Estetyka uśmiechu

Estetyka uśmiechu

Stomatologia estetyczna nie ma przed nami tajemnic. Aby przywrócić naszym Pacjentom naturalnie piękny i dodający pewności siebie uśmiech, kompleksowo łączymy na co dzień wiele dziedzin stomatologii. Poza walorami estetycznymi dbamy o to, aby uśmiech był również zdrowy. Dlatego w Nova Estetica metamorfoza uśmiechu to projekt opracowywany na bazie oczekiwań Pacjenta z równoczesnym uwzględnieniem wskazań natury medycznej.

Dlaczego warto korzystać ze stomatologii estetycznej w Nova Estetica?

 1. gwarancja najlepszych efektów leczenia Pacjenta dzięki współpracy pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin stomatologii
 2. indywidualne i profesjonalne podejście do problemów każdego Pacjenta
 3. wysoki standard obsługi i światowe standardy leczenia
 4. najnowsze, certyfikowane i sprawdzone materiały oraz technologie
 5. wysokie kwalifikacje całego personelu, wieloletnie doświadczenie zawodowe
 6. gwarancja na przeprowadzone leczenie stomatologiczne – 1 rok na wypełnienia, 3
 7. lata na korony i prace protetyczne

Stomatologia estetyczna – zabiegi poprawiające stan i wygląd zębów

 1. wybielanie zębów (lampą Beyond lub nakładkowe)
 2. licówki (porcelanowe i kompozytowe) korygujące kolor i kształt zębów
 3. rekonstrukcja i poprawa kształtu zniszczonych zębów
 4. korony protetyczne: kompozytowe, porcelanowe, pełnoceramiczne
 5. wymiana przebarwionych, wieloletnich wypełnień na nowoczesne, luksusowe (również onlay/inlay)
 6. uzupełnianie pojedynczych i rozległych braków zębowych poprzez leczenie implantologiczno-protetyczne
 7. ortodontyczna korekta wad zgryzu i ustawienia zębów
 8. poprawa kondycji i wyglądu dziąseł – zabiegi periodontologiczne
 9. piaskowanie i profesjonalne oczyszczanie zębów z przebarwień u higienistki stomatologicznej
 10. wybielanie martwych zębów po leczeniu kanałowym
 11. rekonturing – kosmetyczne szlifowanie zębów w zakresie szkliwa w celu nadania im oczekiwanego kształtu
 12. bonding – odbudowa zębów za pomocą nowoczesnych materiałów kompozytowych bez ingerencji w tkanki zęba. To jedna z najpopularniejszych metod zamykania diastemy (szpary między zębami), która przypomina zakładanie plomby. Stosuje się ją również do maskowania nierównych, ukruszonych i pękniętych brzegów zębów. Bonding jest znacznie mniej trwały niż licówki porcelanowe. Jego zaletą jest to, że może być w każdej chwili odwrócony – kompozyt jest w bezpieczny sposób zdejmowany z zęba.

Diastema – leczenie i zamykanie

Diastema wzbudza różne emocje – dla niektórych osób jest wadą, a dla innych – zaletą. Jest to charakterystyczna szczelina między zębami (górnymi jedynkami). I problem stomatologiczny, a nie tylko trudność natury estetycznej. Wiele osób nie decyduje się na jej pozbycie. Szpara może wbrew pozorom być przyczyną wad zgryzu, problemów z mówieniem (seplenienie), a nawet chorób przyzębia. W tych sytuacjach usunięcie przerwy między zębami może być konieczne. Za wadę z punktu widzenia lekarza stomatologa diastema jest uznawana, dopiero gdy szpara przekracza 2 mm. W pozostałych przypadkach nie wymaga interwencji stomatologicznej. W Nova Estetica mamy kilka sprawdzonych sposobów na leczenie lub całkowite zamknięcie diastemy. Technikę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Pacjenta podczas diagnostyki na konsultacji u lekarza stomatologa. Przed wykonaniem zabiegu specjalista sprawdza budowę zgryzu, wiek, a także wygląd dziąseł. Dopiero wówczas proponuje najlepszą metodę do pozbycia się szpary. Może to być aparat ortodontyczny, leczenie imlantologiczno-protetyczne, zabiegi chirurgiczne (np. podcięcie wędzidełka) lub bonding.

Uśmiech dziąsłowy – jak się go pozbyć

Uśmiech dziąsłowy (tzw. gummy smile) to dysproporcja pomiędzy tzw. strefą białą (zęby pacjenta) a strefą czerwoną (dziąsła). Taki rodzaj uśmiechu może zawstydzać i przyczyniać się do obniżenia poczucia własnej wartości. Lekarze stomatolodzy mają kilka metod pozwalających skorygować niekorzystną proporcję widocznego przy uśmiechu dziąsła.

W Nova Estetica kluczowe w dopasowaniu odpowiedniej metody do przyczyny występowania gummy smile jest dokładne badanie, któremu towarzyszą badania dodatkowe i analiza zdjęć. Zależnie od oceny sytuacji likwidacja uśmiechu dziąsłowego ogranicza się często tylko do wycięcia nadmiaru dziąsła. Czasami konieczne jest również usunięcie kości, która podpiera dziąsło. W niektórych przypadkach wskazane jest leczenie ortodontyczne, które może podnieść linię zębów wraz z linią dziąseł. Znaczącą rolę w przypadku pozbycia się gummy smile odgrywa lekarz stomatolog periodontolog, który zajmuje się leczeniem chorób przyzębia.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share