Bezzębie

Nowe zęby w jeden dzień

Zastanawiasz się, jak to możliwe? Nowe zęby w jeden dzień? Jak to jest czuć się pewnie w każdej sytuacji? Uśmiechać się bez skrępowania i jeść wszystko to, na co ma się ochotę?

Odzyskaj piękny i zdrowy uśmiech w jeden dzień! Wylecz bezzębie u naszego specjalisty implantologa, dr n. med. Sebastiana Łapińskiego.

Zobacz, jak nasi Pacjenci, dzięki swojej decyzji i pracy zespołu Nova Estetica, zmienili nie tylko swoje uśmiechy, ale i życie. Odzyskując dodatkowo zdrowie, pewność siebie i wspaniałe samopoczucie!Sebastian Łapiński – ZnanyLekarz.pl

Całkowity brak zębów

Jeśli u Pacjenta występuje całkowity brak zębów (bezzębie) lub kilku pojedynczych, niezbędna jest kompleksowa konsultacja w Nova Estetica.

Zaawansowana diagnostyka jest kluczowa, dzięki niej możemy zaproponować Pacjentowi najbardziej korzystne rozwiązanie – nie tylko opłacalne, ale również funkcjonujące przez wiele długich lat.

Kompleksowa konsultacja u dr n. med., implantologa i chirurga Sebastiana Łapińskiego trwa 60 minut. W jej zakres wchodzi:

  1. CBCT, czyli tomografia cyfrowa 3D
  2. Fotografia cyfrowa w protokole DSD
  3. Pełny skan uzębienia – 2 łuki
  4. Rozbudowany wywiad z Pacjentem
  5. Plan leczenia i szczegółowy kosztorys
  6. Wsparcie Opiekuna Pacjenta po konsultacji

Tak szczegółowa konsultacja umożliwia perfekcyjne przygotowanie zabiegu implantologiczno-protetycznego. Trójwymiarowe obrazowanie gwarantuje bezpieczne i precyzyjne zaplanowanie pozycji implantów, wykonanie idealnie dopasowanych koron, mostów porcelanowych oraz protez jeszcze przed zabiegiem. Wszystko razem składa się na bezbolesny i bezpieczny zabieg leczący bezzębie z udziałem doświadczonego lekarza implantologa i wspierającej asysty stomatologicznej.

Leczenie bezzębia – która metoda jest najlepsza?

Most porcelanowy na implantach czy proteza całkowita na implantach i belce?

Jest kilka metod, które pozwolą Ci na wyleczyć bezzębie całkowite lub obecny stan, w którym zostały Ci jedynie kruche, pojedyncze zęby. Sprawdź jaka metoda odbudowy zębów będzie dla Ciebie najlepsza. Lekarz implantolog Sebastian Łapiński w trakcie konsultacji implantologicznej dobierze dla Ciebie najlepszą metodę, dzięki której będziesz czuć się komfortowo i będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Każda z nich zdecydowanie poprawi poziom Twojego funkcjonowania na co dzień.

Implanty w jeden dzień

W sytuacji kiedy nie są potrzebne dodatkowe zabiegi, np. przeszczep dziąsła czy odbudowa kości, odzyskasz nowy uśmiech w zaledwie jeden dzień W zaplanowanym dniu zabiegu Pacjentowi wszczepia się 4 implanty (lub 6) w szczęce i/lub lub żuchwie. Jeszcze tego samego dnia Pacjent wychodzi z kliniki z pełnym uzębieniem – mostem tymczasowym natychmiastowym, którego nie można wyjąć z jamy ustnej. Po okresie 6 miesięcy most tymczasowy na implantach jest wymieniany na most porcelanowy stały na implantach. W Nova Estetica wszczepiamy dostępne na całym świecie implanty Straumann i NeoBiotech.

Korzyści uśmiechu w jeden dzień:

 • oferuje imponujący efekt estetyczny

 • wszystkie użyte w trakcie zabiegu komponenty są najwyższej jakości

 • bezpieczna dla Pacjenta

 • natychmiastowe pokonanie trudności z gryzieniem czy żuciem pokarmów

 • doskonała dla osób, które straciły zęby w wyniku chorób dziąseł

 • ta najbardziej popularna metodą przywracania uśmiechu u osób, którym dolega bezzębie całkowite lub duże braki zębowe, cieszy się w naszej klinice dużym powodzeniem

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech zmieni Twoje życie!


+48 504 248 178
Umów się na konsultację

Proteza całkowita na implantach

Równie często polecana przez naszego lekarza implantologa jest proteza całkowita na implantach, a dokładnie proteza na implantach na belce, wyjmowana. Jest niezwykle komfortowa dla Pacjenta, stanowi najlepsze rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, kiedy całkowite bezzębie skutkuje zapadnięciem się górnej wargi na skutek zaniku kości w szczęce. Proteza całkowita na implantach na belce jest wygodna w użyciu, łatwa do utrzymania codziennej czystości, można w niej nawet żuć gumę do żucia! Wykonujemy ją z akrylu, bardzo trwałego materiału, dzięki czemu służy Pacjentom przez wiele lat.

