Skip to content

Gaz rozweselający

Gaz rozweselający u dentysty

W Nova Estetica promujemy nowoczesne rozwiązania, które wpływają na komfort leczenia i samopoczucie Pacjenta. Gaz rozweselający zaczęliśmy stosować jako jedna z pierwszych klinik stomatologicznych w Polsce. Z ogromnymi sukcesami już od początku – dzięki niemu uchroniliśmy wielu Pacjentów przed koniecznością leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym. Wielu pomogliśmy przełamać lęk przed dentystą.

Znieczulenie gazem rozweselającym

W Nova Estetica promujemy nowoczesne rozwiązania, które wpływają na komfort leczenia i samopoczucie Pacjenta. Gaz rozweselający zaczęliśmy stosować jako jedna z pierwszych klinik stomatologicznych w Polsce. Z ogromnymi sukcesami już od początku – dzięki niemu uchroniliśmy wielu Pacjentów przed koniecznością leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym. Wielu pomogliśmy przełamać lęk przed dentystą.

Korzyści użycia gazu rozweselającego

Zmniejszenie lęku przed wizytą (dentofobii)
Wprowadzenie w stan ogólnego rozluźnienia
Częściowe zniesienie odczuwania bólu
Poczucie odprężenia podczas wizyty
img85

Gaz rozweselający u dzieci

Już od wielu lat w leczeniu stomatologicznym dzieci wykorzystujemy bezpieczną, sprawdzoną i stosowaną na całym świecie metodę uspokajania małych pacjentów. Gaz rozweselający pomaga przezwyciężyć strach i niepokój, pozostawiając przyjemne uczucie relaksu. Ta metoda jest skuteczna nawet w trudnych przypadkach dentofobii! Sedacja wziewna, którą proponujemy w klinice dentystycznej Nova Estetica w Warszawie, polega na oddychaniu mieszaniną podtlenku azotu i tlenu przez maseczkę nosową o ulubionym zapachu – przez cały czas trwania zabiegu. Gaz rozweselający podajemy w bezpiecznych, odpowiednich proporcjach. Wywołuje niewielki efekt przeciwbólowy, ułatwiając lekarzowi przeprowadzenie leczenia. Mały pacjent jest zrelaksowany, w trakcie leczenia zachowuje pełen kontakt z lekarzem i dobrze rozumie zadawane przez niego pytania.

leczenie próchnicy u dziecka stomatolog Warszawa

Gaz rozweselający dla dzieci to metoda przeznaczona zwłaszcza dla dzieci przestraszonych i czujących się niepewnie, które jak zaobserwowaliśmy często po kilku wizytach przestają jej potrzebować.

Sedacja wziewna jest skuteczna w przypadku dzieci jak i osób dorosłych. Wielu pacjentów z dentofobią wybiera leczenie stomatologiczne z gazem rozweselającym ze względu na komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Więcej o stomatologii dziecięcej >

Jak działa gaz rozweselający

Gaz rozweselający (inaczej podtlenek azotu) jest aplikowany poprzez specjalną maseczkę zakładaną na nos, o rozmiarze dopasowanym do wieku i wielkości twarzy Pacjenta. Całkowicie bezpieczny odpręża i uspokaja, działa również przeciwbólowo i rozluźniająco. Doskonale wspomaga leczenie zębów (np. próchnicy powierzchniowej) i umożliwia nieinwazyjne podanie silniej działającego znieczulenia, które jest niezbędne do przeprowadzenia bardziej złożonych zabiegów.

Działanie gazu rozweselającego ustępuje po około 5 minutach od zakończenia inhalacji.

Sedacja wziewna – dla kogo ją polecamy?

Gaz rozweselający ułatwia w wielu przypadkach leczenie, a przy tym jest całkowicie bezpieczny. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że pomaga zachować dobre wspomnienia z wizyty u dentysty i skutecznie eliminuje dentofobię.

Komu najbardziej polecamy leczenie gazem rozweselającym?

z silnym stresem i lękiem przed leczeniem
z nadpobudliwością nerwową, ADHD
z nasilonym odruchem wymiotnym
z astmą i padaczką (podanie gazu rozweselającego obniża ryzyko ataku o podłożu stresowym)
z hemofilią
z chorobami serca
z nadciśnieniem

W Nova Estetica leczymy z gazem rozweselającym dzieci już od 3 roku życia. Warunkiem koniecznym jest ich umiejętność oddychania przez nos i komunikowania się z lekarzem stomatologiem.

Gaz rozweselający – jak się przygotować?

2-3 godziny wcześniej nie jeść ani nie pić
nie pić alkoholu przed podaniem gazu i po nim
niewskazane jest zakładanie ciasnej odzieży
dzieci powinny być pod opieką dorosłych przez cały dzień

Około godziny od zakończenia podawania gazu rozweselającego nie ma przeciwwskazań do prowadzenia auta.

img87

Przeciwwskazania do stosowania gazu rozweselającego u dentysty

katar, przeziębienie
przerost migdałków gardłowych
I trymestr ciąży
choroby psychiczne
stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis
choroby płuc - rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc
alkoholizm, narkomania
niezdolność pacjenta do współpracy
spożycie posiłku przed zabiegiem