Implanty

Implanty zębowe w Klinice Nova Estetica – dlaczego warto u nas?

Implanty zębowe to od ponad 18 lat jeden z najważniejszych zabiegów realizowanych w naszej Klinice. Pierwszy  etap wszczepienia implantu to zawsze indywidualna, specjalistyczna konsultacja wraz z pełnym badaniem klinicznym.

Konsultacja u dr n. med., implantologa i chirurga Sebastiana Łapińskiego trwa 60 minut i obejmuje:

  1. Tomografię cyfrową 3D
  2. Fotografię cyfrową w protokole DSD
  3. Pełny skan uzębienia
  4. Szczegółowy wywiad z Pacjentem
  5. Plan leczenia z kosztorysem
  6. Wsparcie Opiekuna Pacjenta po konsultacji

Koszt takiej konsultacji to 499 zł. Jej wybór to nie tylko oszczędność, ale również gwarancja pełnej diagnostyki.

implanty Warszawa Ursus

Co jeszcze wyróżnia wszczepianie implantów w Klinice Nova Estetica na tle konkurencji?

 1. Nasi Pacjenci otrzymują gwarancję na implanty zębowe oraz wykonane na nich prace protetyczne.
 2. Wykonywane zabiegi implantolgoiczne poparte są ponad 18-letnią praktyką i doświadczeniem lekarza implantologa. Stosujemy specjalistyczne szablony chirurgiczne, które pomagają wszczepiać implanty zębowe z wyjątkową precyzją.
 3. Należymy do Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego – PSI, którego głównym celem jest rozwój i edukacja w dziedzinie implantologii stomatologicznej. To pomaga nieustannie rozwijać umiejętności praktyczne i być na bieżąco w tej tematyce.
 4. Specjalizujemy się w zaawansowanych zabiegach chirurgiczno-implantologicznych, np.  podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift). Uzyskane w ten sposób powiększenie objętości kości umożliwia precycyzjne wprowadzenie implantu w prawidłowej pozycji protetycznej.
 5. Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu projektujemy miejsce wszczepienia implantu, tak aby w późniejszym etapie odbudowy protetycznej (korony na implancie) uzyskać jak najlepszy efekt zarówno estetyczny jak i funkcjonalny.
 6. Nova Estetica to Klinika Partnerska firmy Straumann® – światowego lidera w implantologii, której implanty zębów pozwalają na mniej inwazyjne opcje leczenia dzięki innowacyjnemu materiałowi Roxolid®.

Nasi specjaliści w dziedzinie implantologii

Jeśli interesują Cię implanty zębów w Warszawie, zapraszamy do Kliniki Nova Estetica na konsultację.

Sebastian Łapiński - ZnanyLekarz.pl

Implanty zębowe krok po kroku

I etap - konsultacja, badania, plan leczenia

Konsultacja implantologiczna

Pierwsza konsultacja implantologiczna to ważny etap, podczas którego pacjent przedstawia swoje oczekiwania dotyczące efektu leczenia. Wszczepienie implantu zęba zwykle wiąże się z wieloma pytaniami. Rozmowa ze specjalistą pomaga rozwiać wątpliwości, dotyczące przebiegu leczenia, a także konieczności wykonania zabiegów okołoimplantologicznych, tj. odbudowa kości lub leczenie ortodontyczne. W trakcie wizyty lekarz określa przybliżony czas leczenia oraz ceny implantów i koszty poszczególnych wizyt.

Przeprowadzenie wywiadu i badań diagnostycznych

Na podstawie wypełnionej ankiety lekarz implantolog przeprowadza wywiad, w celu uzyskania szczegółowych informacji o stanie zdrowia pacjenta. Uzupełnieniem jest badanie jamy ustnej oraz wykonanie zdjęć tomograficznych lub pantomograficznych. Na ich podstawie specjalista dokonuje oceny stanu kości, wysokości wyrostka zębodołowego czy grubości błony śluzowej przed wszczepieniem implantu zęba. Badanie diagnostyczne umożliwia szczegółowe zaplanowanie przebiegu leczenia implantoprotetycznego.

Przedstawienie planu leczenia implantologicznego

Po analizie zebranych informacji, lekarz implantolog dokonuje oceny badania i przedstawia dostępne warianty leczenia. Pacjent otrzymuje informację o możliwych do zastosowania rozwiązaniach, które sprawdzą się w jego przypadku – zazwyczaj są to dwa lub trzy alternatywne rozwiązania protetyczne. Koszty planu leczenia oraz ceny implantów zależą od ilości wszczepionych implantów zębów oraz zastosowanych rozwiązań.

