Implanty zębowe

Dlaczego implanty w Klinice Nova Estetica?

Zabieg implantologiczny poprzedzony jest indywidualną konsultacją wraz z pełnym badaniem klinicznym.
Nasi Pacjenci otrzymują gwarancje oraz paszporty implantologiczne zawierające informacje dotyczące wszczepionych implantów.
Wykonywane zabiegi poparte są ponad 10 letnią praktyką i doświadczeniem.
Należymy do Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego – PSI, którego głównym celem jest rozwój i edukacja w dziedzinie implantologii stomatologicznej.
Specjalizujemy się w zaawansowanych zabiegach około implantologicznych takich jak podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift). Uzyskane w ten sposób powiększenie objętości kości umożliwia wprowadzenie implantu w prawidłowej pozycji protetycznej.
Przed wykonaniem zabiegu projektujemy miejsce wszczepienia implantu, tak by w późniejszym etapie odbudowy protetycznej uzyskać jak najlepszy efekt zarówno estetyczny jak i funkcjonalny.
Jesteśmy Kliniką partnerską firmy Straumann® – światowego lidera w implantologii, której implanty pozwalają na mniej inwazyjne opcje leczenia dzięki innowacyjnemu materiałowi Roxolid®.
Implanty Nova Estetica Warszawa

Nasi specjaliści w dziedzinie implantologii

Wszystkich zainteresowanych implantami stomatologicznymi zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie na konsultację  z lekarzami.

Lekarz stomatolog Sebastian Łapiński

lek. stom. Sebastian Łapiński

Ekspert w dziedzinie implantologii i implantoprotetyki. Posiadacz Certyfikatu Międzynarodowych Umiejętności Implantologicznych – Fellowship. W codziennej praktyce projektuje i wykonuje najnowocześniejsze rekonstrukcje protetyczne i implantoprotetyczne przywracające estetykę i funkcje utraconych zębów (w tym All on 4). Uczestnik licznych międzynarodowych szkoleń w dziedzinie implantologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Członek Polskiego Towarzystwa Implantologicznego – PSI.

Lekarz stomatolog Paweł Sawicki

lek. stom. Paweł Sawicki

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiadacz Certyfikatu Umiejętności w dziedzinie Implantologii Stomatologicznej, nadanego przez Kapitułę ds. Umiejętności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS-EDI, którego jest członkiem. W trakcie specjalizacji w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz studiów doktoranckich w Klinice Chirurgii Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Implanty krok po kroku

 • Konsultacja implantologiczna

  Pierwsza konsultacja implantologiczna to ważny etap, na którym pacjent przedstawia lekarzowi swoje oczekiwania dotyczące końcowego efektu leczenia. Rozmowa pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przebiegu leczenia. Nierzadko zabiegowi wszczepienia implantu towarzyszą zabiegi okołoimplantologiczne takie jak odbudowa kości lub leczenie ortodontyczne. Na wizycie lekarz podaje przybliżony czas trwania całego leczenia oraz koszty poszczególnych wizyt.

  Przeprowadzenie wywiadu i badań diagnostycznych

  Na podstawie wypełnionej ankiety dotyczącej stanu zdrowia, lekarz implantolog przeprowadza wywiad w celu uzyskania szczegółowych informacji o stanie zdrowia pacjenta. Uzupełnienie wywiadu stanowi badanie jamy ustnej, które poparte jest wykonaniem zdjęć tomograficznych lub pantomograficznych. Informacje te potrzebne są lekarzowi do oceny stanu kości, wysokości wyrostka zębodołowego czy grubości błony śluzowej przed wszczepieniem implantu. Badanie diagnostyczne pozwala na zaplanowanie w szczegółach całego przebiegu leczenia implantoprotetycznego.

  Przedstawienie planu leczenia implantologicznego

  Po przeanalizowaniu zebranych danych, lekarz implantolog dokonuje oceny badania oraz przedstawia różne warianty planu leczenia. Pacjent zostaje poinformowany o wszelkich możliwych rozwiązaniach do zastosowania w jego przypadku oraz kosztach z nimi związanych. Zazwyczaj pacjentowi zostają przedstawione dwa lub trzy alternatywne rozwiązania protetyczne, możliwe do zastosowania w jego przypadku. Koszty planu leczenia zależą od ilości wszczepionych implantów oraz zastosowanych rozwiązań protetycznych.

 • Zabieg implantologiczny

  Sam zabieg wszczepienia jednego implantu trwa około 20 minut, natomiast przed zabiegiem pacjent poddawany jest miejscowemu lub obwodowemu znieczuleniu. Zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie wymaga od pacjenta przerwy w codziennych obowiązkach w kolejnych dniach. Zabieg odbywa się w warunkach pełnej aseptyki i sterylności. Sam zabieg wszczepienia implantu polega na przygotowaniu miejsca pod wszczep przy pomocy kalibrowanych wierteł. Ich wymiary odpowiadają średnicy i długości implantu, który zostanie wszczepiony. Następnie w przygotowane miejsce lekarz implantolog z odpowiednią siłą zapewniającą stabilizację wprowadza implant.

