periodontologia
Periodontologia
Kiedy warto skierować się do periodontologa?
Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby, ale również zdrowe dziąsła. Jeśli dolega Ci ból dziąsła lub krwawienie czy opuchlizna dziąseł skieruj swoje kroki do periodontologa, który w profesjonalny sposób zajmuje się leczeniem chorób przyzębia (np. paradontozy) i błony śluzowej jamy ustnej.
Leczenie periodontologiczne jest coraz bardziej powszechne i potrzebne. Choroby dziąseł i przyzębia to poza próchnicą jedno z najczęściej występujących obecnie schorzeń jamy ustnej. Odpowiedzialne są za to bakterie w jamie ustnej, które w zależności od indywidualnej podatności i stylu życia rozwijają się w błyskawiczny sposób. Zaniedbanie leczenia chorób dziąseł może spowodować nawet przedwczesną utratę uzębienia.
Dlaczego regularne wizyty u periodontologa są tak istotne?
Regularne kontrole u naszego periodontologa w Warszawie pozwolą zauważyć w odpowiednim czasie zmiany w dziąsłach, osłabienie stabilności zębów i inne problemy z dziąsłami. Wsparciem w utrzymaniu zdrowych dziąseł jest również regularnie wykonywane zdjęcie rentgenowskie jamy ustnej (pantomogram), które umożliwia oszacować aktualny stan kości, przyzębia i ewentualną obecność kamienia poddziąsłowego.
dr Gloria Binek
Stypendystka Uniwersytetu w Padwie. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od wielu lat specjalizuje się w zaawansowanym leczeniu periodontologicznym. Stosuje nowoczesne techniki i najlepsze materiały, które wspierają szybką regenerację Pacjenta po zabiegach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Uczestniczy w licznych kursach, seminariach i szkoleniach, które poszerzają jej doświadczenie zawodowe. Każdego Pacjenta traktuje w sposób holistyczny, skupiając się na rozszerzonej diagnostyce i kompleksowym leczeniu.
Oprócz leczenia periodontologicznego wykonuje również zaawansowaną protetykę (korony, mosty, licówki) i leczenie kanałowe pod mikroskopem.
W ramach periodontologii oferujemy:
Jak leczyć paradontozę?
Paradontoza to efekt współwystępowania wielu czynników: złej higieny jamy ustnej, obecności płytki nazębnej i kamienia, uwarunkowań genetycznych, występowania cukrzycy i innych chorób metabolicznych czy nawet wad zgryzu. Leczenie paradontozy jest konieczne – jego brak może doprowadzić do powikłań.
Paradontoza to najczęstszy problem z jakim zgłaszają się do nas Pacjenci z chorobami przyzębia. Nasza pomoc rozpoczyna się od szczegółowego zdiagnozowania obecnego stopnia choroby. W przypadkach zaawansowanej paradontozy dobieramy odpowiednie metody chirurgiczne i techniki stymulujące regenerowanie tkanek i kości.