Skip to content

Chirurgia

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

W Nova Estetica na sukces leczenia chirurgicznego składa się wiele czynników. Najważniejszy z nich to profesjonalizm lekarzy chirurgów stomatologów. Ich doświadczenie i wybór optymalnej strategii postępowania gwarantują skuteczne leczenie – bez bólu, zawsze w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci doceniają przyjazną atmosferę podczas samego zabiegu i łatwiej pozbywają się obaw dzięki otrzymanej od lekarza informacji o poszczególnych etapach leczenia.

Przed podjęciem decyzji o konieczności wykonania zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej, chirurg stomatolog przeprowadza diagnostykę cyfrową  – przy pomocy zdjęć rentgenowskich lub tomografii komputerowej dokładnie planuje leczenie, podejmując słuszne decyzje.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna oferuje wiele możliwości leczenia w sytuacji, kiedy nie wystarcza leczenie zachowawcze czy endodontyczne. Zabiegi chirurgiczne stanowią również jeden z etapów kompleksowego leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego.

Implanty Nova Estetica Warszawa

Nasi specjaliści w dziedzinie chirurgii stomatologicznej

Lekarz stomatolog Sebastian Łapiński

lek. stom. Sebastian Łapiński

Ekspert w dziedzinie implantologii i implantoprotetyki. Posiadacz Certyfikatu Międzynarodowych Umiejętności Implantologicznych – Fellowship. W codziennej praktyce projektuje i wykonuje najnowocześniejsze rekonstrukcje protetyczne i implantoprotetyczne przywracające estetykę i funkcje utraconych zębów (w tym All on 4). Uczestnik licznych międzynarodowych szkoleń w dziedzinie implantologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Członek Polskiego Towarzystwa Implantologicznego – PSI.

Lekarz stomatolog Paweł Sawicki

lek. stom. Paweł Sawicki

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiadacz Certyfikatu Umiejętności w dziedzinie Implantologii Stomatologicznej, nadanego przez Kapitułę ds. Umiejętności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS-EDI, którego jest członkiem. W trakcie specjalizacji w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz studiów doktoranckich w Klinice Chirurgii Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Dlaczego warto wybrać chirurgię stomatologiczną w Nova Estetica?

W naszej klinice oferujemy pełny zakres zabiegów chirurgicznych:

Usuwanie zębów stałych
Usuwanie zębów zatrzymanych z dłutowaniem
Chirurgiczne usuwanie ósemek
Wszczepienie implantów zębowych
Sterowana regeneracja kości - odbudowa tkanki kostnej za pomocą preparatów kościozastępczych
Sterowana regeneracja tkanek - z wykorzystaniem membrany kolagenowej
Plastyka wyrostka zębodołowego - odtworzenie pierwotnego kształtu kości po ekstrakcji lub utracie zęba
Odsłonięcie zębów zatrzymanych do leczenia ortodontycznego

W Nova Estetica zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy z użyciem lup stomatologicznych i mikroskopu stomatologicznego, które zdecydowanie zwiększają jakość i precyzję zabiegów.

Resekcja korzenia zęba

Resekcja wierzchołka korzenia zęba – co to za zabieg?

Resekcja korzenia polega na nacięciu śluzówki w okolicy wierzchołka korzenia zęba, a następnie wycięciu okienka kostnego i odcięciu wierzchołka korzenia zęba. Podczas zabiegu usuwa się jednocześnie wszystkie zmiany zapalne. W celu odbudowania brakującej kości w Nova Estetica stosujemy specjalny materiał kościozastępczy Bio-Oss.

Zabieg resekcji korzenia zęba jest możliwy do przeprowadzenia przy każdym zębie, który tego wymaga. W większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem (skuteczny w ok. 95%).

Kiedy zabieg resekcji zęba jest wskazany?

Jest zabiegiem wskazanym w przypadku zaawansowanej choroby dziąseł lub pęknięcia korzenia w zębach wielokorzeniowych wcześniej leczonych kanałowo, w których nie ma już możliwości ponownego leczenia kanałowego (tzw. zabiegu reendo).
Kolejnym wskazaniem do resekcji wierzchołka korzenia zęba są także zęby, na których wykonane jest estetyczne i funkcjonalne uzupełnienie protetyczne (wkład koronowo-korzeniowy i korona protetyczna), a w okolicy wierzchołka korzenia zęba powstała zmiana zapalna niemożliwa do leczenia w inny sposób.

Co zalecamy po zabiegu resekcji wierzchołka korzenia?

Najważniejszy jest odpoczynek. Jeśli wystąpi ból pomocne będą środki przeciwbólowe. W przypadku obrzęku zabiegowej okolicy zimne okłady na policzek.

Chirurgia

Ekstrakcja ósemek – podstawowe informacje

Usuwanie ósemek jest zabiegiem chirurgicznym, warto się do niego odpowiednio przygotować. Co może pomóc i co jest niezbędne do prawidłowej ekstrakcji? Kilka przydatnych informacji:

zdjęcia RTG (pantomogram lub tomografia) są podstawą kwalifikacji do zabiegu
w przypadku osób przyjmujących leki rozrzedzające krew mogą okazać się niezbędne laboratoryjne badania krwi określające poziom krzepnięcia
w przypadku innych chorób przewlekłych - należy je zgłosić lekarzowi
pacjentom z cukrzycą zalecamy do wykonania zabiegu godziny poranne
papierosy i alkohol powinien być odstawiony na co najmniej 12 godzin przed ekstrakcją zęba
na usunięcie zęba mądrości warto umówić się w dogodnym terminie - ważny jest odpoczynek i unikanie wysiłku fizycznego bezpośrednio po zabiegu