Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

W Nova Estetica na sukces leczenia chirurgicznego składa się wiele czynników. Najważniejszy z nich to profesjonalizm lekarzy chirurgów stomatologów. Ich doświadczenie i wybór optymalnej strategii postępowania gwarantują skuteczne leczenie – bez bólu, zawsze w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci doceniają przyjazną atmosferę podczas samego zabiegu i łatwiej pozbywają się obaw dzięki otrzymanej od lekarza informacji o poszczególnych etapach leczenia.

Przed podjęciem decyzji o konieczności wykonania zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej, chirurg stomatolog przeprowadza diagnostykę cyfrową  – przy pomocy zdjęć rentgenowskich lub tomografii komputerowej dokładnie planuje leczenie, podejmując słuszne decyzje.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna oferuje wiele możliwości leczenia w sytuacji, kiedy nie wystarcza leczenie zachowawcze czy endodontyczne. Zabiegi chirurgiczne stanowią również jeden z etapów kompleksowego leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego.

implanty Warszawa Ursus

Nasi specjaliści w dziedzinie chirurgii stomatologicznej

Sebastian Łapiński - ZnanyLekarz.pl
Agata Dębska - ZnanyLekarz.pl

Dlaczego warto wybrać chirurgię stomatologiczną w Nova Estetica?

W naszej klinice oferujemy pełny zakres zabiegów chirurgicznych:

 1. Usuwanie zębów stałych
 2. Usuwanie zębów zatrzymanych z dłutowaniem
 3. Chirurgiczne usuwanie ósemek
 4. Wszczepienie implantów zębowych
 5. Resekcja korzenia zęba – usuwanie wierzchołków korzeni z powodu zmian zapalnych i wypełnienie kanału korzeniowego materiałem biokompatybilnym MTA
 6. Sterowana regeneracja kości – odbudowa tkanki kostnej za pomocą preparatów kościozastępczych
 7. Sterowana regeneracja tkanek – z wykorzystaniem membrany kolagenowej
 8. Plastyka wyrostka zębodołowego – odtworzenie pierwotnego kształtu kości po ekstrakcji lub utracie zęba
 9. Odsłonięcie zębów zatrzymanych do leczenia ortodontycznego
NOVA ESTETICA Klinika Dentystyczna

W Nova Estetica zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy z użyciem lup stomatologicznych i mikroskopu stomatologicznego, które zdecydowanie zwiększają jakość i precyzję zabiegów.

Resekcja korzenia zęba

Resekcja wierzchołka korzenia zęba – co to za zabieg?

Resekcja korzenia polega na nacięciu śluzówki w okolicy wierzchołka korzenia zęba, a następnie wycięciu okienka kostnego i odcięciu wierzchołka korzenia zęba. Podczas zabiegu usuwa się jednocześnie wszystkie zmiany zapalne. W celu odbudowania brakującej kości w Nova Estetica stosujemy specjalny materiał kościozastępczy Bio-Oss. Zabieg resekcji korzenia zęba jest możliwy do przeprowadzenia przy każdym zębie, który tego wymaga. W większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem (skuteczny w ok. 95%).

Kiedy zabieg resekcji zęba jest wskazany?

Jest zabiegiem wskazanym w przypadku zaawansowanej choroby dziąseł lub pęknięcia korzenia w zębach wielokorzeniowych wcześniej leczonych kanałowo, w których nie ma już możliwości ponownego leczenia kanałowego (tzw. zabiegu reendo). Kolejnym wskazaniem do resekcji wierzchołka korzenia zęba są także zęby, na których wykonane jest estetyczne i funkcjonalne uzupełnienie protetyczne (wkład koronowo-korzeniowy i korona protetyczna), a w okolicy wierzchołka korzenia zęba powstała zmiana zapalna niemożliwa do leczenia w inny sposób.

Co zalecamy po zabiegu resekcji wierzchołka korzenia?

Najważniejszy jest odpoczynek. Jeśli wystąpi ból pomocne będą środki przeciwbólowe. W przypadku obrzęku zabiegowej okolicy zimne okłady na policzek.

Ekstrakcja ósemek – podstawowe informacje

Usuwanie ósemek jest zabiegiem chirurgicznym, warto się do niego odpowiednio przygotować. Co może pomóc i co jest niezbędne do prawidłowej ekstrakcji? Kilka przydatnych informacji:
 1. zdjęcia RTG (pantomogram lub tomografia) są podstawą kwalifikacji do zabiegu
 2. w przypadku osób przyjmujących leki rozrzedzające krew mogą okazać się niezbędne laboratoryjne badania krwi określające poziom krzepnięcia
 3. w przypadku innych chorób przewlekłych – należy je zgłosić lekarzowi
 4. pacjentom z cukrzycą zalecamy do wykonania zabiegu godziny poranne
 5. papierosy i alkohol powinien być odstawiony na co najmniej 12 godzin przed ekstrakcją zęba
 6. na usunięcie zęba mądrości warto umówić się w dogodnym terminie – ważny jest odpoczynek i unikanie wysiłku fizycznego bezpośrednio po zabiegu
Zobacz więcej informacji o usuwaniu ósemek
NOVA ESTETICA Klinika Dentystyczna
d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share