DSD

DSD

Zobacz, jak będzie wyglądał Twój uśmiech jeszcze przed leczeniem!

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu (Digital Smile Design) to idealnie dopasowany do Ciebie nowy, wymarzony uśmiech. To cyfrowa metamorfoza, która pozytywnie wpłynie na osobowość, doda energii i pewności siebie. Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu pasuje do każdego Pacjenta, niezależnie od jego wieku czy płci.

Czym dokładnie jest DSD?
Digital Smile Design to nowoczesna metoda cyfrowego planowania i wizualizacji nowego uśmiechu, która umożliwia spełnienie wszelkich oczekiwań Pacjenta. To profesjonalne narzędzie, które na podstawie wykonanej serii cyfrowych zdjęć i specjalnemu oprogramowaniu pozwala zaplanować zabiegi i pokazać ich efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia stomatologicznego.

DSD ułatwia Pacjentowi podjęcie świadomej decyzji o realizacji leczenia stomatologicznego swojego uśmiechu. Nie tylko w zakresie korekty estetycznej, ale i uzupełnienia braków zębowych czy leczenia protetycznego, a nawet ortodontycznego. Dzięki temu kompleksowemu leczeniu uśmiech w końcu pozbawiony jest kompleksów i trwale funkcjonuje przez długie lata.

Etapy DSD:

  1. KONSULTACJA. Podczas pierwszej konsultacji lekarz stomatolog poznaje aktualne problemy Pacjenta z uzębieniem oraz jego wyobrażenia o pięknym uśmiechu. Wykonuje serię cyfrowych zdjęć aparatem fotograficznym twarzy, zębów i uśmiechu Pacjenta.
  2. ANALIZA. Materiał (fotografie) służy do wnikliwej analizy zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Stanowi bazę do zaprojektowania nowego uśmiechu z uwzględnieniem preferencji Pacjenta.
  3. PLAN LECZENIA. Powstaje przejrzysty i dokładny plan leczenia, który często wymaga zaangażowania lekarzy stomatologów różnych specjalności – chirurga, ortodonty czy protetyka. W Nova Estetica, dzięki doświadczonemu zespołowi lekarzy i doskonałej komunikacji między nimi, jesteśmy w stanie zrealizować każdy plan leczenia.
    Jest on rozpisany na poszczególne etapy, dzięki czemu kolejne wizyty mogą być planowane z wyprzedzeniem, a koszty leczenia rozłożone w czasie.
  4. WIZUALIZACJA METAMORFOZY UŚMIECHU. Podczas ostatniego etapu Pacjent poznaje plan leczenia, a przede wszystkim przymierza swój nowy uśmiech (wykonany w pracowni protetycznej), który może finalnie zobaczyć na wykonanych fotografiach. Płytę ze swoją metamorfozą otrzymuje gratis.

Przykłady DSD:
Realizacja w Klinice Dentystycznej Nova Estetica

Przypadki leczenia w NOVA ESTETICA