II etap - zabieg wszczepienia implantu zęba

Zabieg implantologiczny

Wszczepienie implantu zęba trwa około 20 minut, a sam zabieg odbywa się w warunkach pełnej aseptyki i sterylności. Wcześniej pacjent poddawany jest miejscowemu lub obwodowemu znieczuleniu. Zabieg jest mało inwazyjny i w kolejnych dniach nie wymaga przerwy w codziennych obowiązkach. Wszczepienie implantu zęba polega na przygotowaniu miejsca pod wszczep, przy pomocy kalibrowanych wierteł (ich wymiary odpowiadają średnicy i długości implantu zęba). Dopiero drugim etapem jest wprowadzenie implantu z odpowiednią siłą, aby zapewnić stabilizację.

W zależności od czasu, który upłynął od utraty zęba, wykonujemy różne rodzaje implantacji:

 • implantację natychmiastową – implant zostaje wszczepiony bezpośrednio po usunięciu zęba
 • implantację wczesną – implant zostaje wszczepiony po 8-12 tygodniach po usunięciu zęba
 • implantację późną – implant zostaje wszczepiony po czasie dłuższym niż 3 miesiące od usunięcia zęba

Postępowanie po zabiegu implantologicznym

Po zabiegu wszczepienia implantu zęba nie należy spożywać posiłków przez 2 godziny lub do momentu pełnego ustąpienia znieczulenia.

W kolejnych dwóch dniach należy unikać jedzenia gorących dań. Rekomendowane są płynne lub półpłynne pokarmy (należy unikać przeżuwania i gryzienia pokarmów w miejscu wstawienia implantu zęba, aż do czasu zagojenia się rany). Nie wolno również palić papierosów oraz pić alkoholu.

Przez dwa kolejne tygodnie od zabiegu wszczepienia implantu zęba nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny. Nie wolno dotykać implantu oraz jego bezpośredniego otoczenia.

Obrzęki i siniaki w okolicy implantu zęba, policzka czy podbródka są normalnym następstwem zabiegu wszczepienia implantu zęba i ustępują po kilku dniach. Można je zmniejszyć stosując, przez 2 godziny po zabiegu, zimne okłady, tzw. chłodzenie przerwane (np. 10 min chłodzenia i 10 min przerwy).

Prowadzenie pojazdu

Niektóre środki znieczulające lub przeciwbólowe, podawane pacjentowi podczas zabiegu wszczepienia implantu zęba, mogą wpłynąć na obniżenie zdolności koncentracji.

Higiena

Nie wolno szczotkować okolicy implantu zęba przez 10 dni od zabiegu, chyba że zalecenia lekarza są inne. Pozostałe zęby należy dokładnie czyścić. Nie wolno również płukać ust przez 8 godzin po zabiegu wszczepienia implantu zęba, ponieważ może to wywołać nadmierne krwawienie.

Dzień po zabiegu należy rozpocząć płukanie jamy ustnej płynem Curasept – trzy razy dziennie: po śniadaniu, obiedzie i kolacji.

Kontrola

Po 7-14 dniach od zabiegu wszczepienia implantu zęba należy zdjąć szwy. Obowiązkowe wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego leczenie, połączone z profesjonalnym oczyszczeniem zębów z kamienia i osadów u higienistki stomatologicznej, powinny odbywać się raz na 6 miesięcy.

III etap - zabieg odsłonięcia implantu zębowego

Odsłonięcie implantu zębowego

Zabieg, choć chirurgiczny, jest mało inwazyjny, Pacjent po odsłonięciu implantu może normalnie funkcjonować. Polega na odsłonięciu dziąsła nad implantem i założeniu śruby gojącej, która uformuje idealny kształt dziąsła pod docelową koronę protetyczną na implancie. Mocowana jest na implancie na 14 dni. Umożliwia prawidłowe wygojenie się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu oraz chroni sam implant przed ponownym pokryciem przez dziąsło.

Jeśli implant był wszczepiony w przednim, widocznym odcinku łuku zębowego, po odsłonięciu mocuje się w tym miejscu koronę tymczasową, zbliżoną wizualnie do naturalnego zęba.

odsłonięcie implantu zębowego

IV etap - odbudowa protetyczna na implantach

Odbudowa protetyczna na implantach

Po okresie zrastania się kości z implantem (osteointegracja), następuje ostateczna odbudowa protetyczna. Właściwości implantów zębów, które odtwarzają funkcje korzenia, pozwalają na różne rodzaje odbudowy. W zależności od wszczepionego implantu zęba lekarz może zaproponować kilka rozwiązań:

– Odbudowę protetyczną jednego zęba (uniknięcie szlifowania sąsiednich zdrowych zębów), w celu wykonania mostu protetycznego. Tzw. most na implantach gwarantuje naturalny efekt estetyczny oraz funkcjonalny.

