Usuwanie ósemek

Usuwanie ósemek

W klinice dentystycznej Nova Estetica (Warszawa Ursus Skorosze) usuwanie ósemek jest naszą jedną z najbardziej wyspecjalizowanych usług. Dotyczy również tych wymagających dłutowania. Nasi chirurdzy stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby zabieg usuwania ósemek przebiegł w komfortowych warunkach i spokojnej atmosferze. Każda ekstrakcja zęba mądrości poprzedzona jest szczegółową diagnostyką radiologiczną oraz wywiadem z Pacjentem, co zdecydowanie zapewnia bezpieczeństwo i jakość zabiegu.

Dlaczego czasami warto usunąć ósemkę (ząb mądrości)?

Ósemki, czyli zęby mądrości, bywają kłopotliwe. Rosną u większości ludzi. Wyrastają późno, nie zawsze w całości, za to często krzywo, bo nie ma już dla nich miejsca w łuku zębowym. Zdarza się, że pozostają niewyrżnięte. Tylko u niektórych osób wyrastają całkowicie prawidłowo i spełniają swoją funkcję – wspierają rozdrabnianie i przeżuwanie pokarmu. Zęby mądrości bywają przyczyną problemów stomatologicznych wielu naszych Pacjentów.

“Zęby mądrości usuwane są najczęściej z 2 powodów – stanów zapalnych dziąsła oraz rozwoju wad ortodontycznych, do których się przyczyniają”

usuwanie ósemek
usuwanie ósemek ekstrakcja zębów Warszawa

Jakie są wskazania do usunięcia ósemek?

 1. Nawracający stan zapalny dziąsła wokół zęba mądrości
 2. Próchnica ósemek spowodowana utrudnionym oczyszczeniem
 3. Ból i problemy z pełnym otwieraniem ust
 4. Wyraźnie odczuwalny ucisk na ząb sąsiedni
 5. Brak miejsca w łuku zębowym na ósemki i stłoczenie zębów, które prowadzi do wad zgryzu
 6. Wskazania ortodontyczne w celu stworzenia dodatkowego miejsca przed leczeniem ortodontycznym
 7. Niespecyficzne objawy, np. migrenowe bóle głowy (częste w przypadku zatrzymanych zębów mądrości)

Ekstrakcja ósemki – najważniejsze informacje

 1. Jeżeli zęby mądrości są zdrowe, nie sprawiają trudności w codziennym oczyszczaniu i są ustawione prawidłowo w łuku zębowym to nie należy ich usuwać.
 2. Lekarz stomatolog przed podjęciem decyzji o konieczności wykonania ekstrakcji ósemki, przeprowadza diagnostykę cyfrową za pomocą zdjęć rentgenowskich – w Nova Estetica obowiązkowy jest pantomogramW przypadku zębów zatrzymanych wykonuje się również tomografię komputerową (CBCT). Analiza zdjęć RTG pozwala na dokładne zaplanowanie leczenia i wykonanie bezpiecznego i bezbolesnego zabiegu usuwania ósemki.
 3. Chirurgiczne usunięcie ósemki odbywa się w naszej klinice pod mikroskopem, który zapewnia precyzję, delikatność i ochronę kości oraz przylegających do zęba tkanek miękkich.
 4. Zabieg usunięcia zęba mądrości jest zawsze wykonany w znieczuleniu miejscowymi jest całkowicie bezbolesny.
 5. Nasi lekarze stosują zaawansowaną metodę zmniejszającą dolegliwości po zabiegu ekstrakcji ósemki – osocze bogatopłytkowe PRF, czyli specjalną membranę przyspieszającą gojenie zębodołu, poprawiającą jakość zabiegu i samopoczucie pacjenta
NOVA ESTETICA Klinika Dentystyczna

Sposób na szybką regenerację po zabiegu ekstrakcji ósemki

Osocze bogatopłytkowe PRF to specjalna, autogenna membrana, która znacznie zmniejsza niedogodności związane z wszelkimi zabiegami chirurgicznymi. W Nova Estetica najczęściej stosujemy ją w trakcie zabiegów usuwania zębów – zwłaszcza ósemek.

Osocze bogatopłytkowe PRF ma udowodnione działanie biostymulacyjne – dzięki czynnikom wzrostu pobudza w tkankach produkcję kolagenu i elastyny, poprawia w nich mikrokrążenie czy stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych i komórek. Zdecydowanie i zauważalnie przyśpiesza regenerację organizmu po zabiegu chirurgicznym u stomatologa.

Co ważne – terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe PRF jest bezpieczna. Podawany Pacjentowi preparat pochodzi z jego organizmu, więc nie wywołuje żadnych działań niepożądanych czy alergii.

Kiedy stosowane jest osocze bogatopłytkowe PRF w stomatologii?

 1. Ekstrakcje zębów
 2. Leczenie periodontologiczne – zwłaszcza paradontozy, w zapaleniach dziąseł i leczeniu recesji dziąsłowych
 3. Sinus lift – w zabiegu podniesienia zatoki szczękowej stosowany w leczeniu implantologicznym
 4. Zębodoły poekstrakcyjne – jeśli trzeba odbudować kość pod przyszłe implanty i uzupełnienia protetyczne
 5. Przeszczepy tkanek miękkich
usuwanie ósemek nieinwazyjny sposób

Zalecenia po zabiegu usunięcia ósemki

Przestrzeganie kilku zasad pozwoli uniknąć dolegliwości po ekstrakcji. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu usunięcia ósemki:

 1. unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i słońca
 2. niewskazane są gorące napoje
 3. picie alkoholu i palenie papierosów – zabronione
 4. nie rezygnować z higieny jamy ustnej, ale też nie płukać intensywnie i omijać miejsce po usuniętym zębie

Bezpośrednio po zabiegu pacjent otrzymuje tampon, który ma zadanie hamować krwawienie z rany pozabiegowej. Taki opatrunek trzeba zagryzać przez 20 minut i usunąć lub wymienić na nowy w przypadku intensywniejszego krwawienia. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno jeść przez co najmniej dwie godziny. Jeśli pojawi się niewielka ilość krwi czy obrzęk nie jest to powód do niepokoju. W przypadku bólu można stosować zimne okłady oraz leki przeciwbólowe.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share