Protetyka

Dlaczego warto skorzystać z usług protetyka?

Protetyka to dziedzina stomatologii, która polega na trwałej i kosmetycznej odbudowie lub odtworzeniu brakujących zębów. W Nova Estetica stosujemy najnowsze techniki, dlatego dla każdego z naszych Pacjentów jesteśmy w stanie zastosować najbardziej odpowiednią i dopasowaną metodę. Braki zębowe w protetyce stomatologicznej są kluczowe. Jakie są konsekwencje ich nieuzupełnienia?
  1. zaburzenia zgryzowe, które mogą prowadzić do chorób przyzębia i utraty zębów
  2. zmianę rysów twarzy, powstawaniem większej ilości zmarszczek mimicznych – ogólnie mówiąc przyspieszonym efektem starzenia się
  3. pogarszająca się wymowa i opadanie kącików ust
  4. mogą być przyczyną rozwijających się problemów na tle zaburzeń gastrycznych (chorób przewodu pokarmowego) będących wynikiem złego rozdrabniania pokarmów
NOVA ESTETICA Klinika Dentystyczna

Jak uzupełnić braki zębowe?

Naszym Pacjentom oferujemy skuteczne i funkcjonujące przez długie lata rozwiązania. Aby zwiększyć komfort leczenia protetycznego wyposażyliśmy klinikę w rewolucyjny, komputerowy skaner dentystyczny. Pozwala bardzo dokładnie zaplanować leczenie protetyczne w jak najkrótszym czasie. Bez użycia mas wyciskowych i bez dotykania zębów! Cyfrowa technologia 3D zwiększa trwałość uzupełnień protetycznych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu w systemie Cerec lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać pacjentowi już na pierwszej wizycie, jak potrzebne mu uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym. Skaner dentystyczny>

Zakres protetyki w Nova Estetica

Nasi eksperci oferują Państwu wykonanie niemal każdego uzupełnienia protetycznego, jakie jest wskazane. Specjalizujemy się w rozległych odbudowach protetycznych takich jak korony i mosty (również na implantach), licówki czy korony pełnoceramiczne. Protetyka stomatologiczna w Nova Estetica to również licówki porcelanowe czy mniejsze uzupełnienia jak onlay.

Korony protetyczne

Korony na zęby to stałe uzupełnienia protetyczne, umieszczane na wyleczonych wcześniej zębach, które były uszkodzone, złamane lub martwe. Pokrywane są odpowiednio dobraną pod kolor pozostałych zębów warstwą – najczęściej porcelanową. Za pomocą korony protetycznej można również uzupełnić brakujący ząb. Korona zęba pełni funkcję wzmacniającą i ochraniającą. Przy odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej i regularnych kontrolach u stomatologa możliwe jest używanie korony na zęby przez wiele lat.

Korony porcelanowe

Najbardziej popularny rodzaj koron protetycznychnajczęściej rekomendowana przez lekarzy w Nova Estetica. Daje największą możliwość dopasowania do naturalnego odcienia pozostałych zębów Pacjenta. Korona porcelanowa może być wykonana na podbudowie metalowej lub ceramicznej – w wersji metalowej sprawdza się w przypadku zębów bocznych. Korony porcelanowe charakteryzują się bardzo długą żywotnością, która zależy od tego jak będą użytkowane przez Pacjenta.

Korony cyrkonowe

Korona cyrkonowa jest przeznaczona do stosowania zarówno na zębach przednich, jak i bocznych. Podobnie jak w wersji porcelanowej jest stałym uzupełnieniem protetycznym, pokrywającym w całości koronę zęba. Korona cyrkonowa wykonana jest z tlenku cyrkonu. Powstaje poprzez komputerowe wycięcie z cyrkonowego bloczka systemem CAD/CAM, dzięki czemu jest bardzo dokładna, precyzyjnie przylega do dziąsła po zastosowaniu oraz charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Korona cyrkonowa jest szczególnie polecana osobom z tzw. uśmiechem dziąsłowym, czyli wysokim przebiegiem wargi górnej podczas uśmiechu. Sprawdza się również w przypadku zębów przebarwionych, zniszczonych, nadmiernie obciążonych zgryzowo.

NOVA ESTETICA Klinika Dentystyczna
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share