– Odbudowę kilku zębów, które są alternatywą dla protez na implantach i mostów protetycznych. Rozwiązanie niweluje problem nieestetycznych, metalowych haczyków, a przede wszystkim daje pewność stabilnej protezy. Niedogodności związane z jedzeniem znikają po zabiegu wszczepienia implantów, które przywracają funkcje i zapewniają naturalny wygląd zębów.

 

– Odbudowę protetyczną w przypadku bezzębia. Wszczepione implanty zębów gwarantują pełną stabilizację, w pełni niwelując problem wypadającej protezy. Proteza na implantach ustabilizowana jest za pomocą zatrzasków lub belek tytanowych. Stanowi ona element, który można zdjąć, dzięki czemu nie ma problemu z jej czyszczeniem. Komfort noszenia protezy na implantach jest nieporównywalny ze zwykłą protezą osiadającą.

 

Zdjęcia obrazują kolejne etapy zabiegu wszczepienia implantów oraz stabilizowania (osadzania) na nich protezy.

Przeczytaj o nowoczesnej metodzie leczenia bezzębia All on 4

Implanty zębowe w Warszawie – jaka jest cena?

Cena implantu zęba uzależniona jest od ostatecznie wybranej metody leczenia. Nasi specjaliści, już po wstępnych badaniach i wywiadzie, przedstawiają dwa lub trzy alternatywne rozwiązania, dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Na koszt implantu składa się również cena konsultacji, dlatego tak ważne jest, aby nasi specjaliści ustalili z pacjentami kompletny plan działania i koszty poszczególnych wizyt.

W klinice Nova Estetica specjaliści z dziedziny implantologii stosują sprawdzone rozwiązania najlepszych firm, stąd najczęściej dokonuje się wszczepienia implantu Straumann lub NeoBiotech. To rozwiązania, które w bardziej skomplikowanych przypadkach, pozwalają na zastosowanie korony na implancie lub protezy na implancie w przypadku bezzębia.

Zarówno korona na implancie Straumann jak i korona na implancie NeoBiotech jest dostępna z dwoma opcjami łączników – metalowym i cyrkonowym. Cena łącznika implantu zależy od opcji, na którą ostatecznie zdecyduje się pacjent, po konsultacji z jednym z naszych specjalistów.

Więcej szczegółów odnośnie cen poszczególnych opcji implantów dostępnych w naszej klinice w Warszawie znajduje się w cenniku usług.

NOVA ESTETICA Klinika Dentystyczna
Leczenie implantologiczne – METAMORFOZY NASZYCH PACJENTÓW

Specjalistyczne rekonstrukcje uśmiechu

Metamorfoza Pana Jakuba

 1. Pan Jakub zgłosił się do nas z silnie postępującą chorobą okluzyjną. Poza mocno startymi zębami, cierpiał z powodu przewlekłego bólu głowy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Odczuwał ogromny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu i gryzieniu.
 2. Szyna relaksacyjna, wykonana specjalnie dla Pana Jakuba, pomogła rozluzować stawy. Dodatkowo przeprowadzona pełna diagnostyka problemów, za pomocą deprogramacji Koisa, potwierdziła konieczność pełnej rekonstrukcji zgryzu. Za pomocą kilkunastu koron porcelanowych udało odbudować się wysokość zgryzu.
 3. Nawracające migreny ustąpiły, a nowy uśmiech odmłodził i uszczęśliwił Pana Jakuba.
Metody rehabilitacji narządu żucia – przeczytaj więcej >
Uśmiech po leczeniu w Nova Estetica Zmiana uśmiechu w Nova Estetica
Metamorfoza męskiego uśmiechu Nova Estetica - przed Metamorfoza męskiego uśmiechu Nova Estetica - po

