Leczenie kanałowe pod mikroskopem 15% taniej

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – endodoncja

Leczenie kanałowe pod mikroskopem (inaczej endodoncja mikroskopowa), to ogromna szansa i często jedyna forma ratunku dla zęba. Polega na odpowiednim oczyszczeniu i usunięciu zainfekowanej bakteriami miazgi ze wszystkich kanałów zęba oraz szczelnym ich wypełnieniu bio-zgodnym materiałem – gutaperką. Zakończone leczenie kanałowe pod mikroskopem wymaga wykonania trwałej rekonstrukcji zęba – odbudowy w postaci wypełnienia, wkładu koronowo-korzeniowego, korony protetycznej porcelanowej czy nakładu ceramicznego – inlay lub onlay.

Dzięki temu, że już od wielu lat w Nova Estetica stosujemy najnowocześniejsze i sprawdzone znieczulenia (w tym gaz rozweselający) oraz mikroskop stomatologiczny, leczenie kanałowe pod mikroskopem jest całkowicie bezbolesne, wykonane w możliwie najkrótszym czasie (najczęściej w trakcie jednej wizyty) i bardzo komfortowe dla każdego Pacjenta.

logo_Paydent_RGB

Odroczona płatność do 30 dni!

Bez żadnych dodatkowych kosztów!

O szczegóły pytaj w recepcji!

Ekspert radzi:

„W swojej wieloletniej praktyce leczenia kanałowego pod mikroskopem w większości przypadków rekomenduję leczenie kanałowe pod mikroskopem. W innym przypadku ząb musi być w naprawdę fatalnym stanie i ratowanie go będzie kosztowne, nie przynosząc na dłuższą metę korzyści zdrowotnych Pacjentowi.

Co jest jeszcze ważne w leczeniu kanałowym? Mikroskop jako niezbędny element i odpowiednio dopasowana odbudowa po wypełnieniu kanałów zęba – materiałem światłoutwardzalnym (czyli rozległe wypełnienie) lub wykonana u protetyka korona porcelanowa czy nakład ceramiczny. Tylko wówczas uważam, że ząb ma w pełni przywróconą funkcję i sprawność.”

lek. stom. Paweł Żurawski

Dlaczego warto podjąć leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne jest konieczne, aby zachować ząb, ale również zapobiegać przewlekłym i ukrytym stanom zapalnym wpływającym na ogólny stan zdrowia. Bakterie próchnicy obecne w korzeniach zęba przedostają się do ich unerwionej miazgi, która połączona jest z krwioobiegiem całego organizmu. W tej niebezpiecznej dla zęba sytuacji, która negatywnie może wpłynąć również na stawy, serce, nerki i inne narządy, rekomendowane jest podjęcie jak najszybszego leczenia. Nie zwlekaj z wizytą u specjalisty w Nova Estetica.

Endodoncja mikroskopowa to trudny i skomplikowany zabieg.  O sukcesie leczenia kanałowego decydują umiejętności lekarza stomatologa endodonty, ale nie mniejsze znaczenie ma również stosowanie najnowocześniejszych urządzeń i narzędzi – w tym mikroskopu stomatologicznego. Stosujemy go w leczeniu kanałowym każdego zęba!

Leczenie kanałowe w Nova Estetica wykonujemy najczęściej w trakcie jednej wizyty, co jest dodatkowym walorem wzmacniającym komfort Pacjenta. Na wizytę warto zabrać aktualne wyniki badań RTG. 

Nie ma alternatywy dla leczenia kanałowego. Jeżeli nie decydujemy się na jego podjęcie, w konsekwencji będziemy musieli usunąć ząb i podjąć leczenie implantologiczne.

Preferujesz kontakt w innym terminie?

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Mikroskop stomatologiczny marki Carl Zeiss to najbardziej popularny i niezawodny na naszym rynku sprzęt, który gwarantuje precyzyjne leczenie endodontyczne w dużym powiększeniu i optymalnym doświetleniu, co pozwala ratować zęby nawet skazane pierwotnie na usunięcie. To najwyższa możliwa jakość i precyzja leczenia kanałów zęba. Mikroskop wykorzystujemy nie tylko w leczeniu endodontycznym. Wspiera nas w codziennym leczeniu zębów również zachowawczym, w zabiegach z zakresu chirurgii, implantologii, protetyki czy periodontologii.
 
Mikroskop stomatologiczny powinien być używany do każdego leczenia kanałowego zęba!
Leczenie pod mikroskopem – korzyści:
 1. zdecydowanie powiększa pole widzenia zęba poddawanego leczeniu (nawet 20-krotnie!)
 2. ułatwia, a niektórych wypadkach umożliwia, wypełnienie kanałów
 3. pomaga całkowicie oczyścić kanały zęba na całej ich długości, eliminując ryzyko odnowienia się infekcji
 4. pomaga wyleczyć ząb zgodnie z oczekiwaniami pacjenta, eliminuje ewentualne powikłania

Endodoncja na światowym poziomie w Nova Estetica

Cieszy nas fakt, że Pacjentom podczas leczenia kanałowego w naszej klinice zdarza się usnąć! Pierwszy stres spowodowany koniecznością wizyty u dentysty mija, a Pacjent przekonuje się, że leczenie nie boli! Niebagatelne znaczenie ma również profesjonalizm lekarza i świadomość leczenia na wysokim poziomie.