  W zależności od czasu, który upłynął od utraty zęba, wykonujemy różne rodzaje implantacji:

  • implantację natychmiastową – implant zostaje wszczepiony bezpośrednio po usunięciu zęba
  • implantację wczesną – implant zostaje wszczepiony po 8-12 tygodniach po usunięciu zęba
  • implantację późną – implant zostaje wszczepiony po czasie dłuższym niż 3 miesiące od usunięcia zęba

   

  Postępowanie po zabiegu implantologicznym

  Nie wolno jeść 2 godz. po zabiegu lub do momentu pełnego ustąpienia znieczulenia.

  Przez 2 dni po zabiegu należy unikać gorących dań. Jeść tylko płynne lub półpłynne pokarmy. W tym czasie nie wolno palić papierosów oraz pić alkoholu, napojów gazowanych i produktów mlecznych.

  Należy unikać przeżuwania i gryzienia pokarmu w miejscu wstawienia implantu aż do zagojenia się rany.

  Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego.

  Nie wolno dotykać implantu i jego bezpośredniego otoczenia.

  Obrzęki i siniaki w okolicy implantu, policzka czy podbródka są normą i ustępują po kilku dniach. Można je zmniejszyć stosując przez dwie godziny po zabiegu zimne okłady. Najbardziej efektywne jest chłodzenie przerywane (np. 10 minut chłodzenia i 10 minut przerwy) – do 2 godzin po zabiegu.

  Jeżeli lekarz przepisał antybiotyki lub środki przeciwbólowe, należy przestrzegać zaleconych dawek.
  W nocy należy trzymać głowę powyżej ciała oraz unikać leżenia na boku, po stronie którego został wszczepiony implant.

  Prowadzenie pojazdu. Niektóre środki znieczulające lub przeciwbólowe, podawane pacjentowi podczas zabiegu mogą wpłynąć na obniżenie zdolności koncentracji. Zalecamy skonsultowanie tej kwestii z lekarzem prowadzącym jeszcze przed zabiegiem, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek.

  Higiena

  Nie wolno szczotkować okolicy implantu przez 10 dni od zabiegu chyba, że inne będą zalecenia lekarza. Pozostałe zęby należy dokładnie czyścić.

  Nie wolno płukać ust przez 8 godzin po zabiegu. Może to wywołać nadmierne krwawienie.

  Dzień po zabiegu należy rozpocząć płukanie jamy ustnej płynem Curasept – trzy razy dziennie: po śniadaniu, obiedzie i kolacji.

  Kontrola

  Po 7-14 dniach od zabiegu należy pojawić się w klinice celem zdjęcia szwów.

  Obowiązkowe są wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego leczenie co najmniej raz na 6 miesięcy, połączone z profesjonalnym oczyszczaniem zębów z kamienia i osadu u higienistki stomatologicznej.

 • Odbudowa protetyczna na implantach

  Po okresie osteointegracji, czyli zrastania się kości z implantem następuje ostateczna odbudowa protetyczna. Dzięki właściwościom implantów, które odtwarzają funkcje korzenia i pozwalają na różne rodzaje odbudowy. W zależności od ilości wszczepionych implantów lekarz stomatolog proponuje:

  • Odbudowę protetyczną jednego zęba w celu uniknięcia szlifowania sąsiednich zdrowych zębów w celu wykonania mostu protetycznego. Odbudowa pojedynczego zęba na implancie gwarantuje naturalny efekt estetyczny oraz funkcjonalny w przeciwieństwie do innych rozwiązań.

  • Odbudowę kilku zębów, które są alternatywą dla protez lub mostów protetycznych. Odbudowa na implantach niweluje problem nieestetycznych, metalowych haczyków, a przede wszystkim znika niepewności związanej z utrzymaniem się protezy. Niedogodności związane z jedzeniem znikają po wszczepieniu implantów, które odbudowują funkcję i wygląd naturalnych zębów.

  • Odbudowę protetyczną w przypadku bezzębia. Wszczepione implanty gwarantują pełną stabilizację, dzięki czemu w pełni niweluje problemy z dyskomfortem w przypadku wypadającej protezy. Proteza jest połączona z implantami przy pomocy zatrzasków lub belek tytanowych. Proteza jest elementem zdejmowanym, dzięki czemu nie ma problemu z jej czyszczeniem. Komfort protezy na implantach jest nieporównywalny ze zwykłą protezą osiadającą.

   

  Poniższe zdjęcia obrazują kolejne etapy wszczepienia implantów oraz stabilizowania (osadzania) na nich protezy.

