Sprzęt

Leczenie naszych Pacjentów rozpoczynamy od kompleksowej diagnozy, w tym wykonania niezbędnych zdjęć rtg. Każdy Pacjent zgłaszający się do naszej kliniki po raz pierwszy będzie miał wykonane zdjęcie pantomograficzne 2D cyfrowym aparatem najwyższej generacji MyRay Hyperion X9. Aparat ten ma również możliwość wykonania zdjęć trójwymiarowych – tomografii komputerowej 3D oraz cefalometrii (nowość w Nova Estetica!).

Stosując zaawansowane technologiczne urządzenia jesteśmy w stanie zdiagnozować i wyleczyć najbardziej złożone przypadki. Najnowszej generacji tomograf MyRay Hyperion X9 pozytywnie wpływa na planowanie i standard leczenia implantologicznego, chirurgicznego, endodontycznego czy nawet ortodontycznego. Zdjęcia 3D, oprócz szerokiego pola widzenia, umożliwiają wyselekcjonowanie bardzo szczegółowego obszaru zakwalifikowanego do leczenia stomatologicznego (np. drobnych szczegółów w korzeniach i budowie kanałów zęba). Pomagają często w zlokalizowaniu źródła bólu w jamie ustnej.
Zdjęcie 3D cefalometryczne (tzw. tele boczne) jest natomiast niezbędne w skutecznej diagnostyce i opracowaniu planu leczenia ortodontycznego.

Zdjęcia zębów (tzw. punktowe) naszych Pacjentów wykonujemy podczas zabiegów na fotelu dentystycznym za pomocą aparatu Kodak 2200

oraz cyfrowego systemu odczytu obrazu w postaci skaneru Vista Scan firmy Durr Dental.

Wykonane zdjęcia RVG (prześwietlenia) są archiwizowane i dostępne wiele lat po zakończonym leczeniu.
Ważne! Dawki promieniowania rtg wykorzystywane do zdjęć cyfrowych zębów są zredukowane nawet do 80% w porównaniu do tradycyjnej metody z wykorzystaniem kliszy. Są one ustalane komputerowo, indywidualnie dla każdego pacjenta.
W trakcie leczenia używamy urządzeń powiększających:
lupy zabiegowej

i mikroskopu

Nasza klinika wyposażona jest w niemieckie mikroskopy Carl Zeiss i Karl Kaps.
Bez powiększenia z mikroskopu wykonanie dobrego leczenia kanałowego jest niemożliwe!

W celu wyjaśnienia Pacjentowi szczegółów zabiegu i pokazania efektów leczenia wykorzystujemy system multimedialny z kamerą wewnątrzustną i monitorem przy fotelu oraz aparaty cyfrowe Nikon.

Przed rozpoczęciem zabiegu Pacjent jest znieczulany nowoczesnym urządzeniem, dzięki któremu nie czuje momentu podawania znieczulenia, a tylko jego efekt.

Nasza klinika specjalizuje się w profesjonalnym leczeniu kanałowym. Jest to możliwe dzięki mikroskopowi oraz nowoczesnym, zaawansowanym systemom elektronicznym, takim jak:
lokalizator wierzchołkowy Raypex

endomotor z kontrolą momentu obrotowego Endo IT

narzędzia Ni-Ti Race


urządzenia Ultradźwiękowe EMS służące do płukania kanału

Do zamknięcia/wypełnienia kanału metodą termicznej kondensacji gutaperki służą System B

i Obtura.

Są to dwa najlepsze urządzenia dostępne na świecie.
W sytuacji utraty zęba wykorzystujemy urządzenie Carlo de Gorgi.

Jest to fizjodyspenser używany przy zabiegach implantologicznych i chirurgicznych.

Piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego to zabiegi profilaktyczne i niezbędne dla utrzymania zdrowych zębów. Wykonujemy je w sposób komfortowy dla pacjenta dzięki nowemu urządzeniu, które łączy funkcje piaskarki i skalera (EMS Air Flow S2).

W trosce o najwyższy poziom zabiegów w Nova Estetica, w tym również tych z zakresu profilatyki, zakupiliśmy niezwykle nowoczesny sprzęt AIR-FLOW Master firmy EMS. Jest to pierwsze na świecie urządzenie do profilaktyki poddziąsłowej, które łączy w sobie dwie piaskarki, stanowiąc idealne rozwiązanie zarówno do piaskowania zębów nad-, przy-, i poddziąsłowego.
Efektem pracy urządzenia AIR-FLOW Master jest zmniejszenie głębokości kieszonek dziąsłowych, usuwanie bakterii oraz zapobieganie chorobom tkanek znajdujących się wokół implantu.

Ważnym zagadnieniem w naszej klinice jest również sterylizacja. Tylko dzięki właściwie przeprowadzonej sterylizacji można zagwarantować 100% ochrony przed zakażeniem podczas zabiegów stomatologicznych. Proces sterylizacji składa się z kilku etapów, w których wykorzystujemy myjki ultradźwiękowe i autoklaw LISA.

W bogatych zasobach sprzętu stomatologicznego w naszej klinice znajduje się również nowoczesny system konserwacji końcówek stomatologicznych – Assistina 301 plus.

Od 2011 roku wykonujemy zabiegi stomatologiczne u dzieci i dorosłych pacjentów przy użyciu gazu rozweselającego. Jesteśmy prekursorem tego rodzaju znieczulenia w Ursusie.

Wirówka PRF wraz z innowacyjnymi probówkami to nowość w naszej klinice. Stanowi nowy system do pozyskiwania z krwi pacjenta fibryn o unikalnych właściwościach przyśpieszających gojenie się miejsc poddanych zabiegom chirurgicznym i zmniejszających ich opuchliznę.
Więcej informacji w dziale leczenie.

Przypadki leczenia w NOVA ESTETICA