Usuwanie ósemek
Usuwanie ósemek
W klinice dentystycznej Nova Estetica (Warszawa Ursus Skorosze) specjalizujemy się w usuwaniu ósemek, również tych wymagających dłutowania. Nasi chirurdzy stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby zabieg usuwania ósemek przebiegł w komfortowych warunkach i spokojnej atmosferze. Każda ekstrakcja zęba mądrości poprzedzona jest szczegółową diagnostyką radiologiczną oraz wywiadem z Pacjentem, co zdecydowanie zapewnia bezpieczeństwo i jakość zabiegu.
Dlaczego czasami warto usunąć ósemkę (ząb mądrości)?
Ósemki, czyli zęby mądrości, bywają kłopotliwe. Rosną u większości ludzi. Wyrastają późno, nie zawsze w całości, za to często krzywo, bo nie ma już dla nich miejsca w łuku zębowym. Zdarza się, że pozostają niewyrżnięte. Tylko u niektórych osób wyrastają całkowicie prawidłowo i spełniają swoją funkcję – wspierają rozdrabnianie i przeżuwanie pokarmu. Zęby mądrości i bywają przyczyną problemów stomatologicznych wielu naszych Pacjentów.
“Zęby mądrości usuwane są najczęściej z 2 powodów – stanów zapalnych dziąsła oraz rozwoju wad ortodontycznych, do których się przyczyniają”
Jakie są wskazania do usunięcia ósemek?
Ekstrakcja ósemki – najważniejsze informacje
Sposób na szybką regenerację po zabiegu ekstrakcji ósemki
Osocze bogatopłytkowe PRF to specjalna, autogenna membrana, która znacznie zmniejsza niedogodności związane z wszelkimi zabiegami chirurgicznymi. W Nova Estetica najczęściej stosujemy ją w trakcie zabiegów usuwania zębów – zwłaszcza ósemek.
Osocze bogatopłytkowe PRF ma udowodnione działanie biostymulacyjne – dzięki czynnikom wzrostu pobudza w tkankach produkcję kolagenu i elastyny, poprawia w nich mikrokrążenie czy stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych i komórek. Zdecydowanie i zauważalnie przyśpiesza regenerację organizmu po zabiegu chirurgicznym u stomatologa.
Co ważne – terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe PRF jest bezpieczna. Podawany Pacjentowi preparat pochodzi z jego organizmu, więc nie wywołuje żadnych działań niepożądanych czy alergii.
Kiedy stosowane jest osocze bogatopłytkowe PRF w stomatologii?
Zalecenia po zabiegu usunięcia ósemki
Przestrzeganie kilku zasad pozwoli uniknąć dolegliwości po ekstrakcji. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu usunięcia ósemki:
Bezpośrednio po zabiegu pacjent otrzymuje tampon, który ma zadanie hamować krwawienie z rany pozabiegowej. Taki opatrunek trzeba zagryzać przez 20 minut i usunąć lub wymienić na nowy w przypadku intensywniejszego krwawienia. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno jeść przez co najmniej dwie godziny. Jeśli pojawi się niewielka ilość krwi czy obrzęk nie jest to powód do niepokoju. W przypadku bólu można stosować zimne okłady oraz leki przeciwbólowe.