Implanty

Dlaczego implanty w Klinice Nova Estetica?

Zabieg implantologiczny poprzedzony jest indywidualną konsultacją wraz z pełnym badaniem klinicznym.
Nasi Pacjenci otrzymują gwarancje oraz paszporty implantologiczne zawierające informacje dotyczące wszczepionych implantów.
Wykonywane zabiegi poparte są ponad 10 letnią praktyką i doświadczeniem.
Należymy do Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego – PSI, którego głównym celem jest rozwój i edukacja w dziedzinie implantologii stomatologicznej.
Specjalizujemy się w zaawansowanych zabiegach około implantologicznych takich jak podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift). Uzyskane w ten sposób powiększenie objętości kości umożliwia wprowadzenie implantu w prawidłowej pozycji protetycznej.
Przed wykonaniem zabiegu projektujemy miejsce wszczepienia implantu, tak by w późniejszym etapie odbudowy protetycznej uzyskać jak najlepszy efekt zarówno estetyczny jak i funkcjonalny.
Jesteśmy Kliniką partnerską firmy Straumann® – światowego lidera w implantologii, której implanty pozwalają na mniej inwazyjne opcje leczenia dzięki innowacyjnemu materiałowi Roxolid®.
Implanty Nova Estetica Warszawa

Nasi specjaliści w dziedzinie implantologii

Wszystkich zainteresowanych implantami stomatologicznymi zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie na konsultację  z lekarzami.

Lekarz stomatolog Sebastian Łapiński

lek. stom. Sebastian Łapiński

Ekspert w dziedzinie implantologii i implantoprotetyki. Posiadacz Certyfikatu Międzynarodowych Umiejętności Implantologicznych – Fellowship. W codziennej praktyce projektuje i wykonuje najnowocześniejsze rekonstrukcje protetyczne i implantoprotetyczne przywracające estetykę i funkcje utraconych zębów (w tym All on 4). Uczestnik licznych międzynarodowych szkoleń w dziedzinie implantologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Członek Polskiego Towarzystwa Implantologicznego – PSI.

Lekarz stomatolog Paweł Sawicki

lek. stom. Paweł Sawicki

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiadacz Certyfikatu Umiejętności w dziedzinie Implantologii Stomatologicznej, nadanego przez Kapitułę ds. Umiejętności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS-EDI, którego jest członkiem. W trakcie specjalizacji w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz studiów doktoranckich w Klinice Chirurgii Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Implanty krok po kroku

Szwajcarskie implanty stomatologiczne STRAUMANN

To implanty światowego lidera w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Przytaczane przez producenta wyniki badań klinicznych wykazują, że oferowane implanty mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Dzięki Szwajcarskiej precyzji wykonania oraz doskonałości klinicznej system implantów Straumann® zdobył zaufanie na całym świecie, gdzie w ponad 70 krajach wszczepiono łacznie ponad 14 milionów implantów. Przełomowe innowacje takie jak powierzchnia SLActive® lub materiał wysokiej wytrzymałości Roxolid® podkreślają pozycję firmy Straumann jako jednego z najbardziej innowacyjnych liderów w implantologii od ponad 60 lat.

Więcej na temat implantów Straumann znajdą Państwo na stronie internetowej: www.wszystkooimplantach.pl

Implanty Straumann Warszawa

Implanty zębowe NEOBIOTECH – innowacja

To koreański system implantologiczny, dostępny od ponad 16 lat w ponad 50 krajach. Jeden z najbardziej uniwersalnych systemów, który można dopasować do niemal każdego Pacjenta. Firma Neobiotech była pierwszą firmą na świecie, która stworzyła technologię umożliwiającą obciążenie implantu w dowolnym momencie od jego wszczepienia. Technika specjalnego mocowania implantów sprawia dodatkowo, iż nawet w przypadku stosunkowo słabej kości, uzyskuje się silne i trwałe połączenie jej z implantem. Umożliwia to jednocześnie bardziej skuteczną integrację implantu z kością.

