Skip to content

Implanty zębów

Dlaczego warto wybrać implanty stomatologiczne w Klinice Nova Estetica?

Każdy zabieg wszczepienia implantu, przeprowadzany w naszej Klinice, poprzedzony jest indywidualną konsultacją specjalistyczną wraz z pełnym badaniem klinicznym.
Nasi Pacjenci otrzymują gwarancje oraz paszporty implantologiczne zawierające informacje dotyczące wszczepionych implantów zębów.
Wykonywane zabiegi poparte są ponad 10-letnią praktyką i doświadczeniem naszych specjalistów w Warszawie.
Należymy do Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego – PSI, którego głównym celem jest rozwój i edukacja w dziedzinie implantologii stomatologicznej.
Specjalizujemy się w zaawansowanych zabiegach około implantologicznych takich jak podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift). Uzyskane w ten sposób powiększenie objętości kości umożliwia wprowadzenie implantu w prawidłowej pozycji protetycznej.
Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu projektujemy miejsce wszczepienia implantu, tak by w późniejszym etapie odbudowy protetycznej uzyskać jak najlepszy efekt zarówno estetyczny jak i funkcjonalny.
Jesteśmy Kliniką partnerską firmy Straumann® – światowego lidera w implantologii, której implanty zębów pozwalają na mniej inwazyjne opcje leczenia dzięki innowacyjnemu materiałowi Roxolid®.
Implanty Nova Estetica Warszawa

Nasi specjaliści w dziedzinie implantologii

Jeśli interesują cię implanty zębów w Warszawie, zapraszamy do kliniki Nova Estetica na konsultację.

Lekarz stomatolog Sebastian Łapiński

lek. stom. Sebastian Łapiński

Ekspert w dziedzinie implantologii i implantoprotetyki. Posiada Certyfikat Międzynarodowych Umiejętności Implantologicznych – Fellowship. Jeśli chodzi o implanty zębów w Warszawie, wykonuje najnowocześniejsze rekonstrukcje protetyczne i implantologiczne, przywracając w ten sposób nie tylko estetykę, ale też funkcje utraconych zębów (w tym All on 4). Uczestnik licznych międzynarodowych szkoleń w dziedzinie implantologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Członek Polskiego Towarzystwa Implantologicznego – PSI.

Lekarz stomatolog Paweł Sawicki

lek. stom. Paweł Sawicki

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeśli chodzi o zabiegi wszczepienia implantu w Warszawie, posiada Certyfikat Umiejętności w dziedzinie Implantologii Stomatologicznej, nadany przez Kapitułę ds. Umiejętności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS-EDI, którego jest członkiem. Obecnie w trakcie specjalizacji w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz studiów doktoranckich w Klinice Chirurgii Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Implanty zębów krok po kroku

 • KONSULTACJA IMPLANTOLOGICZNA

  Pierwsza konsultacja implantologiczna to ważny etap, podczas którego pacjent przedstawia swoje oczekiwania dotyczące efektu leczenia. Wszczepienie implantu zęba zwykle wiąże się z wieloma pytaniami. Rozmowa ze specjalistą pomaga rozwiać wątpliwości, dotyczące przebiegu leczenia, a także konieczności wykonania zabiegów okołoimplantologicznych, tj. odbudowa kości lub leczenie ortodontyczne. W trakcie wizyty lekarz określa przybliżony czas leczenia oraz ceny implantów i koszty poszczególnych wizyt.

  PRZEPROWADZENIE WYWIADU I BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH

  Na podstawie wypełnionej ankiety lekarz implantolog przeprowadza wywiad, w celu uzyskania szczegółowych informacji o stanie zdrowia pacjenta. Uzupełnieniem jest badanie jamy ustnej oraz wykonanie zdjęć tomograficznych lub pantomograficznych. Na ich podstawie specjalista dokonuje oceny stanu kości, wysokości wyrostka zębodołowego czy grubości błony śluzowej przed wszczepieniem implantu zęba. Badanie diagnostyczne umożliwia szczegółowe zaplanowanie przebiegu leczenia implantoprotetycznego.

