Skip to content

Bezbolesne znieczulenie u stomatologa

Postawiliśmy sobie za cel wyeliminowanie bólu związanego z leczeniem stomatologicznym w naszej klinice. Bezbolesne znieczulenie komputerowe SleeperOne 5 to wyraz naszej troski i odpowiedź na potrzeby zwłaszcza tych pacjentów, którzy w przypadku standardowych form znieczulenia odczuwali nieprzyjemne dolegliwości – rozpieranie dziąsła, ból po ustaniu znieczulenia czy odczucie odrętwienia jeszcze długo po zabiegu.

Dzięki bezbolesnemu znieczuleniu komputerowemu SleeperOne 5, pacjent od razu po zakończonej wizycie u stomatologa może normalnie mówić, uśmiechać się i jeść. W przypadku standardowych metod znieczulania może to być niemożliwe.

baner o znieczuleniu komputerowym

Znieczulenie komputerowe – leczenie bez bólu i obaw!

Znieczulenie komputerowe zdecydowanie zwiększa komfort Pacjenta nie tylko w trakcie wizyty, ale i przed – eliminując niemal do zera lęk przed dentystą, a zwłaszcza przed ukłuciem igłą. Znieczulenie komputerowe to najlepszy sposób na uniknięcie bólu i łez na fotelu dentystycznym – podobnie jak gaz rozweselający. Obie te metody wykorzystujemy w naszej pracy z małymi, ale i dorosłymi pacjentami.

Jak działa znieczulenie komputerowe?

SleeperOne-5-bezbolesne-znieczulenie-komputerowe-Warszawa

Komputerowa technologia SleeperOne 5 jest niezwykle nowoczesna, a przede wszystkim bezpieczna. Podanie środka znieczulającego odbywa się przez niewielką końcówkę przypominającą długopis. Jest nieustannie kontrolowane przez specjalny mikroprocesor, który analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło granicy odczuwania bólu. Aplikacja środka znieczulającego odbywa się z prędkością fizjologiczną, czyli taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn. Dzięki temu nie tworzy się wysokie ciśnienie i nie występuje przykre odczucie rozpierania dziąsła. Komputer cały czas kontroluje czy tempo aplikacji jest właściwe. Podanie znieczulenia komputerowego jest zupełnie bezpieczne i bezstresowe.

Przed przystąpieniem do podania znieczulenia komputerowego, lekarz przeprowadza z Pacjentem wywiad medyczny. Pozwala to wykluczyć ewentualne przeciwwskazania – choroby, przyjmowane leki czy alergie, które uniemożliwiałyby zastosowanie akurat tej metody. Jeśli nie ma żadnych przeszkód, lekarz może przystąpić do podania znieczulenia.

Jakie są korzyści znieczulenia komputerowego?

Całkowicie bezbolesne i bezpieczne
Subtelna i delikatna forma aplikacji
Bez opuchlizny i odczucia odrętwienia po zabiegu
Doskonałe dla najmłodszych pacjentów
Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Dla kogo polecamy komputerowe znieczulenie?

Znieczulenie komputerowe SleeperOne 5 gwarantuje wszystko, co najlepsze zarówno dla pacjenta jak i lekarza. W naszej klinice wykorzystujemy je w leczeniu stomatologicznym zarówno pacjentów dorosłych jak i dzieci, zwłaszcza tych z dentofobią. Ze względu na wyjątkowe bezpieczeństwo i łagodną aplikację można je stosować w niemal każdym zabiegu stomatologicznym. Wskazane jest również dla kobiet w ciąży, którym dobieramy bezpieczny dla ich dziecka środek znieczulający.

Przed przystąpieniem po raz pierwszy do znieczulenia (bez względu na rodzaj), trzeba poinformować lekarza dentystę o:

  • chorobach układu oddechowego (szczególnie astmie)
  • chorobach układu krążenia i serca
  • problemach z chorą wątrobą i niewydolnością nerek
  • nowotworze
  • astmie, alergii i cukrzycy

Istotne są również informacje o przyjmowanych lekach psychotropowych czy tych nasercowych, odurzających, przeciwkrzepliwych i na uspokojenie.

znieczulenie-komputerowe-u-stomatologa