Zabieg wszczepienia implantu zęba i leczenie ortodontyczne

Metamorfoza Pana Piotra

 1. Pan Piotr trafił do nas zmęczony ukrywaniem swojego uśmiechu – potrzebował zmiany.
 2. Jego uśmiech wymagał wieloetapowego leczenia i współpracy specjalistów z Nova Estetica. W pierwszym etapie wykonaliśmy pilne leczenie kanałowe pod mikroskopem.
 3. Zaopatrzyliśmy Pana Piotra w aparaty ortodontyczne, później został wszczepiony implant zęba i osadzona porcelanowa korona na implancie. Ostatnim etapem była korekta zwarcia (podniesienie zgryzu).
 4. Pan Piotr obecnie cieszy się nowym uśmiechem. Dba o regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego i higienistki.
Implanty zębów – przeczytaj więcej >

Leczenie implantologiczne i ortodontyczne

Metamorfoza Pani Darii

 1. Pani Daria od zawsze miała słabe zęby. Trafiła do nas z ogromną potrzebą zmiany swojego uśmiechu
 2. Zanim rozpoczęliśmy leczenie ortodontyczne zadbaliśmy o dziąsła, które przez wiele lat funkcjonowały w słabej kondycji. Dla kilkunastu zębów konieczny był kiretaż zamknięty oraz leczenie zachowawcze w postaci kilku estetycznych wypełnień. Czeka ją jeszcze wybielanie zębów metodą nakładkową w domu.
 3. Pani Daria po 2-letnim leczeniu aparatem ortodontycznym uzyskała nowy uśmiech:)
Ortodoncja – przeczytaj więcej >
Metamorfoza Nova Estetica - przed Metamorfoza implantologiczna Nova Estetica - efekt po

Szwajcarskie implanty stomatologiczne STRAUMANN

Implanty Straumann dostarcza światowy lider w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Przytaczane przez producenta wyniki badań klinicznych wykazują, że oferowane implanty zębów mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Dzięki szwajcarskiej precyzji wykonania oraz doskonałości klinicznej system implantów Straumann® zdobył zaufanie specjalistów na całym świecie. W około 70 krajach wszczepiono łącznie ponad 14 milionów implantów. Przełomowe innowacje, takie jak powierzchnia SLActive® lub materiał wysokiej wytrzymałości Roxolid®, podkreślają pozycję firmy Straumann jako jednego z najbardziej innowacyjnych liderów w implantologii od ponad 60 lat. Więcej na temat implantów Straumann znajdą Państwo na stronie internetowej: www.wszystkooimplantach.pl

Implanty zębowe NEOBIOTECH – innowacja

Koreański system implantologiczny dostępny jest od ponad 16 lat w 50 krajach. To jedno z bardziej uniwersalnych rozwiązań, które daje możliwość dopasowania do niemal każdego pacjenta. Firma Neobiotech była pierwszą na świecie, która stworzyła technologię umożliwiającą obciążenie implantu zęba w dowolnym momencie od jego wszczepienia. Technika specjalnego mocowania sprawia, iż nawet w przypadku stosunkowo słabej kości, uzyskuje się silne i trwałe połączenie. Umożliwia to jednocześnie jeszcze skuteczniejszą integrację implantu zęba z kością.
Różne kształty i wielkości implantów pozwalają lekarzowi implantologowi na perfekcyjne dopasowanie do każdego pacjenta.

Jeśli chodzi o implanty zębów w Warszawie, Neobiotech to najczęściej wybierany przez naszych specjalistów system implantologiczny. Implanty zębów tego typu cieszą się jednocześnie coraz większym zaufaniem pacjentów kliniki Nova Estetica.

Zobacz najczęściej zadawane pytania o implantach

Miniimplanty

Ich zastosowanie jest szczególnie wskazane w przypadku, kiedy ilość kości jest minimalna. System miniimplantów zębowych IMTEC składa się z miniaturowych implantów tytanowych, które pełnią rolę korzenia zęba oraz osadzeń implantów łączących się z płytą protezy. Główka implantu jest w kształcie kulki, a osadzenia implantów pełnią rolę wszczepu, który zawiera silikonowe podkładki matryce (O-ring). Naszym pacjentom polecamy niezwykle komfortową stabilizację protezy całkowitej na miniimplantach. Krótki, godzinny zabieg zapewnia maksimum komfortu w codziennym funkcjonowaniu. W trakcie mocowania protezy, element panewki zatrzaskuje się na główce i utrzymuje protezę z pewną siłą. Po osadzeniu, proteza delikatnie spoczywa na tkance dziąsłowej. Wszczepione na stałe implanty umożliwiają mikro przesunięcia podczas oporu spowodowanego naturalnymi obciążeniami. Proteza jest bezpieczna i mocno osadzona na miejscu, dzięki czemu można swobodnie i pewnie jeść, śmiać się i rozmawiać.

NOVA ESTETICA Klinika Dentystyczna
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share