Skip to content

SKANER WEWNĄTRZUSTNY

skaner1

Skaner wewnątrzustny – rewolucja w protetyce stomatologicznej

Nowoczesne technologie od zawsze były nam bliskie. Od wielu lat wyznaczamy trendy i nadal śmiało podążamy za nowinkami technologicznymi z zakresu stomatologii. Dlatego jesteśmy dumni, że w Nova Estetica nasi Pacjenci mogą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości 3D. Rewolucyjny, komputerowy skaner wewnątrzustny Carestream CS 3600, w jaki wyposażyliśmy naszą klinikę, pozwala zaplanować najlepsze leczenie protetyczne w jak najkrótszym czasie. To wszystko bez użycia mas wyciskowych i bez dotykania zębów!

Skanowanie jamy ustnej

Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu obraz jamy ustnej pojawia się na ekranie komputera w technologii 3D. Cyfrowy obraz jamy ustnej przekazuje bardzo precyzyjne dane, na podstawie których laboratorium protetyczne wykonuje finalną pracę. Cały proces leczenia jest dużo krótszy! Nie jest już potrzebne pobieranie wycisku zębów do przygotowania korony, licówki czy mostu, co eliminuje dyskomfort zwłaszcza u osób z odruchem wymiotnym.

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu w systemie cyfrowym lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać pacjentowi już na pierwszej wizycie, jak potrzebne mu uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym!

Skaner wewnątrzustny i technologia komputerowa eliminują ewentualne błędy popełniane przez człowieka i występującą czasem konieczność kilkukrotnej przymiarki pracy protetycznej.

Skaner wewnątrzustny

Korzyści stosowania skanera jamy ustnej:

skrócenie czasu wizyt u stomatologa
zwiększenie trwałości uzupełnień
komfort - brak nieprzyjemnych wycisków
wyeliminowanie odruchu wymiotnego
bezpieczeństwo leczenia protetycznego - precyzyjna, cyfrowa diagnostyka na każdym etapie

Dodatkową zaletą skanera wewnątrzustnego jest szczelne dopasowanie koron, mostów i licówek do powierzchni zębów, co zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii.

Jakie prace protetyczne wykonujemy wykorzystując skaner stomatologiczny?

Inlay, onlay, overlay, licówki, korony, korony częściowe - pełnoceramiczne, cyrkonowe i hybrydowe (????)
Mosty pełnoceramiczne - mosty i podbudowy z tlenku cyrkonu
Implantoprotetykę, łączniki indywidualne, korony i mosty przykręcane
Model drukowany z cyfrowego wycisku
Prace tymczasowe ochronne
Cyfrową wizualizację uśmiechu - mockup