  Przeczytaj o nowoczesnej metodzie leczenia bezzębia All on 4

Szwajcarskie implanty stomatologiczne STRAUMANN

To implanty światowego lidera w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Przytaczane przez producenta wyniki badań klinicznych wykazują, że oferowane implanty mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Dzięki Szwajcarskiej precyzji wykonania oraz doskonałości klinicznej system implantów Straumann® zdobył zaufanie na całym świecie, gdzie w ponad 70 krajach wszczepiono łacznie ponad 14 milionów implantów. Przełomowe innowacje takie jak powierzchnia SLActive® lub materiał wysokiej wytrzymałości Roxolid® podkreślają pozycję firmy Straumann jako jednego z najbardziej innowacyjnych liderów w implantologii od ponad 60 lat.

Więcej na temat implantów Straumann znajdą Państwo na stronie internetowej: www.wszystkooimplantach.pl

Implanty Straumann Warszawa

Implanty zębowe NEOBIOTECH – innowacja

To koreański system implantologiczny, dostępny od ponad 16 lat w ponad 50 krajach. Jeden z najbardziej uniwersalnych systemów, który można dopasować do niemal każdego Pacjenta. Firma Neobiotech była pierwszą firmą na świecie, która stworzyła technologię umożliwiającą obciążenie implantu w dowolnym momencie od jego wszczepienia. Technika specjalnego mocowania implantów sprawia dodatkowo, iż nawet w przypadku stosunkowo słabej kości, uzyskuje się silne i trwałe połączenie jej z implantem. Umożliwia to jednocześnie bardziej skuteczną integrację implantu z kością.

Różne kształty i wielkości implantów pozwalają lekarzowi implantologowi na perfekcyjny dobór dla każdego pacjenta.

Neobiotech to najczęściej wybierany system implantologiczny przez naszego lekarza implantologa i Pacjentów.

Leczenie implantologiczne – przed i po:

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Metamorfoza Pana Jakuba

Pan Jakub zgłosił się do nas z silnie postępującą chorobą okluzyjną. Poza silnie startymi zębami, cierpiał z powodu przewlekłego bólu głowy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Odczuwał ogromny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu i gryzieniu.
Szyna relaksacyjna wykonana specjalnie dla Pana Jakuba pomogła rozluzować stawy, a przeprowadzona pełna diagnostyka problemów za pomocą deprogramacji Koisa potwierdziła konieczność pełnej rekonstrukcji zgryzu. Za pomocą kilkunastu koron porcelanowych odbudowaliśmy Panu Jakubowi wysokość zgryzu.
Nawracające migreny ustąpiły, a nowy uśmiech odmłodził i uszczęśliwił Pana Jakuba.

Leczenie implantologiczne i ortodontyczne

Metamorfoza Pana Piotra

Pan Piotr trafił do nas zmęczony ukrywaniem swojego uśmiechu - potrzebował zmiany.
Jego uśmiech wymagał wieloetapowego leczenia i współpracy specjalistów z Nova Estetica. W pierwszym etapie wykonaliśmy pilne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zaopatrzyliśmy Pana Piotra w aparaty ortodontyczne, później został wszczepiony implant zęba i osadzona korona porcelanowa na implancie. Ostatnim etapem była korekta zwarcia (podniesienie zgryzu).
Pan Piotr obecnie cieszy się nowym uśmiechem. Dba o regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego i higienistki.
MetamorfozaMetamorfoza

Leczenie implantologiczne i ortodontyczne

Metamorfoza Pani Darii

Pani Daria od zawsze miała słabe zęby. Trafiła do nas z ogromną potrzebą zmiany swojego uśmiechu
Zanim rozpoczęliśmy leczenie ortodontyczne zadbaliśmy o dziąsła, które przez wiele lat funkcjonowały w słabej kondycji. Dla kilkunastu zębów konieczny był kiretaż zamknięty oraz leczenie zachowawcze w postaci kilku estetycznych wypełnień. Czeka ją jeszcze wybielanie zębów metodą nakładkową w domu.
Pani Daria po 2-letnim leczeniu aparatem ortodontycznym uzyskała nowy uśmiech:)
Metamorfoza Pani Daria poMetamorfoza Pani Daria przed

Miniimplanty

Ich zastosowanie jest szczególnie wskazane w przypadku minimalnej ilości kości. System miniimplantów zębowych IMTEC składa się z miniaturowych implantów tytanowych, które pełnią rolę korzenia zęba oraz osadzeń implantów łączących się z płytą protezy. Główka implantu jest w kształcie kulki, a osadzenia implantów pełnią rolę wszczepu, który zawiera silikonowe podkładki matryce (O-ring).

Naszym Pacjentom polecamy niezwykle komfortową stabilizację protezy całkowitej na miniimplantach. Krótki zabieg , trwający zaledwie jedną godzinę daje maksimum komfortu na co dzień. W trakcie mocowania protezy, element panewki zatrzaskuje się na główce i utrzymuje protezę z pewną siłą. Po osadzeniu, proteza delikatnie spoczywa na tkance dziąsłowej. Wszczepione na stałe implanty umożliwiają mikro przesunięcia podczas oporu spowodowanego naturalnymi obciążeniami. Proteza jest bezpieczna i mocno osadzona na miejscu, dzięki czemu można swobodnie i pewnie jeść, śmiać się i rozmawiać.