Invisalign

Niewidoczny aparat ortodontyczny INVISALIGN

Invisalign został stworzony z myślą o ludziach, którzy lubią żyć aktywnie. To przezroczyste nakładki na zęby, które można zdjąć w każdym momencie. Dzięki temu możesz uprawiać sport lub jeść swoje ulubione potrawy bez żadnych konsekwencji. Przy aparacie stałym często nie ma takiej możliwości. Jeśli chcesz cieszyć się komfortem w trakcie noszenia aparatu wybierz Invisalign!

Czym jest aparat INVISALIGN?

To innowacyjna metoda leczenia za pomocą przezroczystych nakładek. Alignery (nakładki) są zaprojektowane i dopasowane indywidualnie do uzębienia każdego pacjenta, dzięki czemu zastępują klasyczne aparaty stałe. Invisalign ma zastosowanie w przypadku różnych wad zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Ogromną zaletą nakładek jest to, że w każdym momencie można je zdjąć na przykład podczas ważnych wydarzeń jak i aktywności fizycznych. Nakładki pozwalają na prostsze niż w aparacie stałym oczyszczanie zębów po każdym posiłku. Zgodnie z planem leczenia, pacjent otrzymuje zestaw liczący od kilku do kilkudziesięciu zestawów nakładek, które wymieniane są średnio co 2 tygodnie.

Największe zalety INVISALIGN?

  1. mogą być stosowane u pacjentów w rożnym wieku
  2. mogą być stosowane w przypadku różnych wad zgryzu
  3. w każdym momencie można zdjąć np. w czasie spotkania lub jedzenia
  4. to przezroczyste, niewidoczne nakładki
  5. wygodny, bez metalowych elementów powodujących podrażnienia
  6. wizyty odbywają się rzadziej niż w przypadku standardowych aparatów

Ile trwa leczenie metodą nakładkową?

Leczenie trwa średnio 18 miesięcy, w przypadku mniej skomplikowanej wady zgryzu, nawet krócej. Oznacza to, iż czas leczenia metodą INVISALIGN jest krótszy niż w przypadku zastosowania tradycyjnego aparatu. Proces leczenia rozpoczyna się od konsultacji, diagnostyki RTG oraz skanowania zębów w 3D. Jeśli lekarz ortodonta stwierdzi, iż nie ma przeciwwskazań do zastosowania metody INVISALIGN, wysyła zlecenie wykonania nakładek do laboratorium mieszczącego się w Stanach Zjednoczonych. Pacjent rozpoczyna leczenie ortodontyczne po ok. 3 tygodni po wizycie konsultacyjnej.

 

Z czego wykonane są nakładki?

Z poliuretanu – to innowacyjne, elastyczne tworzywo, które idealnie dopasowuje się do zębów. Dodatkową zaletą nakładek z poliuretanu jest fakt, iż są przezroczyste i estetyczne. Dzięki tym cechom są bardzo komfortowe w użytkowaniu.

Jaki jest koszt nakładek INVISALIGN?

Koszt leczenia Invisalign jest uzależniony przede wszystkim od stopnia komplikacji przypadku. Jest on porównywalny z leczeniem aparatem stałym. Obecnie wyróżnia się kilka opcji leczenia systemem INVISALIGN: i7, Lite, Full, Teen. Każda z nich różni się ceną oraz wskazaniami dla poszczególnego przypadku. Wybranie właściwej opcji wymaga omówienia z lekarzem planującym leczenie ortodontyczne. Pacjent otrzymuje dokładną wycenę wraz z planem leczenia.

Więcej informacji o leczeniu metodą INVISALIGN?

Zapraszamy na konsultację ortodontyczną do certyfikowanego lekarza INVISALIGN Martyny Wędrychowicz, która udzieli szczegółowych informacji na temat wszystkich etapów leczenia.

A także na oficjalną stronę Invisalign: www.invisalign.pl/FAQs

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share