Nowoczesna endodoncja w Nova Estetica to:

 1. Specjaliści z dużym doświadczeniem zawodowym, aktywnie uczestniczący w kursach, sympozjach i zjazdach naukowych z dziedziny endodoncji. Są uczestnikami organizacji i stowarzyszeń naukowych z tego zakresu (np. Polskie Towarzystwo Endodontyczne).
 2. Sprzęt. Klinika Nova Estetica wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczno-medyczny służący do leczenia kanałowego. Znajdziesz je w zakładce sprzęt. Leczenie kanałowe wykonujemy wyłącznie przy użyciu mikroskopu stomatologicznego oraz najlepszych materiałów, np. koferdamu – płata gumy izolującego ząb z jamy ustnej. W procedurze leczenia konieczne są również zdjęcia RTG (tomografia i/lub zdjęcia zębowe), dostępne na miejscu w klinice.
 3. Leczenie kanałowe jednowizytowe. W większości przypadków leczenie kanałowe pierwotne lub wtórne przeprowadzamy w trakcie jednej wizyty.  Jest możliwe dzięki połączeniu doświadczenia endodonty z nowoczesnym sprzętem. Jest bezpieczne, bardziej komfortowe dla Pacjenta (ogranicza ilość wizyt w klinice) oraz opłacalne (mniejsze koszty leczenia).
 4. Komfort pacjenta. Leczenie w naszej klinice odbywa się w ergonomiczny sposób – Pacjent leży na wygodnym fotelu. Bezpieczna i przyjazna atmosfera sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu.
 5. Zalecenia i kontrola po leczeniu kanałowymPacjent otrzymuje dokładne zalecenia po wykonanym leczeniu (dostępne również na naszej stronie internetowej), dodatkowo po 6 miesiącach ma zaplanowaną kontrolę.
Zabiegi endodontyczne wykonywane w Nova Estetica

Mikroskop stomatologiczy i doświadczenie naszych lekarzy endodontów umożliwiają przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów endodontycznych, w tym:

  1. usuwanie złamanego narzędzia z kanału
  2. zamknięcia perforacji korzenia zęba
  3. leczenie zapaleń, martwicy i zgorzeli
  4. leczenia resorpcji korzenia zęba
  5. leczenie zmian zapalnych okołowierzchołkowych
  6. reendo (powtórne leczenie kanałowe)
Etapy leczenia kanałowego:
 1. Konsultacja – wywiad z Pacjentem o odczuwanych dolegliwościach;  wykonanie zdjęcia RTG umożliwiającego prawidłowe rozpoznanie stanu zęba
 2. Znieczulenie oraz usunięcie zainfekowanej miazgi z komory zęba i kanałów korzeni zęba
 3. Analiza długości kanałów, dokładne ich oczyszczenie i dezynfekcja – z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i materiałów
 4. Szczelne wypełnienie kanałów specjalnym, antybakteryjnym materiałem – gutaperką
 5. Wykonanie kontrolnego zdjęcia wewnątrzustnego RTG i ostateczna, estetyczna odbudowa zęba
Konsultacja endodontyczna specjaliści w Warszawie

Umów się do stomatologa, jeśli:

 • Leczenie zachowawcze wyczerpało już wszystkie możliwości, a lekarz stomatolog zaleca leczenie kanałowe zęba
 • Odczuwasz ból zęba, promieniujący i utrzymujący się dłużej niż 2 dni
 • Zauważasz nasilenie dolegliwości bólowych podczas jedzenia i picia zimnych oraz ciepłych pokarmów
 • Ból zęba występuje również w nocy, może być pulsujący
Na co może wskazywać ból zęba po leczeniu kanałowym?

Po leczeniu kanałowym mogą (choć wcale nie muszą) utrzymywać się przez kilka dni dolegliwości bólowe, a ząb może być bardziej wrażliwy. Jeśli taki stan utrzymuje się ponad tydzień trzeba ustalić przyczynę dolegliwości – upewnić się, że są związane z leczonym zębem i podjąć skuteczną terapię. Warto ocenić na podstawie dodatkowych zdjęć RTG (tomografii stożkowej) stan po leczeniu zęba – czy nie jest np. pęknięty.

Ból pozabiegowej okolicy można uśmierzyć środkami przeciwbólowymi dostępnymi w aptece. Zdarza się czasem, że lekarz endodonta włącza do leczenia kurację antybiotykiem.

Sprawdź nasze zalecenia po leczeniu kanałowym zęba >>>>>

logo_Paydent_RGB

Odroczona płatność do 30 dni!

Bez żadnych dodatkowych kosztów!

O szczegóły pytaj w recepcji!

Preferujesz kontakt w innym terminie?

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share