  ImplantyPRZEDSTAWIENIE PLANU LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

  Po analizie zebranych informacji, lekarz implantolog dokonuje oceny badania i przedstawia dostępne warianty leczenia. Pacjent otrzymuje informację o możliwych do zastosowania rozwiązaniach, które sprawdzą się w jego przypadku – zazwyczaj są to dwa lub trzy alternatywne rozwiązania protetyczne. Koszty planu leczenia oraz ceny implantów zależą od ilości wszczepionych implantów zębów oraz zastosowanych rozwiązań.

 • ZABIEG IMPLANTOLOGICZNY

  Wszczepienie implantu zęba trwa około 20 minut, a sam zabieg odbywa się w warunkach pełnej aseptyki i sterylności. Wcześniej pacjent poddawany jest miejscowemu lub obwodowemu znieczuleniu. Zabieg jest mało inwazyjny i w kolejnych dniach nie wymaga przerwy w codziennych obowiązkach. Wszczepienie implantu zęba polega na przygotowaniu miejsca pod wszczep, przy pomocy kalibrowanych wierteł (ich wymiary odpowiadają średnicy i długości implantu zęba). Dopiero drugim etapem jest wprowadzenie implantu z odpowiednią siłą, aby zapewnić stabilizację.

  W zależności od czasu, który upłynął od utraty zęba, wykonujemy różne rodzaje implantacji:

  • implantację natychmiastową – implant zostaje wszczepiony bezpośrednio po usunięciu zęba
  • implantację wczesną – implant zostaje wszczepiony po 8-12 tygodniach po usunięciu zęba
  • implantację późną – implant zostaje wszczepiony po czasie dłuższym niż 3 miesiące od usunięcia zęba

  Implanty Implanty

  Postępowanie po zabiegu implantologicznym

  Po zabiegu wszczepienia implantu zęba nie należy spożywać posiłków przez 2 godziny lub do momentu pełnego ustąpienia znieczulenia.

  W kolejnych dwóch dniach należy unikać jedzenia gorących dań. Rekomendowane są płynne lub półpłynne pokarmy (należy unikać przeżuwania i gryzienia pokarmów w miejscu wstawienia implantu zęba, aż do czasu zagojenia się rany). Nie wolno również palić papierosów oraz pić alkoholu.

  Przez dwa kolejne tygodnie od zabiegu wszczepienia implantu zęba nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny. Nie wolno dotykać implantu oraz jego bezpośredniego otoczenia.

  Obrzęki i siniaki w okolicy implantu zęba, policzka czy podbródka są normalnym następstwem zabiegu wszczepienia implantu zęba i ustępują po kilku dniach. Można je zmniejszyć stosując, przez 2 godziny po zabiegu, zimne okłady, tzw. chłodzenie przerwane (np. 10 min chłodzenia i 10 min przerwy).

  PROWADZENIE POJAZDU

  Niektóre środki znieczulające lub przeciwbólowe, podawane pacjentowi podczas zabiegu wszczepienia implantu zęba, mogą wpłynąć na obniżenie zdolności koncentracji.

  HIGIENA

  Nie wolno szczotkować okolicy implantu zęba przez 10 dni od zabiegu, chyba że zalecenia lekarza są inne. Pozostałe zęby należy dokładnie czyścić. Nie wolno również płukać ust przez 8 godzin po zabiegu wszczepienia implantu zęba, ponieważ może to wywołać nadmierne krwawienie.

  Dzień po zabiegu należy rozpocząć płukanie jamy ustnej płynem Curasept – trzy razy dziennie: po śniadaniu, obiedzie i kolacji.

  KONTROLA

  Po 7-14 dniach od zabiegu wszczepienia implantu zęba należy zdjąć szwy. Obowiązkowe wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego leczenie, połączone z profesjonalnym oczyszczeniem zębów z kamienia i osadów u higienistki stomatologicznej, powinny odbywać się raz na 6 miesięcy.

 • Odbudowa protetyczna na implantach

  Po okresie zrastania się kości z implantem (osteointegracja), następuje ostateczna odbudowa protetyczna. Właściwości implantów zębów, które odtwarzają funkcje korzenia, pozwalają na różne rodzaje odbudowy. W zależności od wszczepionego implantu zęba lekarz może zaproponować kilka rozwiązań:

  – Odbudowę protetyczną jednego zęba (uniknięcie szlifowania sąsiednich zdrowych zębów), w celu wykonania mostu protetycznego. Tzw. most na implantach gwarantuje naturalny efekt estetyczny oraz funkcjonalny.

