Skip to content

Licówki

Licówki na zęby – olśniewający uśmiech w zasięgu Twojej ręki

Hollywoodzki uśmiech to marzenie wielu z nas. Chcemy czuć się pewnie i swobodnie w kontaktach z innymi ludźmi. Jaki jest sposób na spektakularną i szybką metamorfozę Twojego uśmiechu? Licówki, czyli cienkie płatki z porcelany, które podbiły serca celebrytów i są coraz bardziej modne wśród Pacjentów Kliniki Dentystycznej Nova Estetica!

W opinii wielu osób, które zdecydowały się na licówki, ich uśmiech nabrał niezwykłej naturalności i idealnie pasuje od ich osobowości.

Aby osiągnąć taki efekt niezwykle ważne jest, aby już na etapie projektowania dopasować licówki do rysów twarzy i zadbać o ich odpowiedni kolor i kształt – w zależności od karnacji, wieku i osobowości. Idealnie dopasowane licówki muszą również uwzględniać indywidualną sytuację zgryzową Pacjenta.

W Klinice Nova Estetica w Warszawie dbamy o to, aby nowy uśmiech naszych Pacjentów był do nich w 100% dopasowany. Z doświadczenia wiemy, że licówki sprawdzą się zarówno w przypadku młodych jak i dojrzałych Pacjentów, u kobiet jak i mężczyzn.

Jakie są zalety licówek?

gwarantują naturalny wygląd, w każdym oświetleniu wyglądają jak naturalne zęby
maskują nieestetyczne szpary między zębami (w tym diastemę)
poprawiają wygląd zwłaszcza przednich zębów (kształt, ustawienie, kolor)
nie ulegają żadnym przebarwieniom, przez wiele lat zachowują piękny wygląd i kształt
są doskonale tolerowane przez organizm (nietoksyczna i niealergizująca porcelana)
mają dużą odporność na ścieranie
likwidują niedoskonałości szkliwa
stanowią alternatywę dla koron protetycznych
skrócona procedura ich zaprojektowania i wykonania (ok. 2 tygodni)
Licówki

Dla kogo licówki?

Licówki wykonujemy u Pacjentów, którzy:

chcą zmienić kształt zębów
mają szpary między zębami
mają nieestetyczne wypełnienia w zębach przednich
chcą delikatnie skorygować ustawienie zębów
posiadają liczne uszkodzenia szkliwa i ubytki przyszyjkowe
posiadają urazowe odłamania brzegów siecznych
mają zęby stożkowe (soplowe)
chcą wydłużyć i rozjaśnić starte z wiekiem zębów
posiadają przebarwienia (polekowe, po leczeniu kanałowym, uwarunkowane wiekiem), które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie
Licówki
Licówki

Przeciwskazaniem do założenia licówek są niektóre zaburzenia zgryzu, szkodliwe nawyki (obgryzanie paznokci, bruksizm), skłonność do silnej próchnicy czy niedostateczna higiena jamy ustnej.

Licówki na zęby – olśniewający uśmiech w zasięgu Twojej ręki

Licówki kompozytowe umożliwiają wykonanie przedniej, zewnętrznej warstwy zęba przy minimalnej lub zerowej ingerencji w szkliwo zęba. Wykonywane są przez lekarza stomatologa podczas wizyty w gabinecie lub przygotowywane w laboratorium z wysokiej jakości materiałów kompozytowych. Są bardzo plastyczne i można zmieniać ich barwę oraz kształt, aby idealnie dopasować je do potrzeb i zgryzu Pacjenta. Nie są jednak w takim stopniu estetyczne jak licówki porcelanowe i są od nich mniej trwałe. Niższa cena czyni z nich alternatywę dla licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe wykonywane są z porcelany, która idealnie imituje naturalne uzębienie. Porcelana jest bardziej trwała niż kompozyt (nawet 8-15 lat), nie przebarwia się i nie chłonie barwników z pożywienia. Nie są podatne na osadzanie się kamienia nazębnego. To znacznie droższe rozwiązanie niż licówki kompozytowe, ale bardziej wytrzymałe, lepsze jakościowo i wymagające od lekarza stomatologa większego nakładu pracy.

Liców porcelanowe Warszawa

Jak dbać o licówki?

Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci utrzymać gwiazdorski uśmiech przez lata:

  1. Przez kilkanaście godzin po założeniu licówek unikaj skrajnych temperatur pożywienia – może się pojawić chwilowa wrażliwość na ciepło i zimno.
  2. Już kilka godzin po osadzeniu licówek na zębach zadbaj o nie tak jak dbasz o swoje pozostałe zęby – używaj pasty do zębów (najlepiej bez komponentów ściernych, z niskim współczynnikiem RDA). Bez ograniczeń możesz stosować nici dentystyczne, irygator do zębów czy płyny do płukania jamy ustnej.
  3. Staraj się ograniczyć spożycie barwiących produktów takich jak kawa, herbata (również zielona), czerwone wino i ciemne produkty.
  4. Unikaj nadwyrężania licówek (gryzienia twardych rzeczy, obgryzania paznokci, podgryzania ołówka) – eliminujesz ryzyko złamania lub oderwania licówki.
  5. Unikaj zaciskania zębów lub zgrzytania zębami, w ostateczności zacznij używać na noc szyny relaksacyjnej.
  6. W przypadku uprawiania sportu noś maskę ochronną.
  7. Regularnie wykonuj badania kontrolne stanu uzębienia i licówek (wskazane są co 6 miesięcy) i zabiegi higienizacyjne, czyli usuwania kamienia nazębnego, piaskowanie zębów i fluoryzacje.

W ten sposób utrzymasz gwiazdorski uśmiech na lata!