierze uzależnione od naszej pamięci, wytrwałości i samokontroli. I stosowania zaleceń “białej diety” nie tylko po zakończeniu wybielania zębów, ale również w trakcie całej kuracji.

img53

Zabieg wybielania może wybielić jedynie naturalne zęby i nie zmieni koloru licówek, koron protetycznych czy wypełnień.

Nowoczesna stomatologia pozwala jednak wybielić zęby leczone kanałowo lub martwe z innych przyczyn.

Wybielanie zęba martwego

Martwy ząb to kłopot estetyczny. Nie da się go wybielić żadnym domowym sposobem. W Nova Estetica lekarz stomatolog przeprowadza je zupełnie inną, w pełni profesjonalną metodą.

Wybielanie zęba martwego rozpoczyna się od wykonania małoobrazkowego zdjęcia RTG, dzięki któremu można ocenić poprawność przeprowadzonego leczenia kanałowego. Następny krok to otwarcie korony zęba i umieszczenie w niej wkładki wybielającej niezbędnej do rozjaśnienia zęba. Preparat wybielający należy wymienić i umieścić ponownie kilkukrotnie, dlatego stomatolog zakłada opatrunek tymczasowy. Wybielanie zęba martwego powtarza się aż do uzyskania pożądanego efektu. W niektórych przypadkach niezbędne okazuje się ponowne leczenie kanałowe, które umożliwia usunięcie starego typu materiału powodującego przebarwienia. Na koniec zakładane jest wypełnienie kompozytowe.

Utrzymanie białego uśmiechu po wybielaniu

Utrzymanie się efektu wybielania zależy od wielu czynników:

utrzymania “białej diety” minimum 2, a najlepiej 7 dni po zabiegu wybielania
odpowiedniej, codziennej higieny jamy ustnej
diety, która ogranicza spożywanie pokarmów i napojów przebarwiających zęby
unikania palenia papierosów
regularnego wykonywania zabiegu wybielania zgodnie ze wskazaniami higienistki stomatologicznej

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zakupu w naszej recepcji rekomendowanych i bezpiecznych dla szkliwa past wybielających, które idealnie podtrzymają efekt wybielania.

wybielanie przed po

Kiedy nie można wybielać zębów?

Zabiegowi wybielania zębów nie powinny poddawać się:

osoby z chorobami dziąseł i przyzębia
młodzież do 16 roku życia
kobiety ciężarne i karmiące
osoby z intensywną nadwrażliwością zębów
osoby z mocno popękanym szkliwem zębów