  Implanty

  Implanty

  – Odbudowę kilku zębów, które są alternatywą dla protez na implantach i mostów protetycznych. Rozwiązanie niweluje problem nieestetycznych, metalowych haczyków, a przede wszystkim daje pewność stabilnej protezy. Niedogodności związane z jedzeniem znikają po zabiegu wszczepienia implantów, które przywracają funkcje i zapewniają naturalny wygląd zębów.

  Implanty– Odbudowę protetyczną w przypadku bezzębia. Wszczepione implanty zębów gwarantują pełną stabilizację, w pełni niwelując problem wypadającej protezy. Proteza na implantach ustabilizowana jest za pomocą zatrzasków lub belek tytanowych. Stanowi ona element, który można zdjąć, dzięki czemu nie ma problemu z jej czyszczeniem. Komfort noszenia protezy na implantach jest nieporównywalny ze zwykłą protezą osiadającą.

  Implanty Implanty

  Zdjęcia obrazują kolejne etapy zabiegu wszczepienia implantów oraz stabilizowania (osadzania) na nich protezy.

  Implanty

  Implanty

  Implanty

  Implanty

  Przeczytaj o nowoczesnej metodzie leczenia bezzębia All on 4

Szwajcarskie implanty stomatologiczne STRAUMANN

Implanty Straumann dostarcza światowy lider w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Przytaczane przez producenta wyniki badań klinicznych wykazują, że oferowane implanty zębów mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Dzięki szwajcarskiej precyzji wykonania oraz doskonałości klinicznej system implantów Straumann® zdobył zaufanie specjalistów na całym świecie. W około 70 krajach wszczepiono łącznie ponad 14 milionów implantów. Przełomowe innowacje, takie jak powierzchnia SLActive® lub materiał wysokiej wytrzymałości Roxolid®, podkreślają pozycję firmy Straumann jako jednego z najbardziej innowacyjnych liderów w implantologii od ponad 60 lat.

Więcej na temat implantów Straumann znajdą Państwo na stronie internetowej: www.wszystkooimplantach.pl

Implanty Straumann Warszawa

Implanty zębowe NEOBIOTECH – innowacja

Koreański system implantologiczny dostępny jest od ponad 16 lat w 50 krajach. To jedno z bardziej uniwersalnych rozwiązań, które daje możliwość dopasowania do niemal każdego pacjenta. Firma Neobiotech była pierwszą na świecie, która stworzyła technologię umożliwiającą obciążenie implantu zęba w dowolnym momencie od jego wszczepienia. Technika specjalnego mocowania sprawia, iż nawet w przypadku stosunkowo słabej kości, uzyskuje się silne i trwałe połączenie. Umożliwia to jednocześnie jeszcze skuteczniejszą integrację implantu zęba z kością.
Różne kształty i wielkości implantów pozwalają lekarzowi implantologowi na perfekcyjne dopasowanie do każdego pacjenta.

Jeśli chodzi o implanty zębów w Warszawie, Neobiotech to najczęściej wybierany przez naszych specjalistów system implantologiczny. Implanty zębów tego typu cieszą się jednocześnie coraz większym zaufaniem pacjentów kliniki Nova Estetica.

Zobacz najczęściej zadawane pytania o implantach

Cena implantu zęba w klinice Nova Estetica w Warszawie

Cena implantu zęba uzależniona jest od ostatecznie wybranej metody leczenia. Nasi specjaliści, już po wstępnych badaniach i wywiadzie, przedstawiają dwa lub trzy alternatywne rozwiązania, dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Na koszt implantu składa się również cena konsultacji, dlatego tak ważne jest, aby nasi specjaliści ustalili z pacjentami kompletny plan działania i koszty poszczególnych wizyt.

W klinice Nova Estetica specjaliści z dziedziny implantologii stosują sprawdzone rozwiązania najlepszych firm, stąd najczęściej dokonuje się wszczepienia implantu Straumann lub NeoBiotech. To rozwiązania, które w bardziej skomplikowanych przypadkach, pozwalają na zastosowanie korony na implancie lub protezy na implancie w przypadku bezzębia. 