Różne kształty i wielkości implantów pozwalają lekarzowi implantologowi na perfekcyjny dobór dla każdego pacjenta.

Neobiotech to najczęściej wybierany system implantologiczny przez naszego lekarza implantologa i Pacjentów.

Leczenie implantologiczne – przed i po:

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Metamorfoza Pana Jakuba

Pan Jakub zgłosił się do nas z silnie postępującą chorobą okluzyjną. Poza silnie startymi zębami, cierpiał z powodu przewlekłego bólu głowy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Odczuwał ogromny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu i gryzieniu.
Szyna relaksacyjna wykonana specjalnie dla Pana Jakuba pomogła rozluzować stawy, a przeprowadzona pełna diagnostyka problemów za pomocą deprogramacji Koisa potwierdziła konieczność pełnej rekonstrukcji zgryzu. Za pomocą kilkunastu koron porcelanowych odbudowaliśmy Panu Jakubowi wysokość zgryzu.
Nawracające migreny ustąpiły, a nowy uśmiech odmłodził i uszczęśliwił Pana Jakuba.

Leczenie implantologiczne i ortodontyczne

Metamorfoza Pana Piotra

Pan Piotr trafił do nas zmęczony ukrywaniem swojego uśmiechu - potrzebował zmiany.
Jego uśmiech wymagał wieloetapowego leczenia i współpracy specjalistów z Nova Estetica. W pierwszym etapie wykonaliśmy pilne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zaopatrzyliśmy Pana Piotra w aparaty ortodontyczne, później został wszczepiony implant zęba i osadzona korona porcelanowa na implancie. Ostatnim etapem była korekta zwarcia (podniesienie zgryzu).
Pan Piotr obecnie cieszy się nowym uśmiechem. Dba o regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego i higienistki.
MetamorfozaMetamorfoza

Leczenie implantologiczne i ortodontyczne

Metamorfoza Pani Darii

Pani Daria od zawsze miała słabe zęby. Trafiła do nas z ogromną potrzebą zmiany swojego uśmiechu
Zanim rozpoczęliśmy leczenie ortodontyczne zadbaliśmy o dziąsła, które przez wiele lat funkcjonowały w słabej kondycji. Dla kilkunastu zębów konieczny był kiretaż zamknięty oraz leczenie zachowawcze w postaci kilku estetycznych wypełnień. Czeka ją jeszcze wybielanie zębów metodą nakładkową w domu.
Pani Daria po 2-letnim leczeniu aparatem ortodontycznym uzyskała nowy uśmiech:)
Metamorfoza Pani Daria poMetamorfoza Pani Daria przed

Miniimplanty

Ich zastosowanie jest szczególnie wskazane w przypadku minimalnej ilości kości. System miniimplantów zębowych IMTEC składa się z miniaturowych implantów tytanowych, które pełnią rolę korzenia zęba oraz osadzeń implantów łączących się z płytą protezy. Główka implantu jest w kształcie kulki, a osadzenia implantów pełnią rolę wszczepu, który zawiera silikonowe podkładki matryce (O-ring).

Naszym Pacjentom polecamy niezwykle komfortową stabilizację protezy całkowitej na miniimplantach. Krótki zabieg , trwający zaledwie jedną godzinę daje maksimum komfortu na co dzień. W trakcie mocowania protezy, element panewki zatrzaskuje się na główce i utrzymuje protezę z pewną siłą. Po osadzeniu, proteza delikatnie spoczywa na tkance dziąsłowej. Wszczepione na stałe implanty umożliwiają mikro przesunięcia podczas oporu spowodowanego naturalnymi obciążeniami. Proteza jest bezpieczna i mocno osadzona na miejscu, dzięki czemu można swobodnie i pewnie jeść, śmiać się i rozmawiać.