Profilaktyka

Wizyty kontrolne (co 6 miesięcy). Nie musicie Państwo pamiętać o kolejnym jej terminie, nasz personel, odpowiednio wcześniej, przypomni o konieczności zbadania stanu uzębienia. Wskazane jest również wykonanie co 12-18 miesięcy zdjęć skrzydłowo-zgryzowych, które pozwalają wychwycić próchnicę na powierzchniach stycznych już na bardzo wczesnym etapie (jest ona niewidoczna w przypadku wewnątrzustnego przeglądu stomatologicznego).

Wizyta higienizacyjna obejmuje:

  • Instruktaż higieny jamy ustnej, połączonej z wybarwieniem płytki bakteryjnej

Przykład: Widoczna wybarwiona na fioletowo-różowo płytka bakteryjna to miejsca na powierzchni zębów, których pacjent nie oczyszcza podczas mycia zębów w domu.
Jagodowy kolor zostanie usunięty podczas dokładnego czyszczenia .

Na instruktaż składa się również nauka prawidłowego użycia szczoteczki do mycia zębów oraz nitki dentystycznej. Pomagamy także w doborze odpowiedniej dla Państwa dziąseł szczoteczki.

  • Skaling naddziąsłowy

  • Piaskowanie zębów – oczyszczanie ich z osadu specjalnym proszkiem z wodą, wypuszczanym pod ciśnieniem. W NOVA ESTETICA macie Państwo gwarancję, iż zabieg piaskowania zębów wykona doświadczona higienistka stomatologiczna. Nowoczesne urządzenia takie jak skaler i piaskarka EMS wykorzystywane na co dzień w ich pracy podnoszą jakość zabiegu oczyszczania zębów i pozytywnie wpływają na jego długotrwały efekt.
  • Fluoryzacja – pokrycie zębów lakierem z fluorem o stężeniu kilkunastokrotnie większym niż ten obecny w pastach do zębów, zauważalnie wzmacnia zęby.

Profilaktyka

  • Lakowanie bruzd – młode, świeżo wyrżnięte zęby są mało odporne na bakterie próchnicy, które gromadzą się w ich bruzdach. Zamknięcie bruzd materiałem światło utwardzalnym powoduje zniknięcie miejsca zatrzymywania bakterii.

Przypadki leczenia w NOVA ESTETICA