Zarówno korona na implancie Straumann jak i korona na implancie NeoBiotech jest dostępna z dwoma opcjami łączników – metalowym i cyrkonowym. Cena łącznika implantu zależy od opcji, na którą ostatecznie zdecyduje się pacjent, po konsultacji z jednym z naszych specjalistów.

Więcej szczegółów odnośnie cen poszczególnych opcji implantów dostępnych w naszej klinice w Warszawie znajduje się w cenniku usług.

Leczenie implantologiczne – przed i po:

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Metamorfoza Pana Jakuba

Pan Jakub zgłosił się do nas z silnie postępującą chorobą okluzyjną. Poza mocno startymi zębami, cierpiał z powodu przewlekłego bólu głowy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Odczuwał ogromny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu i gryzieniu.
Szyna relaksacyjna, wykonana specjalnie dla Pana Jakuba, pomogła rozluzować stawy. Dodatkowo przeprowadzona pełna diagnostyka problemów, za pomocą deprogramacji Koisa, potwierdziła konieczność pełnej rekonstrukcji zgryzu. Za pomocą kilkunastu koron porcelanowych udało odbudować się wysokość zgryzu.
Nawracające migreny ustąpiły, a nowy uśmiech odmłodził i uszczęśliwił Pana Jakuba.
ImplantyImplanty

Zabieg wszczepienia implantu zęba i leczenie ortodontyczne

Metamorfoza Pana Piotra

Pan Piotr trafił do nas zmęczony ukrywaniem swojego uśmiechu - potrzebował zmiany.
Jego uśmiech wymagał wieloetapowego leczenia i współpracy specjalistów z Nova Estetica. W pierwszym etapie wykonaliśmy pilne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zaopatrzyliśmy Pana Piotra w aparaty ortodontyczne, później został wszczepiony implant zęba i osadzona porcelanowa korona na implancie. Ostatnim etapem była korekta zwarcia (podniesienie zgryzu).
Pan Piotr obecnie cieszy się nowym uśmiechem. Dba o regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego i higienistki.
MetamorfozaMetamorfoza

Leczenie implantologiczne i ortodontyczne

Metamorfoza Pani Darii

Pani Daria od zawsze miała słabe zęby. Trafiła do nas z ogromną potrzebą zmiany swojego uśmiechu
Zanim rozpoczęliśmy leczenie ortodontyczne zadbaliśmy o dziąsła, które przez wiele lat funkcjonowały w słabej kondycji. Dla kilkunastu zębów konieczny był kiretaż zamknięty oraz leczenie zachowawcze w postaci kilku estetycznych wypełnień. Czeka ją jeszcze wybielanie zębów metodą nakładkową w domu.
Pani Daria po 2-letnim leczeniu aparatem ortodontycznym uzyskała nowy uśmiech:)
Metamorfoza Pani Daria poMetamorfoza Pani Daria przed

Miniimplanty

Ich zastosowanie jest szczególnie wskazane w przypadku, kiedy ilość kości jest minimalna. System miniimplantów zębowych IMTEC składa się z miniaturowych implantów tytanowych, które pełnią rolę korzenia zęba oraz osadzeń implantów łączących się z płytą protezy. Główka implantu jest w kształcie kulki, a osadzenia implantów pełnią rolę wszczepu, który zawiera silikonowe podkładki matryce (O-ring).

Naszym pacjentom polecamy niezwykle komfortową stabilizację protezy całkowitej na miniimplantach. Krótki, godzinny zabieg zapewnia maksimum komfortu w codziennym funkcjonowaniu. W trakcie mocowania protezy, element panewki zatrzaskuje się na główce i utrzymuje protezę z pewną siłą. Po osadzeniu, proteza delikatnie spoczywa na tkance dziąsłowej. Wszczepione na stałe implanty umożliwiają mikro przesunięcia podczas oporu spowodowanego naturalnymi obciążeniami. Proteza jest bezpieczna i mocno osadzona na miejscu, dzięki czemu można swobodnie i pewnie jeść, śmiać się i rozmawiać.