W tej metodzie wykorzystuje się tylko 4 implanty stomatologiczne Straumann lub NeoBiotech w ściśle określonych obszarach kości szczęki lub żuchwy, które wprowadzane są pod różnymi kątami. Zabieg jest prosty i odbywa się podczas jednej wizyty, a komfort protezy na implantach jest nieporównywalny ze zwykłą protezą osiadającą. Wszczepione implanty gwarantują jej pełną stabilizację, skutecznie likwidując problem wypadania protezy. Z implantami połączona jest przy pomocy zatrzasków lub belek tytanowych.

W etapie przejściowym leczenia implantologicznego bezzębia całkowitego stosujemy na czas gojenia się szczęki lub żuchwy protezę tymczasową wykonaną w laboratorium protetycznym.


Protezę całkowitą na 4 /6 implantach rekomendujemy dla:

 1. osób z niewłaściwie dobranymi protezami osiadającymi utrudniającymi jedzenie, picie i mówienie
 2. osób z chorobami dziąseł, która doprowadziła do wypadania lub konieczności ekstrakcji zębów
 3. osób z zanikającą kością po utracie zębów, zmniejsza potrzebę przeszczepu kości
 4. osób z zębami, które są rozchwiane i muszą zostać usunięte
 5. osób z potrzebami dużego komfortu w codziennym funkcjonowaniu – proteza całkowita na implantach:
  1. nie zaburza smaku potraw
  2. umożliwia prawidłowe gryzienie i żucie bez ryzyka jej utraty
  3. czyści się ją w taki sam sposób jak zęby naturalne
  4. w prosty i bezpieczny sposób można ją zdejmować

Proteza całkowita na implantach to długoterminowe, niezwykle estetyczne rozwiązanie dla brakujących zębów.


+48 504 248 178
Umów się na konsultację

Most porcelanowy na implantach

Głównym warunkiem założenia mostu protetycznego jest wystarczająca liczba zdrowych zębów Pacjenta, na których most będzie mógł się oprzeć lub jego filarami mogą być implanty stomatologiczne – w Nova Estetica to Straumann i NeoBiotech. Dobrze wykonany most porcelanowy na implantach może służyć Ci przez dekady. Ma wiele zalet – będzie wyglądać jak naturalny, zdrowy ząb i tak samo funkcjonować. Charakteryzuje go najwyższa jakość. Jego estetyka, użyteczność i trwałość zależą wysokiej jakości wykonania i taką oferujemy. Dzięki zastosowaniu najlepszych, sprawdzonych technologii i materiałów dentystycznych, możemy zapewnić Ci jak najdłuższy okres perfekcyjnego działania mostu porcelanowego na implantach. Dodatkowo doskonale odtwarzają kształt brakujących zębów i świetnie uzupełniają ich funkcje. Niebagatelne znaczenie ma również perfekcyjnie dobierany przez nas kolor.

Most porcelanowy w oparciu o własne zęby jest bardziej ekonomiczną opcją, może też być stosowany w miejscach, w których wszczepienie implantu jest z różnych przyczyn po prostu niemożliwe. Dzięki mostom porcelanowym można uzupełnić brak od jednego do kilku zębów.

W naszej klinice podczas wstępnej konsultacji, za pomocą tomografu 3D oraz zdjęć rentgenowskich, dokładnie badamy fragment szczęki lub  żuchwy, w którym przeprowadzany będzie zabieg. Kolejny etap to informacja do Pacjenta o możliwościach i ewentualnych wariantach odbudowy do niego dopasowanych. Zawsze sugerujemy najlepsze rozwiązanie i prezentujemy dokładny plan rekonstrukcji uzębienia.

Korzyści w przypadku mostu porcelanowego na implantach:

Przede wszystkim następuje natychmiastowa poprawa jakości życia. Od razu po zabiegu Pacjent może normalnie funkcjonować, jeść i pić oraz cieszyć się pełnym uzębieniem. Ogromną zaletą jest także naturalny wygląd mostu porcelanowego oraz komfort jego użytkowania – z czyszczeniem w jamie ustnej, bez konieczności wyjmowania jak w przypadku protezy. Skrócony czas leczenia w połączeniu z jego niższym kosztem to także duża zaleta zastosowania tej metody. Sam zabieg jest krótki i bezbolesny. To długoterminowe, estetyczne i wygodne rozwiązanie problemów wielu osób, które po zabiegu odzyskują dobre samopoczucie, pewność siebie i radość z życia.


+48 504 248 178
Umów się na konsultację

Dlaczego warto leczyć bezzębie w klinice Nova Estetica?

W Nova Estetica stosujemy nowoczesne rozwiązania, które skracają czas leczenia do minimum. Dlaczego Pacjenci wybierają naszą klinikę?

