Zalecenia po zabiegach – Gaz rozweselający / Syrop dormicum

Sedacja wziewna to nowoczesna metoda aplikowania gazu rozweselającego przez specjalną maseczkę nosową. Jej celem jest umilenie pacjentowi czasu spędzonego na fotelu dentystycznym – wprowadza go w stan ogólnego rozluźnienia. Pozwala to na całkowite zniwelowanie bólu, ale i odczucia strachu, które często uniemożliwia skuteczne leczenie. Metoda jest całkowicie bezpieczna.

Gaz rozweselający

  • może być stosowany u każdego powyżej 3 roku życia
  • pacjent musi być w pełni zdrowy, bo nawet katar wyklucza sedację wziewną
  • niezbędne jest powstrzymanie się od jedzenia, a nawet picia na 2-3 godziny przed zabiegiem. W dniu zabiegu NIE WOLNO pić alkoholu!
  • w trakcie oraz po zabiegu sedacji, dzieciom powinien towarzyszyć dorosły opiekun
  • należy unikać ciasnych ubrań na czas wizyty
  • już pół godziny po zakończeniu zabiegu można bezpiecznie prowadzić samochód
  • kobiety w ciąży powinny poinformować o swoim stanie stomatologa, a wcześniej skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę

Syrop dormicum

W przypadku dzieci poniżej 3. roku życia (ale nie starszych niż 6 lat oraz ważących do 24 kg) lub takich, na które nie zadziałał gaz rozweselający możliwe jest zastosowanie innej metody umilenia zabiegu. Syrop Dormicum to lek o smaku owocowym, z lekką nutą mięty. Po 15 minutach od podania syropu u dziecka następuje spowolnienie odruchów, zdarza się lekkie przysypianie.

Przed zażyciem syropu pacjent nie może jeść przez 3 godziny i pić co najmniej 2 godziny. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest podanie dziecku niewielkiej ilości wody nawet tuż przed zabiegiem. Warunkiem aplikacji syropu jest brak infekcji u dziecka oraz opieka dorosłego opiekuna.

Przypadki leczenia w NOVA ESTETICA