 1. w komfortowych warunkach przeprowadzamy konsultację, omawiając szczegółowo  przebieg zabiegu i całego leczenia
 2. oferujemy 18-letnie doświadczenie lekarza implantologa i protetyka
 3. wszystkie niezbędne badania diagnostyczne (w tym zdjęcia RTG 2D i 3D) wykonujemy bezpośrednio w naszej klinice
 4. uwzględniamy oczekiwania Pacjenta mającego bezzębie całkowite
 5. odpowiadamy na wszystkie pytania i wątpliwości, oferujemy spersonalizowane wsparcie Opiekuna Pacjenta na każdym etapie przed leczeniem i w jego trakcie
 6. zapewniamy optymalny plan leczenia stomatologicznego, dostosowany do możliwości finansowych Pacjenta
 7. oferujemy wiele udogodnień, w tym finansowych – możliwość zastosowania opcji odroczone płatności lub uproszczonej procedury kredytowania na zabieg u naszego zaufanego Partnera – przeczytaj o Mediraty

Jak kształtują się ceny proponowanych przez nas metod?

Zawsze indywidualnie, po niezbędnej konsultacji u lekarza implantologa. Orientacyjne koszty przedstawiamy poniżej. Zachęcamy do umówienia się w naszej recepcji do naszego implantologa, dr. n. med. Sebastiana Łapińskiego, który w sposób kompleksowy przedstawi bardziej szczegółowe informacje.

Proteza całkowita akrylowa na implantach i belce NeoBiotech (wyjmowana, 1 łuk):
 • na 4 implantach 25 200 zł
 • na 6 implantach 34 300 zł

W cenie: implanty NeoBiotech (4 lub 6),  modelowanie tkanek miękkich szczęki lub żuchwy, szablon chirurgiczny do precyzyjnego zaplanowania pozycji implantów, proteza akrylowa na implantach i belce, fotografie cyfrowe zgodne z protokołem, zdjęcie kontrolne Rtg po zabiegu.

Dodatkowo płatne: proteza tymczasowa na czas gojenia się implantów (2 200 zł) i koszt ew. ekstrakcji zębów.

Proteza całkowita akrylowa na implantach i belce Straumann (wyjmowana, 1 łuk):
 • na 4 implantach 28 000 zł
 • na 6 implantach 38 500 zł

W cenie: implanty Straumann (4 lub 6),  modelowanie tkanek miękkich szczęki lub żuchwy, szablon chirurgiczny do precyzyjnego zaplanowania pozycji implantów, proteza akrylowa na implantach i belce, fotografie cyfrowe zgodne z protokołem, zdjęcie kontrolne Rtg po zabiegu.

Dodatkowo płatne: proteza tymczasowa na czas gojenia się implantów (2 200 zł) i koszt ew. ekstrakcji zębów.

Proteza tymczasowa na czas gojenia po wszczepieniu implantów (z laboratorium) – 2 200 zł

Most natychmiastowy stały na 4 implantach  NeoBiotech (niewyjmowany, 1 łuk zębowy) – 29 000 zł

Zabieg Pro NeoBiotech zawiera: 4 implanty NeoBiotech,  modelowanie tkanek miękkich szczęki lub żuchwy, szablon chirurgiczny do precyzyjnego zaplanowania pozycji implantów, natychmiastowy tymczasowy most na implantach, fotografie cyfrowe zgodne z protokołem, zdjęcie kontrolne Rtg po zabiegu

Cena nie zawiera: ewentualnych koniecznych ekstrakcji zębów, odsłaniania implantów

Most natychmiastowy stały na 4 implantach  Straumann  (niewyjmowany, 1 łuk zębowy) – 35 000 zł

Zabieg Premium Straumann zawiera: 4 implanty Straumann,  modelowanie tkanek miękkich szczęki lub żuchwy, szablon chirurgiczny do precyzyjnego zaplanowania pozycji implantów, natychmiastowy tymczasowy most na implantach, fotografie cyfrowe zgodne z protokołem, zdjęcie kontrolne Rtg po zabiegu

Cena nie zawiera: ewentualnych koniecznych ekstrakcji zębów, odsłaniania implantów

Most porcelanowy stały Pro NeoBiotech – 1 łuk zębowy – 35 000 zł (bez kosztu wszczepienia implantów)

Most porcelanowy stały Premium Straumann – 1 łuk zębowy – 39 000 zł (bez kosztu wszczepienia implantów)


+48 504 248 178
Umów się na konsultację

Sprawdź odroczone płatności PayPlus i system ratalny Mediraty, jaki od wielu lat oferujemy naszym Pacjentom. Zyskaj piękny uśmiech i spokój w zakresie finansów!


d

Per conubia nostra, per inceptos hime
Mauris in erat justom etone. Per conub
per inceptos hime naeos.

Where to find us

Social Share